RYŠKI PLAUKŲ SPALVA VASARĄ

Neretai kątik nudažyti plaukai ypatingai greitai nublunka, praranda savo ryškų atspalvį, plaukus norisi dažyti dažniau! Šie patarimai padės jums ne tik išlaikyti ryškią plaukų spalvą visą vasarą, tačiau ir ištisus metus.

TRINKIMAS PO DAŽYMO

Plaukų stilistai bei koloristai rekomenduoja galvą trinkti tik praėjus 24 valandoms po plaukų dažymo. Dar geriau – praėjus 48 arba 72 valandoms! Per šį laiką dažai spėja pakankamai įsigerti į plauką, jis tarsi užrakina savyje naująją spalvą. Jei plaukus trinksite šampūnu iškart arba kelias dienas iš eilės po dažymo – tikėtina, kad išplausite dar pakankamai neįsigėrusius dažus ir prarasite didelę dalį dažų atspalvio. Atminkite, kad šampūnas (ypač intensyviai valantys šampūnai) atveria plauko svogūnėlį ir patį plauką, tad dažytiems plaukams skubus trinkimas ne į naudą. Susiriškite žavią kasą ar kuoduką!

VANDENS TEMPERATŪRA

Vandens, kuriuo plaunate plaukus, temperatūra labai svarbi! Karštas vanduo atveria plauko poras, ko pasekoje plaukų dažų spalva pro jas pabėgs greičiau, plaukai netgi šiaušis, praras blizgesį. Naudokite ne ledinį, bet vėsų vandenį, kuris neleis atsiverti plauko poroms, jiems suteiks švelnumo ir blizgesio.

SAULĖS KAITRA

Kaip ir karštas vanduo, taip ir kaitrūs saulės spinduliai – spalvai ryškumo neprideda! Saulės UVB ir UVA spinduliai pažeidžia išorinį plauko sluoksnį, tarsi išdegindami plauko spalvą ir pigmentą, ko pasekoje plaukų spalva tampa netolygi. Saulė taip pat sausina, plonina ir skatina plaukų išsišakojimą, todėl geriausia, jei naudosite apsauginius serumus bei aliejus. Dar viena puiki opcija – žavios skrybelės ar kepurės!

Kita neigiamų savybių geroji pusė yra ta, kad būnant saulėje, mūsų organizmas gamina vitaminą D, kuris skatina plaukų ir nagų augimą, tad svarbiausia ja mėgautis saikingai ir su tinkamomis priemonėmis.

KARŠTAS PLAUKŲ FORMAVIMAS

Niekam nepaslaptis, kad karštis plaukams – priešas, ypač jei jo per daug. Vasarą puikus metas leisti plaukams pailsėti ir darytis įvairias šukuosenas be karščio – beachy bangeles, pintis įvairias kasytes ir kasas, leisti plaukams išdžiūti natūraliai, kadangi orai tam tobulai tinkami. Kaip ir karštas vanduo, taip ir plaukų džiovintuvai, tiesintuvas ar žnyplės garbanoms, atveria plauko poras, todėl dažams dar lengviau nublukti. Jei nutinka taip, jog prisireikia šių įrankių – būtinai naudokite apsaugą nuo karščio plaukams.

CHLORAS!

Vasarą praleidžiame ne tik prie jūros ar ežerų, bet ir baseinuose. Viena baseinų vandens sudedamųjų dalių yra chloras. Ypatingai stipri, valomoji ir antibakterinė medžiaga su chemikalais, padedanti palaikyti baseino švarą, tačiau itin sausinanti ir gadinanti plaukus bei kūno odą. Ypač saugokite šviesią plaukų spalvą, nes chloras gali suteikti plaukams žalsvą atspalvį. Pasistenkite plaukų nešlapinti arba devėkite specialą kepuraitę plaukų apsaugojimui.

DRĖGMĖS SPA

Kartą per savaitę palepinkite plaukus specialiomis kaukėmis dažytiems plaukams, kurios atgaivins plaukus ir jų spalvą, palepins drėgme ir maitinamosiomis medžiagomis. Atminkite, kad net ir dažant plaukus bei juos tinkamai prižiūrint, plaukams reikalinga papildoma drėgmė, maitinimas ir rūpestis.

Pagrindiniai patarimai plaukų spalvai išlaikyti:

1. Naudokite šampūną ir kondicionierių dažytiems plaukams.

2. Jei naudosite karštas formavimo priemones ar būsite saulėje – būtinai naudokite apsaugą!

3. Vasarą atraskite įvairias skrybeles ir kepuraites.

4. Rečiau yra geriau – nustokite trinkti plaukus kiekvieną dieną.

5. Saikingai mėgaukitės saule.

6. Venkite drėkinti plaukus baseinų vandeniu!

Smagios likusios vasaros!

DROGAS