Trumpų plaukų priežiūra ir formavimas

Jei kažkada turėjote ilgesnius ar ilgus plaukus ir juos nusikirpote – tikrai žinote, kad trumpų plaukų priežiūra skiriasi, dar ir kaip! Kokiomis plaukų priežiūros taisyklėmis vadovautis ir kaip formuoti trumpus plaukus?

NAUDOJAMŲ PRIEMONIŲ KIEKIAI

Kiek labiau glamūriškesnį įvaizdį sukuria į išorinį akies kampą storėjanti linija bei ištempta pravedimo uodegėlė. Tokiam pravedimui gali prireikti praktikos, bet vienas iš patarimų darant prailgintą uodegėlę – vesdami liniją sustokite ties išoriniu akies kampučiu ir ausų krapštuku veskite norimo kampo ir ilgio liniją, liesdami išoriniame kampe esantį skystą, nenudžiūvusį pravedimą.

KIRPIMAS

Trumpesnė šukuosena reikalauja daugiau dėmesio dėl to, kad šiek tiek paaugę plaukai gali pakeisti šukuosenos formą, atrodyti netolygiai. Tam, kad palaikytumėte šukuosenos įvaizdį, periodiškai lankykitės pas savo plaukų stilistą. Taip ne tik palaikysite šukuosenos formą, bet ir atgaivinsite plaukus, pašalinsite išsišakojusius galiukus.

GALVOS ODOS PRIEŽIŪRA

Kadangi dažniausiai trumpiems plaukams ir jų purumui naudojame daugiau plaukų lako, plaukų putų, įvairių formuojančių priemonių, atitinkamai didesnį dėmesį reikėtų skirti ir galvos odos valymui. Itin didelis naudojamų priemonių kiekis kaupiasi ant skalpo, neretai prikabina ir įvairius nešvarumus. Visiems nešvarumams pašalinti ir atgaivinti skalpo odai, naudokite galvos odos šveitiklius bei serumus, kurie pagerins plaukų svogūnėlio būklę, suaktyvins kraujotaką, maitins plaukus nuo šaknų, drėkins galvos odą.

TRINKIMAS

Trumpi plaukai greičiau atrodo susiriebalavę, nes, atvirkščiai nei ilgi plaukai, trumpų plaukų galiukai tiesiog vizualiai ir iš tiesų yra arčiau plaukų šaknų. Riebaluotos šaknys – vizualiai labiau matomos ir jaučiamos būtent turint trumpus plaukus. Stebėkite savo plaukus, atraskite jiems tinkamą plovimo ir kondicionieriaus rutiną. Galbūt teks plauti kiekvieną dieną, galbūt – kas dvi, o gal kartą į savaitę. Ne paslaptis, kad trumpus plaukus teks trinkti dažniau.

PATARIMAI FORMAVIMUI IR ŠUKUOSENOMS

1. Purumui ir šviežumui suteikti į pagalbą pasitelkite sausą šampūną. Tai dienai jis sugers riebalų perteklių, pakels plaukus nuo šaknų, atgaivins šukuoseną. Ant šaknų užpurškite sauso šampūno, paverskite galvą žemyn ir purenkite plaukus. Atverskite atgal, lengvai prašukuokite, jei yra nelygumų.

2. Lankeliai gali būti jūsų geriausi draugai – rinkitės iš įvairių formų, skirtingų spalvų lankelių, kuriuos pritaikysite ir prie savo stiliaus, ir prie šukuosenos. Lankelis atvers veidą, išryškins bruožus, puikiai pagelbės karštą vasaros dieną.

3. Lengvos garbanos – tokias pasidaryti galite arba plaukų tiesintuvu, arba garbanokliu, jei tokį turite. Jei tokio neturite ar nenorite naudoti karštų prietaisų, yra nuostabi ir trumpaplaukių gyvenimą palengvinanti alternatyva – purškikliai su jūros druska, kurie suteiks jūsų plaukams lengvas, vasariškas bangeles! Tiesiog užpurkškite formavimo skysčio ant plaukų ir lengvai juos pagniaužykite, kol susiformuos bangelės.

Šukuosenai suteiksite žaismingumo, lengvumo, romantikos. Naudojant karštus prietaisus nenustatykite per aukštos temperatūros, nes garbanos gali gautis pernelyg tamprios, tarsi spyruoklės.

4. Kuodukas – žaisminga šukuosena, kuri ne tik atrodo smagiai, tačiau tiks ir tada, jei nespėjate išsitrinkti galvos. Atskirkite plaukus per pusę nuo ausies iki ausies, riškite tarsi uodegą ir paskutiniu gumutės etapu neištraukite visos kasytės per gumelę.

Jūsų,
DROGAS ekspertė