VEIDO ODOS PRIEŽIŪRA: NUO A IKI Z

Atsiradus didelei gausybei įvairių odos priežiūros produktų ir ingredientų, galima tikrai pasiklysti. Kyla klausimai kada – ryte ar vakare, kaip – ant drėgnos ar sausos odos, kokiu eiliškumu naudoti turimas ar reikiamas priemones. Dalinamės nuosekliu instruktažu, kuris padės susigaudyti odos priežiūros rutinoje!

1. PIRMA – DEMAKIAŽAS

Šis žingsnis dar kitaip galėtų būti vadinamas tiesiog makiažo arba pirminiu odos nuvalymu (ne visąlaik dažomės, tačiau tepame serumus ir kremus, SPF, kaupiame nešvarumus). Prieš naudojant prausiklį, idealiausia pašalinti viską, ką tepėme ir per dieną sukaupėme ant veido, kadangi prausiklis skirtas riebalų pertekliui, poroms valyti, drėkinti, šalinti bakterijas. Makiažo valymui galite rinktis iš micelinio vandens, valomojo pienelio ar makiažui valyti skirto prausiklio. Daugelis prausiklių teigia, jog šalina makiažą / jo likučius, tačiau geriausia rinktis atskiras priemones valyti makiažui ir nešvarumams iš gilesnių odos sluoksnių.

Valomąsias servetėles rekomenduotume naudoti tik tuomet, jei nėra jokio kito pasirinkimo veido odai valyti!

Vasara – atostogų ir kelionių metas, todėl makiažui valyti puikiai tiks mikrofibros nano šluostė. Daugiau apie mikrofibrą ir šluosteles skaitykite mūsų straipsnyje!

2. VEIDO ODOS PRAUSIMAS

Kitas žingsnis – veido odos prausimas. Kuomet pašaliname visus makiažo ir susikaupusius dulkių nešvarumus, tikslingam ir mūsų odai padedančiam produktui lengviau įsigerti į odą, veikti atitinkamai pagal poreikį – valyti poras, mažinti randelius, pigmentines dėmeles ar aknę, drėkinti, regeneruoti. Pagal gamintojo rekomendacijas prausiklį reikėtų tepti ir masažuoti arba ant drėgnos, arba ant sausos odos, atitinkamai nuo veikliųjų medžiagų. Kai kurie ingredientai, pavyzdžiui rūgštys, geriau veikia ant sausos odos. Prausiklio jokiu būdu neplaukite karštu ar labai šaltu vandeniu – labiausiai tiks drungnas vanduo.

3. TONIKAS – ODOS PH REGULIAVIMUI

Veido odos prausiklis gali išderinti odos pH, todėl po jo dažniausiai reikalingas tonikas pH subalansavimui (kai kurie prausikliai neišderina odos pH, todėl tonikai nebūtini, tačiau reikėtų pasikonsultuoti su savo dermatologu ar kosmetologu). Odos pH terpė matuojama nuo 1 iki 14. 1 – labiausiai rūgštinė, 14 – labiausiai šarminė. 7 pH yra neutralus, tačiau natūralus ir sveikas odos pH būna apie 5.5 – kiek rūgštesnis. Prausiklis natūralų odos pH paverčia labiau šarminiu, todėl jam sugrąžinti į sveiką terpę reikalingas tonikas.

4. SERUMAS – ODOS PRISOTINIMUI!

Po toniko naudojamas serumas, kurį galėtume pavadinti tarsi koncentruota esencija. Serumai kone visada būna vandens pagrindu ir ypatingai prisotinti viena ar kita aktyviąja medžiaga, pavyzdžiui hialurono rūgštimi, vitaminu C, niacinamidu. Serumai taip pat ypatingai greitai įsigeria į odą, o ne lieka jos paviršiuje. Turint vieną ar kitą problemą, būtinai naudokite problemai tikslingus serumus. Retinolio serumas padės kovoti su senėjimu, niacinamido serumas – su odos riebalų pertekliumi ir išsiplėtusiomis poromis, vitaminas C – paskatins kolageno gamybą. Svarbu šios priemonės nepadauginti, kadangi didesnis kiekis nereiškia, jog priemonė suveiks geriau! Kai kuriuos serumus rekomenduojama naudoti kelis kartus per savaitę, todėl atidžiai perskaitykite, ką rašo ir rekomenduoja gamintojas!

Dažnai užduodamas klausimas – ar serumą reikia užtvirtinti? Kadangi dažniausiai jie būna vandens pagrindu, rekomenduojama būtinai užtvirtinti kremu, jog drėgmė neišgaruotų iš odos. Odos priežiūros priemonių gamybos procesai ir sudėtys tobulėja, todėl galima rasti ir serumų, kurie turi riebiųjų, maitinamųjų medžiagų ir naudoti kremą nėra būtina.

5. KREMAS

Būtent kremas bus priešpaskutinis kasdienės odos rutinos žingsnis. Atvirkščiai nei serumas, kremai prisotinti riebesnių, gausiau maitinamųjų medžiagų. Veido kremas taip pat veikia kaip apsauginis odos barjeras, ypatingai šaltuoju metų laiku! Pavyzdžiui, jei veido oda linkusi raudonuoti, ryškėja kapiliarai, vadinasi ji jautresnė ir plonesnė. Žiemą išėjus į lauką be kremo, oda taps dar labiau pažeidžiama, raudonuos, jautrės. Saugokite ją! Vasarą rinkitės lengvesnių tekstūrų kremus, kurie saugotų odą, ją maitintų, tačiau nebūtų pernelyg riebūs, ypatingai kasdien dažantis su makiažo priemonėmis. Žinoma, turint labai sausą odą, vasarą drąsiai rinkitės tokį kremą, kuris Jūsų odai suteiks didžiausią komfortą.

DIENAI – APSAUGA NUO KENKSMINGŲ SPINDULIŲ!

Tikime, jog girdėjote, kad apsauga nuo aplinkos žalos yra būtina! Kasdien veido odos rytinėje rutinoje naudokite SPF apsaugą. Geriausia jei apsaugos filtras būtų kuo didesnis. Nenaudojant SPF, oda ne tik skatinama greičiau senėti, atsirasti foto pigmentacijai, raukšlėms ir drėgmės praradimui, tačiau didėja tikimybė sirgti odos vėžiu! Poilsiaujant prie jūros ar saulėtuose kraštuose, SPF tepkite visą kūną. Visiška netiesa, jog naudojant SPF įdegti neįmanoma. Įmanoma, tačiau oda nebus nudeginta ir, tikėtina, kad įgaus švelnų ir tolygų atspalvį. SPF tepkite ne tik veido odą, bet ir paakius, akių vokus – vietas, kurios itin plonos ir jautrios. Taip pat nepamirškite apsaugoti lūpų – naudokite balzamus ar pieštukus su SPF. Kitas mitas, jog naudojant makiažą su SPF, apsauginio kremo naudoti nereikia. Makiažo pagrindai ar pudros nėra tas pats, kas specialus apsauginis kremas, todėl net ir naudojant makiažo priemones su apsauga, SPF BŪTINAS! Vienas geresnių derinių – vitaminas C ir SPF filtras, kadangi vitaminas C ir SPF tarpusavyje sąveikauja, gerindami vienas kito veikimą.

KARTĄ PER SAVAITĘ

Į šią skiltį galėtume įtraukti dvi priemones – veido kaukes ir šveitiklius. Kartą per savaitę pasidarykite veido SPA namuose, naudojant intensyvesnę drėkinamąją, valomąją ar skaistinančią kaukę ir šveitiklį. Tokia SPA diena per savaitę ne tik pagerins nuotaiką ir atpalaiduos, bet ir padės odai atsinaujinti, nušveisti suragėjusias odos ląsteles, prisotinti odą intensyviau ir giliau. Belieka įsijungti mėgstamą serialą, patinkančią muziką ar sekamas Youtube kūrėjas ir pradėti SPA vakarą! Nepamirškite: veido kaukę reiktų naudoti ant švarios ir nušveistos odos.

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!