1 Products found
Rūšiuoti pagal:

-40%

DROGAS NUOLATINIŲ KLIENTŲ programa

Ypatinga kaina

MARGARITA-MARGARITA, ECODENTA KAKĖ MAKĖ, kosmetikos rinkinys, 1 vnt.-4770001007112-
13,99 €
30 d. mažiausia kaina: 8.39 €
8,39 €
8,39 € / vnt.
Member Card

8,39 €/vnt.

Dovanos vaikams


Nesvarbu, kokia proga, vaikai visada laukia dovanų - dovanos vaikams yra tokia įprasta tradicija, kad daugelis tėvų ir giminių jau iš anksto pradeda ieškoti tinkamo daikto. Dažniausiai dovanos vaikams būna kalėdinės, velykinės ar gimtadieninės, bet pasitaiko nemažai atvejų, kai vaikai yra sveikinami ir kitomis vaikiškomis progomis, pavyzdžiui, darželio išleistuvių proga. Taip pat įprasta mažam vaikui dovanoti dovanas krikštynų diena. Tuomet krikšto tėvai paprastai įteikia kokį nors sentimentalų daiktą, tokį kaip graviruota dėžutė pirmajam dantukui arba papuošalas.


Geriausios vaikų dovanos


Kokia bebūtų šventė, dovanos yra labai svarbi dalis. Žmonės dovanoja dovanas dėl įvairių priežasčių: vieni nori išreikšti meilę ir dėkingumą, kiti - parodyti dėmesį, pradžiuginti, įteikti naudingą daiktą. Dovanos nemaža dalimi prisideda prie šventinės atmosferos kūrimo ir palaikymo. Keitimasis dovanomis yra įprasta socialinė norma, o vaikų šventėse jos itin laukiamos.


Nėra nė menkiausios abejonės, kad visi tėvai, tetos ir dėdės nori išrinkti vaikams pačią geriausią dovaną. Iš tikrųjų, įdomios vaikų dovanų rinkimas kelia nemenkų iššūkių daugumai suaugusiųjų. Nežinote, ką padovanoti vaikui Kalėdoms, Velykoms ar gimtadieniui? Skaitykite toliau ir sužinokite, kokie gaminiai dažniausiai pasirenkami kaip dovanos vaikams:


●Žaislai. Tai, ko gero, populiariausias dovanos vaikams pasirinkimas. Manoma, kad pirmieji žaislai atsirado tuomet, kai iškilo pirmosios civilizacijos - tai galėjo būti ir paprastos šakelės, ir įvairūs karoliukai, ir medinės ar kitokios figūrėlės. Pavyzdžiui, viename šaltinyje teigiama, kad įvairios 2600 metų pr. Kr. senumo žmonių ir gyvūnų figūrėlės, kurios galimai atstojo žaislus, buvo rastos istorinėje Mesopotamijoje, buvusioje šumerų civilizacijoje. Pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose žaislas paminėtas maždaug 500 metų pr. Kr. Graikijoje. Tai buvo jojo, pagamintas iš medžio, metalo arba dažytos terakotos. Tačiau manoma, kad jojo atsirado Kinijoje daug anksčiau. Be to, Kinijoje atsirado ir dar vienas labai mėgstamas vaikų žaislas - aitvaras. Indijoje molinės gyvūnų figūrėlės ant ratukų ir kiti žaislai su gyvūnais datuojami maždaug 2500 m. pr. Kr. Vėliau žalvariniai ir bronziniai arkliai bei drambliai buvo įprasti indų vaikų iš turtingų šeimų žaislai. Kaip matome, įvairūs žaislai gyvuoja jau nuo seniausių laikų, todėl žaislai - visada gera dovana. Šiais laikais galime rinktis iš daugybės žaislų, tačiau itin svarbu atkreipti dėmesį į vaiko amžių, lytį ir pomėgius. Tarkim, smulkių detalių turintis Lego netiks mažam vaikui. Šiandien populiariausi pasirinkimai yra jau minėti Lego konstruktoriai, įvairios lėlės (pavyzdžiui, lėlė Barbė, kuri pirmą kartą išleista dvidešimto amžiaus šeštojo dešimtmečio pabaigoje) ir jų priedai bei automobilių modeliukai;
●Įvairūs gaminiai, kurie skatina vaikų kūrybiškumą, intelektą, lavinimą ir motorinius įgūdžius. Jei ieškote naudingos ir įdomios dovanos, rinkitės įvairias dėliones, puzles, tapybos/piešimo reikmenis, knygas ir panašiai. Šios dovanos ne tik lavins įvairius reikalingus įgūdžius, bet ir taps puikiu laisvalaikio praleidimo būdu. Jei vaikas mėgsta piešti ir tapyti, jam tikrai patiks tapybos ir piešimo priemonių rinkinys (ši dovana tiks vyresnio amžiaus vaikui ir netgi suaugusiems). Gera dovana gali tapti ir knyga, kuri kartu lavina vaikų skaitymo ir rašymo įgūdžius. Puzlės, dėlionės tinkamos ir patiems mažiausiems - pavyzdžiui, didelių detalių medinė dėlionė arba kaladėlės gerina vaikučių smulkiąją motoriką ir judesius, skatina mąstymą;
●Mergaitėms - vaikiški makiažo rinkiniai, kūno purškikliai, vaikiški kvepalai ir dulksnos bei papuošalai. Žinoma, kad dauguma mergaičių kažkuriame savo etape bando kopijuoti mamas - pradeda domėtis makiažu, kvepalais ir papuošalais. Tokiu atveju puikiai tiks vaikiški makiažo rinkiniai, kūno purškikliai, vaikiški kvepalai ir dulksnos bei papuošalai. Įvairiose parduotuvėse yra pardavinėjami įvairūs dovanų rinkiniai vaikams, kuriuose galima rasti mažiesiems skirtų higienos, prausimosi, makiažo ir kitų priemonių. Kaip dovanos mergaitėms tiesiog puikus pasirinkimas yra vaisių ir gėlių kvapo kūno purškikliai, dulksnos ar vaikiški kvepalai. Paprastai tokie produktai nuo suaugusiems skirtos parfumerijos skiriasi tuo, kad kvapiųjų medžiagų kiekis juose mažesnis. Šie kvapnūs produktai, nors neišsilaiko ilgai ant kūno, suteiks malonaus aromato ir atgaivins odą. Beje, įvairūs kvapieji citrusų, vaisių ir gėlių aromato vandenys buvo itin mėgstami jau Viduramžiais - tiek vyrai, tiek moterys juos mielai naudojo visam kūnui. Taip pat galima dovanoti įvairius aksesuarus ir papuošalus - žaismingi plaukų aksesuarai ar minimalistiniai blizgantys auskarai pradžiugins visas mergaites;
●Berniukams - įvairūs konstruktoriai, kompiuteriniai žaidimai. Žaidimus su įvairiais konstruktoriais labai mėgsta įvairaus amžiaus berniukai (ir dalis mergaičių), todėl jiems geriausia dovana taps jau minėtas konstruktorius Lego (kuris, beje, yra pats populiariausias žaislas pasaulyje). Taip pat vaikams patinka ir įvairūs kompiuteriniai žaidimai;
●Maudynių reikmenys, vonios higienos priemonės. Visi vaikai mėgsta maudynes, todėl kvepiančios vonios putos ar vonios reikmenų dovanų rinkiniai yra tinkamos dovanos vaikams. Norėdami formuoti tinkamus higienos įpročius, rinkitės dantų šepetėlį ar kitus reikalingus atributus;
●Sporto inventorius. Jeigu vaikas sportuoja, galite jam padovanoti reikiamą sporto inventorių, pavyzdžiui, kamuolį. Sporto prekės yra tinkama dovana tiek berniukui, tiek mergaitei;
●Saldainiai ir šokoladas. Nors gali pasirodyti savaime suprantama, niekada nepamirškite saldumynų. Nesvarbu, kokia būtų proga, dovanos vaikams be saldainių sunkiai įsivaizduojamos. Taip yra todėl, nes vaikui gauti saldumynų visada smagu. Taigi, prie kalėdinės dovanos itin tiks kalėdinės tematikos saldainiai, pavyzdžiui, šokoladiniai Kalėdų seneliai ir nykštukai, o prie velykinės - šokoladiniai kiaušiniai ir zuikučiai.


Papildomas patarimas: Vaikams labai patinka daiktai su animacinių filmų veikėjais ir herojais. Todėl, dovanodami dovaną su vaiko mėgstamu personažu, niekada nesuklysite.


Gimtadienio dovanos vaikams


Viena iš mėgstamiausių vaikų švenčių yra gimtadienis. O koks gimtadienis be įdomios dovanos? Sakoma, kad gimtadienius pirmieji pradėjo švęsti Senovės Egipto gyventojai (bibliją tyrinėjantys mokslininkai teigia, kad anksčiausiai gimtadienis buvo paminėtas maždaug 3000 metų pr. Kr. ir buvo susijęs su faraono gimtadieniu. Tačiau tolesni tyrimai rodo, kad tai buvo ne jų gimimas į pasaulį, o jų kaip dievo „gimimas“), o gimtadienio dovanos pradėtos dovanoti dar Senovės Graikijoje. Graikai, norėdami paminėti savo mėnulio deivės Artemidės gimtadienį, aukodavo jai mėnulio formos pyragą su žvakutėmis, kurios turėjo simbolizuoti mėnulio šviesą. Senovės romėnai minėdavo ir asmeninius gimtadienius: iš pradžių imperatorių ir svarbių žmonių, vėliau ir visų vyrų bei moterų.


Kitas labai svarbus gimtadienio atributas yra gimtadienio tortas. Už gimtadienio tortus galime būti dėkingi vokiškoms vaikų gimtadienio šventėms Kinderfest - būtent šiame festivalyje nuo penkiolikto amžiaus pradėti kepti gimtadienio tortai. Tuo metu pyragai buvo panašūs į duoną ir labai rupūs. Saldesni gimtadienio tortai atsirado tik daug vėliau. Nuo septyniolikto amžiaus Vokietijos kepyklos pradėjo kepti daugiasluoksnius gimtadienio tortus. Tai atnešė didelių pokyčių, nes iki tol sluoksniuotas tortas buvo naudojamas tik brangioms šventėms. Šie ankstyvieji gimtadienio tortai buvo labai panašūs į šiandieninius tortus su dekoracijomis ir detaliu glajumi. Tačiau jie buvo tokie brangūs, kad juos galėjo sau leisti tik turtingieji. Kai aštuonioliktame amžiuje įvyko pramonės revoliucija, medžiagos ir prekės tapo plačiai paplitusios, o gimtadienio tortai tapo prieinamesni. Ant jų dedamų žvakučių tradicija galima sieti su jau minėta Senovės Graikija ir deivei Artemidei aukojamus pyragus arba su Vokietija (kai kurie mokslininkai mano, kad tradicija iš tikrųjų prasidėjo Vokietijoje, kur ant torto buvo uždėta žvakė, simbolizuojanti „gyvybės šviesą“)


Šiandien dauguma Vakarų kultūrų gimtadienius švenčia su tortu, dovanomis, žvakutėmis r gimtadienio daina. Žvakių skaičius paprastai rodo žmogaus, kurio gimtadienis švenčiamas, amžių. Pagal tradicija, šis žmogus turi sugalvoti norą ir užpūsti žvakutes vienu pūtimu. Taip pat tradiciškai visi svečiai atneša dovanas. Ieškote įdomios gimtadienio dovanos vaikui? Žiūrėkite šio straipsnio pradžią!


Dovanos vaikams darželio išleistuvių proga


Vaikų darželis yra vieta, kurioje vaikai pradeda mokytis įvairių dalykų: piešimo, lipdymo, abėcėlės, skaičių ir ne tik. Ankstyvasis mokymasis vyksta kartu su žaidimais ir pramogomis, taip pat vaikai turi progą įgyti socialinių įgūdžių bendraujant su bendraamžiais. Todėl galima drąsiai teigti, kad vaikų darželis - svarbi vaikų mokymosi ir socializacijos vieta.


Natūralu, kad vienas iš svarbiausių įvykių vaikų gyvenime - darželio baigimas ir pasiruošimas pirmai klasei. Žinoma, gali būti šiek tiek nedrąsu - juk mokykloje, skirtingai nei darželyje, laukia pamokos, namų darbai ir mokytojai. Todėl, norėdami įkvėpti drąsos, artimieji dažnai dovanoja įvairias mini ir ne tik dovanėles šia proga. Šios dovanėlės itin pradžiugina mažuosius. Tačiau gali būti sunku išrinkti geriausias dovanas 6 metų mergaitei arba 6 metų berniukui. Jie vis dar yra jūsų mažieji vaikai, bet tuo pačiu metu ir būsimi moksleiviai. Geriausios darželio baigimo dovanos vaikams įprasmina jų pasiekimus, pripažįsta jų augimą, puoselėja pomėgius ir kartu suteikia šiek tiek linksmybių Nežinote, ką galima dovanoti darželio baigimo proga? Štai kelios įdomios idėjos:


●Mokyklinė atributika. Kas gali padėti pasiruošti mokyklai labiau nei mokyklinės prekės? Todėl labai praktiška idėja - padovanoti daiktus, reikalingus mokykloje. Tai gali būti piešimo reikmenys, rašikliai, užrašų knygelės, sąsiuviniai, penalas ar kuprinė;
●Daiktai, kurie padeda pasiruošti mokyklai. Psichologinis pasiruošimas vaikui - ne ką mažiau svarbu. Taigi, puikios dovanos vaikams yra įdomios knygos, kuriose pasakojama apie mokyklą, ir panašiai;
●Lavinamieji žaislai. Žinoma, šešiamečiai jau yra pakankamai dideli ir moka atlikti tam tikrus darbelius. Todėl galite jiems padovanoti stalo žaidimų ir galvosūkių knygelių, nes tai lavins vaikų intelektą bei padės pasiruošti mokyklai.


Kaip išrinkti kalėdinę dovaną vaikui?


Kalėdos - viena iš didžiausių metų švenčių, o jų metu gaunamos dovanos būna įsimintinos ir didelės. Taip pat kalėdinės dovanos yra labai laukiamos mūsų mažųjų, todėl vaikai rašo laiškus Kalėdų Seneliui ir atskleidžia slapčiausius savo norus. Sakoma, kad vaikams, kurie tais metais buvo geri, Senelis negaili dovanų. Ieškantiems Kalėdų dovanos vaikams - patarimai, kaip jas išrinkti:


●Ieškodami Kalėdų dovanos, atsižvelkite į vaikų amžių. Pirmiausia patikrinkite etiketę – daugumoje žaislų pateikiamas rekomenduojamas amžius. Lego konstruktorius su smulkiomis detalėmis nebus tinkamas pasirinkimas, jeigu vaikui keli metai, tačiau tiks vyresniems vaikams. Antra, vadovaukitės savo nuomone. Tai, kad jūsų mažyliui yra ketveri, nebūtinai reiškia, kad jis yra pasirengęs važiuoti balansiniu dviračiu - kiekvienas vaikas yra skirtingas. Trečia, pagalvokite, iš kokių medžiagų pagaminti žaislai ir ar jums tai tinka. Jeigu vaikas dar mažas, galbūt vietoj kietų plastmasinių žaislų geriau rinktis pliušinius?; ●Pagalvokite, kas galėtų patikti jūsų vaikui. Ką jis mėgsta veikti? Ar jis mieliau eina į parką, baseiną, ar į lauką, ar apskritai laiką leidžia name? Ar jam patinka lankytis muziejuje, ar bibliotekoje? Ar jis dievina kokius nors animacinių filmų personažus? Pagalvokite, kokios dovanos vaikams galėtų paskatinti jų susidomėjimą.
●Apsvarstykite padovanoti dovanas, kuriomis vaikai gali dalytis. Dovanos, kurias vaikai gali panaudoti žaisdami su kitais vaikais (ar net jų šeimomis), pavyzdžiui, stalo žaidimai ae dėlionės, gali padėti lavinti vaikų loginų mąstymą, socialinius įgūdžius bei pastabumą. Beje, jos ne tik naudingos, bet ir įdomios;
●Atminkite, kad žaislai padeda vaikams mokytis. Dažnai žaislai yra pagrindinis jauno amžiaus vaikų mokymosi būdas. Rinkitės gaminius, kurie ugdo kūrybiškumą ir mąstymą, taip pat tokius, kurie moko daugiau „formalių“ įgūdžių, pavyzdžiui, skaičiavimo ir raštingumo. Tam puikiai tiks knygelės, paprastos dėlionės ir kaladėlės;
●Pasitarkite su tėvais. Jei renkate dovaną ne savo vaikui, prieš pirkdami pasitarkite su tėvais. Tai išties naudinga, nes tėvai geriausiai žino, ko nori jų atžalos. Taip pat jie gali prieštarauti tam tikro žaislo pirkimui, tarkim, kompiuterinio žaidimo;
●Rinkitės dovanas, kurios ilgai tarnaus. Vartotojiškame pasaulyje žaislas, kurį galima naudoti daugelį metų, yra labai vertinamas. Tokie daiktai kaip „Lego“, dviračiai ir riedlentės pasitarnaus ne vienerius metus, todėl tai puikios kalėdinės ir velykinės dovanos.


Beje, Kalėdų kilmės istorija yra įdomi ir sena. Nors mes visi įpratę Kalėdas sieti su krikščionybe, ši šventė nėra krikščioniška šventė - panašios šventės buvo minimos dar gerokai prieš krikščionybės atsiradimą. Pavyzdžiui, senovės romėnai švęsdavo Saturnalijas gruodžio 17 - 23 dienomis. Saturnalijos - tai šventės, kurių metu, dėkojant žemės ūkio dievui Saturnas už derlių, buvo rengiamas viešas banketas, aukojama ir vykdavo pasikeitimas dovanomis. Iš pastarosios tradicijos galimai kilo dovanos Kalėdoms.


Jeigu jus domina praktiškos ir naudingos dovanos, elektroninė parduotuvė www.drogas.lt siūlo platų kosmetikos, kvepalų ir higienos priemonių pasirinkimą moterims, vyrams ir vaikams. Čia rasite ir įvairių dovanų rinkinių gera kaina, todėl pas mus apsilankyti tikrai verta! Beje, su Drogo nuolaidų kortele prekes galima įsigyti dar pigiau - akcija jau laukia jūsų!
Dažniausiai užduodami klausimai


Vaikai mėgsta gauti kvepiančias, spalvotas dovanas, pavyzdžiui, vonios bombą, vaikišką tualetinį vandenį, aksesuarus, o gal elektrinį šepetėlį?

Dovanokite naudingą ir reikalingą dovaną, pavyzdžiui, elektroninių dantų šepetėlių rinkinį.