GYVENKIME TVARIAU. KAIP GALIME PRISIDĖTI PRIE APLINKOS TAUSOJIMO?

Šiomis dienomis vis daugiau kalbama apie saugesnį ir tvaresnį gyvenimo būdą, rūšiavimą ir ekologiją. Vis didesnis populiacijos procentas prisijungia prie šio judėjimo ir skatina kitus bent mažais žingsneliais judėti tvaresnio gyvenimo link. Kokių patarimų ir žingsnių galime imtis, norint pradėti tausoti mūsų aplinką ir planetą?

GYVENKIME TVARIAU. KAIP GALIME PRISIDĖTI PRIE APLINKOS TAUSOJIMO? | DROGAS

Tvarumas, dar kitaip žinomas, kaip ZERO WASTE arba WASTE FREE paprasčiau tariant yra sumažinimas arba panaikinimas priemonių, pakuočių ir produktų, kurie turi didelę ir kenksmingą įtaką gamtai bei aplinkai.

Mums, grožio mylėtojoms, tvarumas turėtų būti ypač svarbus ir aktualus – kosmetikos lentynos, vonios priemonės, stalčiai tiesiog nukrauti įvairiomis priemonėmis, pradedant odos priežiūra, kosmetika ir baigiant produktais, skirtais plaukams ar kūnui. Jas pabaigus viskas tiesiog keliauja į vieną, bendrą šiukšliadėžę, kur leidžiasi tolimesniam, nežinomam gyvenimui.

Ne paslaptis, kad DROGAS parduotuvių ir e-parduotuvės lentynos taip pat nukrautos daugybe mums reikalingų, naudingų grožio, higienos ir namų apyvokos priemonių, tačiau skirtumas tas, kad DROGAS kuo toliau, tuo labiau atsižvelgia į tvaresnį gyvenimo būdą, ekologiją ir rūšiavimą. Asortimente atsiranda vis daugiau tvarių, pilnai suskaidomo plastiko grožio ir namams skirtų priemonių, nuo 2020 metų pradžios DROGAS parduotuvėse atsirado ir suskaidomi popieriniai maišeliai, iki 2019 metų pabaigos atsisakyta ir nuplaunamų kosmetikos bei asmens higienos priemonių su mikroplastiku.

GYVENKIME TVARIAU. KAIP GALIME PRISIDĖTI PRIE APLINKOS TAUSOJIMO? | DROGAS

KODĖL NORIME POKYČIŲ?

Tokio gyvenimo būdo, be abejo, neišmoksime per vieną naktį, o jei ir išmoktume, ko gero, tai būtų trumpalaikis pokytis. Geriausiai tvarumo išmokti padės ėjimas mažais žingsneliais ir žinojimas, kodėl tai darote. Galbūt atsibodo kiekvieną dieną gerti kavą iš plastikinių puodelių (o jei dar su plastikiniu šiaudeliu...), o gal tą kavą geriate po plastikiniame indelyje pirktų, pietums skirtų, salotų? Daug keliaujate ir mėgaujatės šiltų kraštų teikiamais malonumais, kaip, pavyzdžiui, žydras ir skaidrus vandenyno vanduo, bet negalite pakęsti plaukiojančių plastiko atliekų? Naudojant tam tikras grožio priemones iš plastikinių ar aplinkai nedraugiškų pakuočių ima berti odą? Nuspręskite, kodėl Jums svarbu gyventi tvariau.

GYVENKIME TVARIAU. KAIP GALIME PRISIDĖTI PRIE APLINKOS TAUSOJIMO? | DROGAS

RŪPINKIMĖS IR SAVIMI, IR APLINKA

TSekantis etapas galėtų būti įsigilinimas kada ir kaip išmetate daugiausiai nedraugiškų aplinkai atliekų. Galbūt itin greit sunaudojate plastikinėje pakuotėje esantį šampūną ir nuolatos jį keičiate, o jam pasibaigusius, šampūno buteliuką tiesiog išmetate į šiukšlių dėžę, kartu su maisto atliekomis? Atraskite šampūną, kuris būtų draugiškoje aplinkai pakuotėje, kurias kuria, pavyzdžiui, šie prekės ženklai:DOVE (pakuotė pagaminta iš 100% perdirbto plastiko), HEAD & SHOULDERS (pakuotė pagaminta iš 25 % perdirbtų medžiagų) ar naujas ELVITAL pakuotes (išskyrus dangtelį ir plaukų dažus), HAIRWONDER ) (gamyboje naudojamas popierius ir kartonas pagamintas tik iš tvariai tvarkomuose miškuose išaugintos medienos). Tuo pačiu pasidarykite ir sunaudotų kosmetikos bei higienos priemonių atliekų rūšiavimo dėžutę. Tokia paprasta ir lengva pradžia tvaresniam gyvenimui!

Smagu, jog ir tie, kurie rūpinasi ne tik mūsų plaukais, bet ir odos priežiūra bei kosmetika, taip pat atsižvelgia į šių dienų aktualijas, kuria tvarią kosmetiką ir odai reikalingas priemones. Pavyzdžiui didysis GARNIER ir šio prekės ženklo Bio linija sako, kad kiekvienam odos tipui pasaulyje auga ir jį atitinkantis augalas. GARNIER Bio priemonių buteliukai ir pakuotės pagaminti iš 100 % perdirbto plastiko, produktų formulės – visiškai veganiškos. Visi produktams reikalingi augalai surinkti iš ekologiškų, daugiamečių ūkių!

Lietuviškos kosmetikos gamintojas GREEN FEEL’S tvarumo pradininkams ir aplinkos mylėtojams siūlo netgi 96 % perdirbamas produktų tūbeles, kurių sienelės yra plonesnės, kad jas gaminant būtų sunaudojama kuo mažiau plastiko, o gamyba palieka mažesnį CO2 pėdsaką gamtoje.

NAMŲ ŠVARA – TVARIAI!

Dar viena šūsnis produktų, be kurių niekaip neapsieitume namų ruošoje yra įvairūs valikliai, purškikliai, skalbiniams skirtos priemonės. Kiekvienas namų kampelis turi sau skirtą valymo produktą, todėl tokių pakuočių susikaupia itin daug. Džiugu, nes atsiranda vis daugiau priemonių su natūralia veikliąja sudėtimi bei perdirbama pakuote. Ar žinojote, kad visų pamėgto prekės ženklo CILIT BANG Naturals galingasis purškiklis yra pagamintas iš 100 % perdirbamo plastiko? Netgi ypatingai aromatingi SILAN skalbinių minkštiklių ir kvapiųjų granulių pakuotės taip pat pagamintos iš 100 % perdirbto plastiko!

Amerikiečių kompanija SEVENTH GENERATION, kurianti švaros priemones, pagamintas iš iki 97 % augalinės kilmės ingredientų, produktus gamina taip pat iš 99 % panaudotų perdirbtų medžiagų! Prie tvaraus rūpestingumo virtuvėje, namuose ir vonioje taip pat gali prisidėti ekologiškos, iš perdirbto plastiko pagamintos FROSCH priemonės.

Dar vienas žymesnių, ko gero, nuo vaikystės įsiminusių prekės ženklų BREF, pasirinko aplinkai draugišką produktų gamybos kelią iš 100 % perdirbamų medžiagų ir dalinasi su mumis šiais produktais:

Mano mėgstamiausio meduolių aromato namų kvapo gamintojai AROMIKA produktų pakuotei naudoja kartoną daugiausiai iš atsinaujinančių miškų. Produktuose naudojamas spiritas yra agrokultūrinės kilmės, natūralus ir iš atsinaujinančio šaltinio, be to jis pagamintas Lietuvoje, kas sumažina produkto gamybos grandinės CO2 pėdsaką gamtoje, o pačiuose aromatuose yra ir natūralios kilmės ingredientų.

Labai svarbu – link tvarumo eikite mažais žingsneliais. Nepulkite visų, namie esančių ir netvarių produktų išmesti į šiukšliadėžę. Pagalvokite, ką sekančiame apsipirkime galėtumėte pakeisti? Galbūt šįkart nepamiršite pasiimti medžiaginį pirkinių maišelį, o jei pamiršote - parduotuvėje vietoje plastikinio, pasirinksite popierinį maišelį? O galbūt rudeniniam drabužių apsipirkimui pasirinksite tvaresnės mados variantus?

Aš ir DROGAS tikimės, kad atnešėme šiek tiek peno mintims ir įkvėpėme naujovėms.

Šiltų dienų!

DROGAS ir Eglė

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!