VISKAS APIE PĖDKELNES!

Turbūt nėra merginos ar moters, kuri savo drabužinėje neturėtų pėdkelnių. Nors šis aprangos elementas atrodo labai paprastas, jį išsirinkti vis dėl to kartais taip sunku! Denai, tankumas, spalva, kelnaitės, tamprumas ar medžiaga... Visko tiek daug, o apie didžiąją dalį sudedamųjų pėdkelnių dalių mes net nežinome! Šiandien papasakosime apie pagrindinius pėdkelnių elementus ir kaip jas išsirinkti.

Pėdkelnės atsirado ne taip jau ir seniai – 1959 metais. Pėdkelnių idėja jų kūrėjui Allen E. Gantui kilo tuomet, kai keliaudamas traukiniu su savo neščia žmona išgirdo jos skundą, kad su kojinėmis virš kelių ir dar būnant nėščiai keliauti darosi labai nepatogu! Grįžęs namo, Allen E. Gantas paprašė savo žmonos ilgąsias kojinaites prisegti prie kelnaičių – ar galite patikėti? Tokia buvo pėdkelnių kūrimo pradžia.

Pėdkelnės itin išpopuliarėjo 60–aisiais, kuomet atsirado viena iš didžiausių mados tendencijų – mini sijonai. Prasidėjus šiai erai pėdkelnės reiškė ne tik, jog moterų garderobe atsiranda didesnis patogumas, bet ir laisvė bei jaunatviškumas.

KAIP IŠSIRINKTI DYDĮ?

Dydį išsirinkti lengviausia naudojantis informacija, esančia ant pėdkelnių pakuotės nugarinės pusės. Lentelėje nurodomas svoris kilogramais ir ūgis centimetrais, lentelės viduje – skaičiai nuo 1 iki 4. Pasirinkus savo ūgį ir svorį, suveskite juos statmenai į lentelės vidų – susikirtus abiems linijoms, lengvai pamatysite savo pėdkelnių dydį. Pavyzdys iš IMMAGINE prekės ženklo pėdkelnių pakuotės:

Pavyzdžiui, sveriu 52 kilogramus, o ūgis – 161 centimetrai. Žiūriu į lentelės dalį kairėje ir surandu savo ūgio matą, tuomet į lentelės viršų – surandu savo svorio matą. Taigi, mano ūgis ir svoris priklauso 2-S dydžio kategorijai. Šio dydžio pėdkelnes ir renkuosi!

DENAI

Paprastai sakant, denai – audinio tankumas arba svoris. Kuo daugiau denų, tuo pėdkelnių audinys bus tankesnis, neperšviečiamas, standesnis. Mažiau denų, mažiau tankumo, svorio, pėdkelnės labiau permatomos.

Iki 15 denų pėdkelnės bus labai lengvos, šviesios, švelniai priglus prie kojų, tiks šiltuoju metų sezonu. Tokias pėdkelnes galite užsidėti ir tada, jei to reikalauja vakarienės ar šventės aprangos kodas.

Nuo 20 iki 40 denų – labiausiai ir dažniausiai perkamos pėdkelnės, kadangi jos universalios, tiks prie daugelio aprangų, nebus nei labai intensyvios, nei lengvos.

Nuo 50 iki 300 denų – storiausios, labiausiai tinkamos šaltajam metų sezonui.

TAMPRUMAS ARBA ELASTANAS

Žvilgtelkime į sudėtį. Kuo daugiau sudėtyje elastano, tuo pėdkelnės bus labiau tampresnės. Atminkite, jog elastano pėdkelnėse daugiausiai gali būti iki 40 %. Jei randate su didesniu elastano procentu, vadinasi pėdkelnės gali būti padirbtos!

3–5 % elastano pėdkelnių sudėtyje reiškia, kad visas elastanas bus ties liemeniu. Pačios pėdkelnės nebus tamprios, greit pakeis formą, susiglamžys.

12–17 % elastano pėdkelnėse suteiks komforto, patogaus tamprumo, nes elastanas pėdkelnėse paskirstytas tolygiai.

20–30 % elastano turinčios pėdkelnės dažniausiai turi gydomųjų anticeliulitinių, antivarikozinių savybių.

Kuo daugiau elastano turi pėdkelnės, tuo jos brangesnės.

APSPAUDŽIANČIOS PĖDKELNĖS

Arba dar kitaip – support tights (ang.). Šios, ko gero, yra labiausiai mėgstamos moterų, kadangi apspaudžia ir modeliuoja kūno formas – šlaunis, pilvą ir klubus, yra tvirtos, dienos bėgyje nesuteikia nekomfortabilių pojūčių ir netgi mažina nuovargį! Tokios pėdkelnės gerina kojų kraujotaką ir puikiai tiks Jums, jeigu dažnai tenka dėvėti aukštakulnius ar praleisti dieną ant kojų. Papildoma tokių pėdkelnių pagalba padeda netgi sumažinti kojų raumenų skausmą ir tempimą.

Neretai tokios pėdkelnės būna su medvilniniu įsiuvu, kuris suteikia dar daugiau komforto, yra pralaidus orui ir leidžia Jūsų odai kvėpuoti.

Svarbu paminėti, kad pėdkelnių pasaulis nėra skirtas tik moterims – kuo toliau, tuo daugiau prekės ženklų kuria unisex produktus, kurie tinkami ir vyrams, ir moterims!

Tikimės, jog padėjome geriau suprasti, kaip išsirinkti labiausiai tinkamas pėdkelnes ir į ką labiausiai atkreipti dėmesį jas perkant.

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!