Viskas apie antakius – antakių priežiūra namuose

Seniai ne paslaptis, kad antakiai – tai itin svarbi veido bruožų detalė. Jie tarsi „įrėmina“ veidą pabrėždami jo grožį, paryškindami akis, suteikdami makiažo įvaizdžiui užbaigtumo. Deramai prižiūrėti, išpuoselėti bei pabrėžti antakiai gali tinkamai „suformuoti“ veidą, pabrėžti gražiausius bruožus ir paslėpti tam tikrus trūkumus, veidas gali atrodyti gaivesnis bei jaunesnis.

Šiandien kosmetikos parduotuvių lentynose bei elektroninėse parduotuvėse galite atrasti gausybę įvairių antakių priežiūros priemonių – nuo pinceto iki antakių tušo. Tai suteikia puikią galimybę kiekvienai iš Jūsų antakius susitvarkyti namų sąlygomis, prieš tai išsirinkus sau tinkamiausią, patogiausią priemonę.

Paprastai antakių priežiūra susideda iš kelių etapų: antakių formavimo, dažymo ilgalaikiais dažais, paryškinimo dekoratyvine kosmetika.

Viskas apie antakius

ANTAKIŲ FORMAVIMAS

Antakių formavimas – tai, ko gero, svarbiausias antakių priežiūros etapas, nuo kurio priklauso, kaip jūsų antakiai atrodys atlikus likusius du žingsnius. Juk taisyklingos formos antakiai – tai kone svarbiausia veido detalė, tad formuoti juos reikia itin atsakingai. Labai svarbu atsižvelgti į tai, kad antakių forma ir storis – tai individualus dalykas. Todėl, formuojant antakius, reikia stengtis nenukrypti nuo natūralios antakių formos bei storio, antraip, dėl neteisingo išpešiojimo, jie gali atrodyti labai nenatūraliai. Lengviausias būdas nenukrypti nuo natūralios antakių formos – juos „išvalyti“, t.y. pešioti tik tuos plaukelius, kurie auga už formos ribų. Tokiu būdu antakių forma taps daug išraiškingesnė, tuo pačiu išlikdama natūrali.

Antakių formavimas

Ko gero, populiariausia bei patikimiausia priemonė antakių formavimui namuose, ypač, jeigu antakius pati sau formuojate pirmą kartą – paprastas pincetas. Naudojant pincetą, kontroliuoti patį formavimo procesą yra itin lengva, kadangi kiekvienas plaukelis išraunamas atskirai, tad mažesnė tikimybė, kad jų išpešite per daug.

Antakių peiliukas – dar viena antakių formavimo priemonė, kuria paprasta naudotis namuose. Kitavertus, šis metodas yra mažiau paplitęs dėl tam tikrų trūkumų. Vienas iš jų – plaukeliai atauga labai greitai.

Kitos antakių formavimui skirtos priemonės, reikalaujančios šiek tiek daugiau įgūdžių – tai vaškas, siūlas. Nors šie metodai reikalauja daugiau įgūdžių, išmokus tinkamai naudotis šiomis priemonėmis, sutaupoma nemažai laiko bei galima džiaugtis itin „švariais“ antakiais!

Na, o jei nepasitikite savo jėgomis kuriant tvarkingą ir dailią antakių formą, siūlome paeksperimentuoti ir išbandyti antakių trafaretus, kurie gali išties palengvinti jūsų kasdienybę. Išbandykite, tai gali būti jūsų makiažo atradimas!

DAŽYMAS ILGALAIKIAIS DAŽAIS

Prieš dažant antakius ilgalaikiais dažais, labai svarbu parinkti tinkamą atspalvį, kad rezultatas atrodytų kuo natūraliau. Antakių spalvą rekomenduojama rinktis vadovaujantis esama plaukų spalva. Jeigu esate šviesiaplaukė, antakių dažymo priemonė turėtų būti apytiksliai 2-ais tonais tamsesnė už plaukų spalvą, taip „įrėminsite“ veido bruožus bei išryškinsite akis. Jeigu esate tamsiaplaukė – rinkitės priemonę, kuri yra apytiksliai 2-ais tonais šviesesnė už jūsų plaukų spalvą. Nebijokite, tokiu būdu plaukeliai tikrai nepašviesės, jūs tik pasieksite natūralaus rezultato bei užtikrinsite, kad antakiai nebus per ryškūs ar per tamsūs. Jeigu esate raudonplaukė – rinkitės kaštono spalvos dažymo priemonę.

Dažymas ilgalaikiais dažais

Tam, kad būtų lengviau pašalinti į odą įsigėrusius dažus, prieš dažydamo procedūrą aplink antakius užtepkite riebaus kremo. Dažydama antakius laikykitės instrukcijų, nurodytų ant pakuotės.

ANTAKIŲ PARYŠKINIMAS DEKORATYVINE KOSMETIKA

Paskutinis antakių priežiūros žingsnis – antakių paryškinimas dekoratyvine kosmetika. Jis reikalingas, jeigu siekiate dar šiek tiek išraiškingiau atrodančių antakių. Kosmetikos parduotuvių lentynos tiesiog perpildytos šių priemonių įvairove: antakių pieštukais, šešėliais, geliais, pomadomis, tušais ir t.t. Tereikia išsirinkti priemonę, su kuria jums būtų patogiausia dirbti!

Renkantis dekoratyvinę antakių ryškinimo priemonę reikia pagalvoti apie tai, kokio rezultato siekiate – ar tai ryškūs, itin išraiškingi antakiai, o galbūt natūralūs? Jeigu norite išraiškingesnių antakių, tuomet jums puikiai tiks antakių pomada – kreminiai antakių dažai. Šie dažai pasižymi itin pigmentuotomis ir lengvai išsisklaidančiomis spalvomis, tad šios priemonės reikės visai nedaug. Jeigu siekiate natūraliau atrodančių antakių – jums puikiai tiks antakių pieštukas arba šešėliai. Šių priemonių spalva dažniausiai nebūna stipriai pigmentuota, tad rezultatas atrodys itin natūraliai. Taip pat renkantis antakių ryškinimo priemonę atsižvelkite ir į tai, kad priemonės spalva turi būti artima esamai antakių spalvai!

Jeigu naudojate antakių pomadą arba šešėlius, rekomenduojama pradėti nuo išorinio antakio krašto ir šepetėliu po truputį judėti link vidinio krašto, kad antakiai atrodytų natūraliau ir jiems būtų suteiktas „ombre“ efektas.

Ir paskutinis žingsnis - tam, kad antakiai išliktų tvarkingi visą dieną, rekomenduojama užtepti antakių tušo arba gelio. Tokiu būdu plaukeliai bus „užfiksuojami“.

Antakių paryškinimas

Dabar galite džiaugtis gražiais ir tvarkingais antakiais!

Jūsų,
DROGAS ekspertė