Jau ketvirtus metus iš eilės Drogas įgyvendino projektą “Švarių rankų diena”

Nuo 2015 m. spalio mėnesio, norėdamas atkreipti dėmesį į teisingą vaikų rankų higienos įpročių formavimą ir minėdamas Pasaulinę rankų plovimo dieną, DROGAS įgyvendina socialinės atsakomybės projektą - „Švarių rankų diena“. Projekto metu Drogas darbuotojai – savanoriai lankosi vaikų darželiuose, susitinka su vaikais, ir įkūnydami Muilo Burbuliukės ir Mikrobo personažus moko vaikus taisyklingo rankų plovimo technikos.

Nepaisant to, kad rankų plovimas savaime suprantama ir neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, o rankų higienos įgūdžiai formuojami dar vaikystėje, daugelis vaikų nesivadovauja teisingais rankų plovimo žingsniais arba apskritai nenori to daryti. Tačiau įrodyta, kad reguliarus rankų plovimas muilu ir vandeniu sumažina daugelio ligų grėsmę, įskaitant viduriavimą, gripą ar hepatitą.

Matydamas prasmę ir norėdamas prisidėti prie teisingų ikimokyklinio amžiaus vaikų rankų higienos įpročių formavimo, DROGAS ėmėsi iniciatyvos ir pradėjo ilgalaikio socialinės atsakomybės projekto įgyvendinimą.

Specialiai šiam projektui buvo sukurti Muilo Burbuliukės ir Nuožmiojo Mikrobo personažai. Drogas darbuotojai-savanoriai, įsikūniję į šiuos personažus, žaismingai pasakoja, kodėl plauti rankas yra svarbu bei moko mažuosius tai daryti teisingai.

Žinios apie tinkamą rankų higieną išlieka ilgiau, kai yra perduodamos žaismingai, todėl kartu su vaikais šokamas rankų plovimo šokis, kiekvienoje grupėje virš kriauklės kabinami plakatai, vaizduojantys rankų plovimo žingsnius, bei spalvinami piešinėliai su Muilo Burbuliukės ir nuožmiojo Mikrobo personažais.

Įgyvendinant šį projektą, buvo sukurta internetinė svetainė www.plaukimerankas.lt , kurioje kiekvienas gali rasti projekto medžiagą ir įvairią naudingą su šia tema susijusią informaciją.