VASAROS ODOS PRIEŽIŪROS MITAI

Vasaros metu visur gausu įvairių patarimų – kaip rūpintis savo oda, kokias priemones naudoti, kokių priemonių vasarą naudoti negalima, ką naudoti prieš mėgaujantis saulės voniomis. Norime kartą ir visiems laikams paneigti kelis vasaros mitus, kuriais galbūt tikite ir Jūs!

MITAS: KUO DIDESNIS SPF APSAUGOS SKAIČIUKAS, TUO GERIAU

SPF15 blokuoja apie 93% spindulių, SPF30 apie 97%, o SPF50 – 100%. Kaip matote, skirtumas nėra itin didelis. Svarbiausia naudoti plataus spektro apsaugines priemones nuo saulės ir aplinkos žalos, kurios apsaugos mūsų odą ne tik nuo UVB, bet ir UVA spindulių! Apie SPF kviečiame skaityti daugiau mūsų neseniai patalpintame straipsnyje.

MITAS: SAULĖS VONIOS GYDO SPUOGUS IR AKNĘ

Tiesa, jog buvimas saulėje gali padėti sureguliuoti imuninės sistemos veiklą ir laikinai sumažinti aknės uždegimą. Patys suprantate, jog tai nėra sveikiausias būdas gydyti odos problemas! Pašaliniai tokio gydymo veiksniai – odos senėjimas, odos vėžys, dehidratuota oda. Tiesą sakant, spuogelių “deginimas“ saulėje gali taip pat tik dar labiau paskatinti pigmentinių dėmių atsiradimą.

MITAS: JEI NĖRA SAULĖS, SPF NEREIKIA

Šį mitą esame paneigę jau ne kartą, tačiau SPF reikia, net jei už lango ruduo! UVA ir UVB spinduliai gali prasiskverbti ir pro debesis, sukeldami odos senėjimą ir vėžinių ląstelių atsiradimą, todėl apsaugos vis tiek reikia.

MITAS: SPF PASITEPTI UŽTENKA KARTĄ, RYTE

SPF reikia tepti kas dvi valandas! Tyrimai parodė, jog žmonės tikrai nenaudoja apsaugos nuo saulės taip dažnai, kaip reikėtų. Tą daryti ypatingai būtina, jei maudotės ar daug prakaituojate.

MITAS: AKINIAI NUO SAULĖS YRA TIK DĖL GROŽIO

Na, jei renkatės nekokybiškus, akių nesaugančius akinius, tuomet, ko gero, taip. Kokybiška akių apsauga padės išvengti kataraktos atsiradimo vėlesniuose gyvenimo metuose! Užtikrins apsaugą nuo UVB ir UVA spindulių. Nepamirškite, jog akiniai taip pat apsaugos odą apie akis!

MITAS: KOKOSŲ ALIEJUS VASARĄ PUIKIAI DRĖKINA ODĄ

Kokosų aliejus turi be galo dideli kamedogeninį reitingą, kuris reiškia, jog būtent šis aliejus kemša poras, gali sukelti spuogelių atsiradimą! Geriau naudoti argano ar kitą augalinį, natūralų aliejų, kuris taip nekimštų porų ir ją maitintų.

MITAS: LŪPOS NEĮDEGA

Manome, jog lūpų priežiūra – visai pamirštas reikalas. Lygiai taip pat kaip ir kūną, lūpas reiktų tepti su SPF apsauga. Jų nesaugant didėja tikimybė atsirasti lūpų vėžiui, gali būti sugadinta jų oda, atsirasti žaizdos, randai.

MITAS: ODOS PURŠKIMAS VANDENIU PALAIKO JOS DRĖGMĘ

Jei odą drėkinate ir atgaivinate tik vandeniu, jis gali dar labiau išsausinti odą! Vandeniui patekus ant odos, jis pradeda garuoti, kartu su savimi išgarindamas ir odos drėgmę. Jei naudojote veido odos dulksnas, įsitikinkite, jog jose yra humektantų ir kitų maitinamųjų medžiagų, kurios padės tą drėgmę užrakinti odoje.

Tikimės, jog padėjome suprasti ir paneigti mitus, kuriuos galbūt esate girdėję ir jais vadovaujatės!

Gražios, sudrėkintos ir apsaugotos odos!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!