discount/2015-09-08_15_30_21_Lavender.jpg

Lavanda

Lavanda – tai amžinai žaliuojantis krūmas su violetinės spalvos žiedais, augantis ekvatorinėmis klimato sąlygomis. Lavandos žiedai pasižymi būdingu, išraiškingu, stipriu, sudėtingu ir ilgalaikiu aromatu, todėl šiandien ir šviežūs lavandos žiedai, ir eteriniai aliejai plačiai naudojami kosmetinės ir buitinės chemijos produktų gamyboje, taip pat medicinoje, nes lavandos žiedų aromatas ramina, nuima galvos skausmą, sumažina kraujospūdį, stimuliuoja imuninę sistemą ir gydo odos suerzinimus. Džiovinti lavandos žiedai naudojami kaip patalpų gaivikliai, kaip priemonė prieš kandis, taip pat miegui pagerinti. Pavyzdžiui, norint greičiau užmigti ir pagerinti miego kokybę, galima po pagalve padėti maišelį su sudžiovintais lavandos žiedais arba ant pagalvės užlašinti lavandos eterinio aliejaus.

Dėl savo gaivinančio ir raminančio poveikio lavanda labai dažnai naudojama aromaterapijoje. Jos pagrindu gaminama parfumerija, kosmetika ir kūnos priežiūros priemonės (pavyzdžiui, muilas, šveitikliai, kremai ir kt.), taip pat masažo aliejus, kuris ne tik ramina, bet ir giliai valo ir minkština odą.  

„Drogas“ pataria: Kosmetikos priemonės su lavanda ne tik ramina, bet ir gerai drėkina ir jaunina odą, todėl ypač rekomenduojamos žmonėms, turintiems probleminę odą. Kremai, pagaminti lavandos pagrindu, yra efektyvi kovos su strijomis priemonė.