SKINIMALISM – KAS TAI?

Viena didžiausių inspiracinių grožio, stiliaus ir interjero platformų Pinterest išleido Pinterest Predicts (Pinterest nuspėja) ataskaitą, kurioje tarp visų ieškomiausių raktažodžių karaliauja naujas terminas – skinimalism. Lietuviškai šis terminas būtų verčiamas, ko gero, kaip odos priežiūros ir makiažo minimalizmas.

Galėtume teigti, kad šio judėjimo ir trend‘o tikslas yra sugrįžti į natūralią, sveikos odos būseną, naudoti kuo mažiau priemonių ne tik makiažo rutinoje, bet ir veido odos priežiūros etapuose. Skinimalism taip pat yra dalis pandemijos pradžioje prasidėjusios slow beauty tendencijos, kurią iššifravus randame tokį paaiškinimą – slow beauty tendencija yra investavimas į grožio produktus, kurie yra draugiški aplinkai, tvarūs, ingredientai išgaunami etiškai, yra ekologiški, ingredientų skaičių galima suskaičiuoti ant rankų pirštų.

Šie metai skirti Jūsų odai! Pagalvokite, juk nededate į savo kūną bet kokio maisto su neaiškiomis sudedamosiomis dalimis, todėl logiška, jog didžiausiu mūsų kūno organu – oda, turėtume rūpintis lygiai taip pat.

Kartais pačios nebepastebime, kiek ir kokias makiažo priemones naudojame, rankos natūraliai siekia to, prie ko esame pripratę. Paradoksas, bet dažniausiai pati sulaukiu komplimentų, jog atrodau pailsėjusi, gaivia ir švytinčia oda tada, kai veidas mažiausiai apkrautas, naudojamos priemonės papildo natūralią odos išvaizdą, o ne uždengia ją.

Dar viena sudedamoji skinimalism tendencijos dalis yra skip-care Pietų Korėjos grožio mylėtojų sugalvotas terminas, pasak kurio grožio rutina turėtų sutilpti į delną! Šį pasakymą reikėtų suprasti nebūtinai tiesiogiai – naudojamos grožio rutinos priemonės turėtų tilpti į vieną kampelį, prieš perkant kiekvienas produktas turi būti gerai apgalvotas ir atliktų daugiau funkcijų, leistų odai kvėpuoti.

KOKIOS PRIEMONĖS TINKA SKINIMALISM TENDENCIJAI?

Turbūt kyla klausimas, kaip ir kokias priemones naudoti, jei norime kosmetinėje turėti kuo mažiau produktų, tačiau tuo pačiu, kad jos atliktų ir tinkamas funkcijas? Pagalvokite apie visiškus pagrindus – veido prausiklį, serumą, kremą odai ir paakiams. Stalčiuje neturėtų tūnoti maždaug 10 skirtingų kremų ir serumų, kaip kad dažniausiai nutinka. O ir kosmetinių priemonių galiojimo laikas nėra ilgaamžis, todėl tuo pačiu primename, kad peržiūrėtumėte savo naudojamas priemones ir patikrintumėte, ar jų galiojimo laikas geras. Su veido priežiūra kaip ir aišku!

MAKIAŽO PRIEMONĖS

Na, su makiažu gali būti šiek tiek sunkiau. Ne todėl, kad mums reiktų daug priemonių, o todėl, kad mums, merginoms ir moterims, turėti vieną lūpų balzamą ar skaistalus atrodo tiesiog neįmanoma! Dažniausiai kiekvienoje palto kišenėje ir kiekvienoje rankinėje iš turimų 5–ių tikrai rasime po lūpų blizgesį ar balzamą. Aš pradėjau praktikuoti tokį dalyką – prieš įsigyjant naują kosmetikos ar veido priežiūros priemonę, būtinai iki galo pabaigiu naudojamą ir kol tai neįvyksta, neperku naujo produkto.

Tas pats ir su makiažo priemonėmis – be abejo, kad turiu daugiau nei reikia, tačiau neleidžiu joms gulėti stalčiuje, reguliariai prasivalau kosmetinės turinį. Neperku impulsyviai, gerai pagalvoju ar man ši priemonė tikrai reikalinga, ir ar pirkinys nebus 50–tas to paties atspalvio lūpų pieštukas.

Dar vienas patarimas norint turėti minimalesnį, daugiafunkcinį kosmetinės turinį yra žinoti, kokie atspalviai mums tinka, kokias produktų tekstūras mėgstame, kokio maskavimo priemonės mums patinka. Prieš perkant gerai pagalvokite, ar ši priemonė atitiks Jūsų lūkesčius ir ar bus naudojama. Mažai tikėtina, jog mėgstančios minimalų makiažą, lengvus tonus, dažnai naudos dideles, spalvotas šešėlių paletes.

Apibendrinant, skinimalism trend‘as teigia, jog turėtume atsisakyti sunkių, veidą apkraunančių priemonių, leiskime odai kvėpuoti ir tapti natūraliausia bei gražiausia savo versija.

Neprivalote iškart tapti minimalistėmis! Mažais žingsneliais pereikite prie ne tokio gausaus produktų vartojimo, reguliariai peržvelkite savo kosmetinę, išsigryninkite, kokios priemonės Jums patinka ir tinka. Juk visada maloniau, kai stalčiuose ir lentynose kvepia ramybe bei tvarka. Asmeniškai aš, kuomet mano spinta ir grožio stalčiai yra tvarkingi, su minimaliu, tačiau tikslingu priemonių kiekiu, jaučiuosi lengvesnė ir tarsi atlaisvinusi mintis!

Prie šios temos tiktų ir naujasis terminas face yoga arba kitaip veido joga, bet apie tai kiek vėliau!

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!