SAUSŲ RANKŲ PRIEŽIŪRA

Ar turime tokių, kurie mėgsta sausų rankų jausmą? Spėjame, kad ne! Sausos rankos ¬ – viena dažniausiai užklumpančių bėdų atėjus šaltiesiems sezonams. Gali būti, kad išbandėte daugybę kremų ar priemonių, kurios visai nepadėjo arba padėjo tik trumpam laikui. Svarbu yra ne tik naudojamos priemonės, kuomet rankos jau išsausėjo, tačiau šios problemos prevencija! Nemalonių, šiurkščių ir sausų rankų būsenos galima išvengti, pasitelkus tam tikras prevencines priemones ir veiksmus. Kokie gi jie? Skaitykite toliau!

Darant kasdienius darbus ir gyvenant savuoju ritmu, tikėtina, kad net nepastebėsite, kokią meškos paslaugą darote savo jautriai ir delikačiai rankų odai. Sakoma, jog pirmuosius senėjimo požymius pastebime pirmiausiai iš rankų, veido bei kaklo odos, tačiau būtent rankos ir kaklas yra labiausiai pamirštamos mūsų kūno vietos kovojant su raukšlėmis. Tinkama rankų priežiūra yra ne ką mažiau svarbesnė nei veido!

PATARIMAI

1. VISADA SAUGOKITE RANKAS NUO INDŲ, DRABUŽIŲ AR NAMŲ RUOŠOS PLOVIKLIŲ!

Ko gero, teko girdėti, jog plauti indus su pirštinėmis bus naudingiau ir rankoms, ir manikiūrui. Tai yra pirmoji taisyklė, norint išlaikyti jauną rankų odą. Namų ruošos priemonės papildytos įvairiais chemikalais, kurie įveikia riebalus, įvairias dėmes, kalkes, bakterijas. Įsivaizduojate – šios priemonės patenka ant plonos ir delikačios mūsų rankų odos, išsunkdamos drėgmę ir pažeisdamos viršutinį odos sluoksnį. Rankų odoje ypač mažai riebalinių liaukų, todėl nuo tokių produktų jas turėtume saugoti ypatingai gerai. Sutrūkinėjusi rankų oda ir pleiskanojimas, sukelti buitinių chemikalų ir vandens, tikrai nėra žaviausias ir sveikai atrodantis vaizdas bei jausmas. Išvada: atliekant namų ruošos darbus, būtinai dėvėkite apsaugines pirštines!

2. DRĖKINANTIS IR MAITINANTIS RANKŲ KREMAS – VISUR.

Nusiplovus rankas ar pasinaudojus rankų dezinfekantu su alkoholiu, jas iškart palepinkite maitinančiu rankų kremu. Pastaraisiais metais išmokome, jog rankas dažnai plauti ir dezinfekuoti būtina, o atėjus rudeniui ir žiemai, jas plauname ne šaltu, o karštu vandeniu. Šie procesai pažeidžia apsauginį rankų odos sluoksnį ir barjerą, vanduo išgarina rankų odoje esančią drėgmę, rankų dezinfekante esantis alkoholis taip pat be galo jas sausina.

Kas kart atlikus vieną iš šių veiksmų, tuojau pat pasirūpinkite rankų oda, jas patepdami gausiai maitinančiu kremu. Kad nepamirštumėte, vietoje didelės kremo pakuotės, įsigykite kelias mažesnes ir pasidėkite ten, kur dažniausiai plaunate rankas, mašinoje, prie lovos, striukės ar palto kišenėje, rankinėje.

3. RANKŲ MUILAS AR PRAUSIKLIS.

Pamiršite rankų plovimą „Fairy“ ar kitoms, tam visai netinkamomis, priemonėmis. Atėjo laikas skirti daugiau dėmesio rankų plovimo priemonei ir pasirinkti drėkinamaisiais bei maitinamaisiais ingredientais kiek turtingesnę. Rankų muile būtinai ieškokite tokių ingredientų, kaip glicerinas, augaliniai aliejai ir sviestai, kuo mažiau kvapiklių. Taip pat skatiname rinktis priemones, kurių pakuotės būtų pagamintos iš perdirbto plastiko ar lengvai rūšiuojamos, daugkartinio naudojimo. Tokius produktus DROGAS parduotuvėse lengvai atrasite prie produkto pastebėję DROGAS tvarumo ženkliuką.

4. RANKŲ SPA.

Taip, skaitote teisingai. Rankoms, kaip ir veidui, taip pat reikalinga SPA diena. Susiplanuokite darbus ir dieną taip, jog rankos turėtų kuo mažiau darbo bei indų plovimo ir namų ruošos. Rankų SPA dienai DROGAS bloge turime puikų straipsnį su visais patarimais ir priemonėmis, tačiau keletą jų priminsime dabar. Rankų, kaip ir kūno ar veido odai, reikalingas suragėjusios odos šveitimas arba dar kitaip – eksfolijacija. Kas 28 dienas mūsų kūno ir odos ląstelės pilnai regeneruojasi, susisluoksniuoja, todėl suragėjusį sluoksnį būtina pašalinti. Reguliariai šveičiant odą, t.y kartą per savaitę, visos tepamos priemonės, kaip kremai, aliejai, drėkikliai, serumai, įsigers į odą giliau, priemonės veiksmingumas bus efektyvesnis.

Nušveitus rankas, jas palepinkite specialia, intensyviai drėkinančia ir maitinančia kauke. Dažniausiai tokių kaukių laikymo trukmė yra apie 20–30 minučių – puikus laikas peržiūrėti mėgstamo serialo seriją, pažiūrėti atidėtus mėgstamų tinklaraštininkių Youtube filmukus ar pasiklausyti muzikos. Prie savo grožio rutinos pridėjus bent šiuos kelis žingsnius rankoms, pastebėsite ypatingai didelį skirtumą ir žymiai retesnį rankų sausumo jausmą.

5. ORAS.

Atėjus rudeniui, norime to ar ne, į žemesnę pasikeičia ir oro temperatūra. Pirštinės – dar viena puiki, nuo mažens mums įskiepyta, apsauginė delikačios rankų odos apsauga. Ir apsauga ne tik odai, bet ir rankų sąnariams! Prieš išeinant iš namų, nepamirškite ne tik piniginės, bet ir šiltų pirštinaičių. Jei tuo metu nėra vėsu, nereiškia, kad vėsu nebus ir vėliau. Šaltas oras neturi daug drėgmės, todėl būtent ją ir išgarina iš rankų bei veido odos. Kuo jaukiau ir šilčiau jas laikysime, tuo mažiau kenksime rankų odai ir sąnariams. Į kompaniją pirštinėms, pagelbėti gali ir riebus rankų kremas – prieš išeinant iš namų jas gausiai įtrinkite maitinančiu, riebiu, rankų kremu.

6. STRESO PADARINIAI.

Galbūt skambės keistai, jog rankų oda ir stresas gali būti susiję, tačiau turintiems ypatingai sausą, į egzemą linkusią odą, stresas gali nepagelbėti. Jei pastebėjote, jog rankos ne tik sausos, tačiau ir lupasi, tampa be galo kietos ir šiurkščios, trumpam sustokite. Skirkite laiko vidinei ramybei ir stresą keliančioms problemoms pašalinti.

7. NAGAI!

Nagai – taip pat rankų elementas. Jei sausėja rankos, tikėtina, jog sausėja ir nagų plokštelės bei odelės. Tepantis rankų kremu, nepamirškite įtrinti šiek tiek kremo ir į odeles bei nagus pilnaverčiam rankų sudrėkinimui. Turėsite tvirtesnę nago plokštelę ir mažiau šerpetojančias nagų odeles.

KADA TURĖČIAU KREIPTIS PAGALBOS?

Jei rankų sausumas sukeltas egzemos ar dėl kitų medicininių priežasčių, tikėtina, jog rankų SPA ar kremas nepadės.

Simptomai, dėl kurių reikėtų sunerimti ir kreiptis į gydytoją dermatologą:

– Odos spalvos pakitimai.

– Kraujavimas.

– Ryškus rankų odos raudonis.

– Atsiveriančios žaizdelės, oda trūkinėja.

- Tinimas.

Šie veiksniai gali sukelti infekcijas, rankų formos ir nagų pakitimus, todėl nedelsiant kreipkitės į gydytoją!

Nepamirškite sausos rankų odos priežiūros visus metus, o ypatingai – rudenį ir žiemą! Kremas, pirštinaitės, reguliarus šveitimas turėtų būti reguliari Jūsų rankų odos rutina.

Švelnių ir pamaitintų rankų,

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!