PRAEITIES MAKIAŽO TENDENCIJOS

Dabartiniais laikais nespėjame vytis tendencijų – kas sezoną pasirodo vis daugiau ir daugiau drabužių kolekcijų, beveik kasdien išvystame naujausias makiažo bei grožio priemones. O ar kada susimąstėte, kokios tendencijos vyravo 30–40 metų atgal? Beje, kai kurios iš jų vėl atkeliavo į dabartinių tendencijų pasaulį!

PRAEITIES MAKIAŽO TENDENCIJOS

PLONIEJI ANTAKIAI

Taip, taip ir dar kartą taip. Siūlelių tipo antakiai buvo bene didžiausia tendencija, iš tolo šviečiantis įžymybių ir paprastų žmonių veiduose. Tiesa, tokių antakių era prasidėjo dar 20–ojo amžiaus pradžioje, na, o šios pradžios pavyzdys galėtų būti įspūdingo grožio vokiečių aktorė Marlene Dietrich. Įdomu, kaip po 30–40 metų žvelgsime atgal į dabartines antakių tendencijas?

PRAEITIES MAKIAŽO TENDENCIJOS

TAMSIOS, UOGŲ SPALVOS IR RUDOS LŪPOS

Skamba lyg nieko ypatingo, tokių spalvų lūpų dažus renkamės ir dabar. Visai kita buvo tai, kad tokių spalvų lūpos buvo derinamos su šviesios pudros atspalviu, mėlynais šešėliais ir plonyčiais antakiais. Dabar visas įvaizdis kur kas natūralesnis, akcentu tampa tik lūpos. Ši tendencija taip pat kilo apie 1920–uosius metus, o jos pavyzdys galėtų būti amerikiečių aktorė Clara Bow.

PRAEITIES MAKIAŽO TENDENCIJOS

“LEDINĖS” LŪPOS

Ledinės arba dar kitaip, tarsi nušalusios lūpos. Tikrai esate matę, kaip atrodo šviesūs, švytintys, perlamutrinis rožinės arba melsvos spalvos lūpų dažai. O jei dar derintas kartu su švytinčiu, šviesiu, melsvu šešėliu ir blizgančiais, masyviais segtukais… Šiomis dienomis, ko gero, niekur nepamatysime žmogaus, pasidažiusio su būtent tokiais lūpų dažais. Turbūt ir nusipirkti tokį sunku! Jei vis dėl to tokio prireiktų, pasidarykite jį pačios – padenkite lūpas vazelinu arba šviesiais lūpų dažais, užfiksuokite juos švytinčiu, blizgiu akių šešėliu.

PRAEITIES MAKIAŽO TENDENCIJOS

LŪPŲ PIEŠTUKAS

Būtent ši makiažo priemonė naudojama taip pat senokai, tačiau anuomet labai madinga buvo nederinti nei lūpų pieštuko spalvos, nei lūpų dažų spalvos. Kažkodėl iš vaikystės man įstrigęs juodo lūpų apvado ir perlamutrinio, rožinių lūpų dažų derinys – būtent tokiu deriniu puošdavosi mano darželio auklėtoja. Taip jis būdavo naudojamas gan dažnai – lūpas apibrėžiame tamsiu pieštuku, užpildome su visai nesusijusios spalvos lūpų dažais. Pastaruosius kelis metus tikrai pastebėjote, kad vienas didžiausių trendų dabar yra ypač apibrėžtos lūpos – beveik kiekviena iš mūsų be jo nepraleidžiame nei vienos dienos.

BLIZGUČIAI

Retai kuri garsenybė 90–aisiais apsieidavo be blizgučių ne tik veide, bet ir ant viso kūno. Vienas tokių pavyzdžių galėtų būti Britney Spears, kuri savo vaizdo klipuose nuo galvos iki kojų pasipuošusi blizgučiais.

Ši tendencija (tik kur kas subtilesnė) niekur nesitraukia ir pastaraisiais sezonais – įvairių spalvų blizgučiais ir pigmentais puošiame akis, naudojame blizgančius akių šešėlius, vakariniam įvaizdžiui naudojame losjonus ir švytėjimo suteikiančias priemones décolletté (mes lietuviškai tariame dekolte) srityje.

PRAEITIES MAKIAŽO TENDENCIJOS

MĖLYNAS AKIŲ ŠEŠĖLIS

Kone populiariausia, labiausiai pastebima tendencija buvo mėlyni akių šešėliai. Nustebsite, tačiau būtent šis šešėlis išpopuliarėjo 1960–aisiais, o viena pirmųjų personų su šiuo įvaizdžiu buvo Barbie lėlė. Po jos prasidėjo mėlyno šešėlio era – žymus menininkas Andy Warhol spaudoje įamžino įžymybes, kaip, pavyzdžiui, Marilyn Monroe ir Jackie Kennedy. Plakatuose jos buvo padažytos su itin ryškiais, mėlynais šešėliais. 1990–aisiais supermodelis Kate Moss taip pat įtvirtino šią tendenciją ir panašu, kad nors ir kartkartėmis, bet mėlynas šešėlis vis dar išlieka drąsesnių žmonių makiaže.

PRAEITIES MAKIAŽO TENDENCIJOS

GRUNGE STILIAUS AKIŲ MAKIAŽAS

Į 90–uosius pasibeldė keli, itin ryškus muzikos ir aprangos stiliai – goth, punk ir grunge. Kartu su savimi jie atsinešė ir tam tikrą tamsesnį, niūresnį, makiažo įvaizdį. Netobulas, storas, tamsus pravedimas, dūminis makiažas buvo to meto viena iš makiažo detalių, derinama kartu su išblyškusios veido odos efektą suteikiančia pudra, plonais antakiais ir tamsiomis, uogų spalvos lūpomis.

Grunge tipo akių makiažas, kuris atrodo taip, tarsi Jūs iš vakaro pamiršote nusivalyti šešėlius ir blakstienų tušą, taip pat toli gražu niekur nesitraukia iš paskutinių sezonų makiažo tendencijų! Galbūt reiktų sakyti, kad nesitraukia eromis? Visgi ryškų, juodą pravedimą nešiojo ir pati Kleopatra, o tylaus kino eroje (1890–1920 metais) ir žymios aktorės – jau minėta Clara Bow, Theda Bara, amerikietė, pramogų pasaulio atstovė Josephine Baker.

ANTAKIŲ LINIJA

Plonyčius antakius papildė itin išreikšta antakio linija, t.y kaulas po antakiu. Dažniausiai jis buvo nepriekaištingai švarus, labai aukštas, nebuvo matyti nė menkiausio plaukelio! Ar galite įsivaizduoti save kiekvieną rytą, pešiojančią per naktį užaugusius plaukelius? Dabar stengiamės išlaikyti savo antakius ir vietas apie juos taip pat tvarkingus, tačiau paliekame vietos plaukeliams augti. Ko gero šis antakių trendas per visus dešimtmečius pasikeitė labiausiai!

MATINIS EFEKTAS

Vėl gi, skamba ne-į-ti-kė-ti-nai. Jokio highglighter‘io, jokių šlapios odos efektų, tik noras turėti lygią, švarią, tarsi virtualaus žmogaus odą. Visiška priešingybė dabartiniam laikotarpiui, kuomet veido odos švytėjimas, spindesys, švytėjimo suteikiančios priemonės yra visiškoje viršūnėje! Tiesa, 2019 metais mados dizainerių podiumuose pasirodė matinio makiažo užuominos ir kažkas patyliukais kalba, kad ši tendencija kartkartėmis sugrįžta.

PRAEITIES MAKIAŽO TENDENCIJOS

KONTŪRAVIMAS

Kontūravimas 90–aisiais ir iki tol? Jokiais būdais! Tiesiog tokių būdų nebuvo, tai nebuvo populiaru. Švelnaus atspalvio skaistalai buvo vienintelė matoma priemonė be makiažo pagrindo ir pudros. Skaistalai buvo naudojami švelniai, vos įžiūrimi. Jeigu lygintume su dabartiniais mūsų dažymosi įpročiais, tai tiesiog nepalyginama – kontūravimas tapo tarsi natūralus procesas, tarsi drėkinamojo kremo naudojimas rytais. 2019 ir 2020 metų tendencijose taip pat pastebimas kontūravimo nebuvimas, naudojami natūralaus atspalvio skaistalai ir lengvi bronzantai. Gal išdrįsite išbandyti?

Prisiminėme daugelį tendencijų, kurios vyravo mūsų mamų ar močiučių laikais. Kai kurios iš jų tikrai nesėkmingos, kai kurios iš jų be galo žavios! Įdomu, kaip į dabartinius trendus žvelgsime iš ateities?

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!