RETINOLIS. KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI?

Retinolis – kosmetikos priemonių ingredientas, dar kitaip vadinamas ingredientų karaliumi. Žinoma, jog jis gali padėti pagerinti odos būklę, sumažinti senėjimo požymius. Taigi, kaip šis ingredientas veikia ir ką reikėtų žinoti naudojant retinolį?

KAS YRA RETINOLIS?

Šis ingredientas yra retinoidų šeimos narys, išgaunamas iš vitamino A, kurio gausu morkose, saldžiose bulvėse, kiaušiniuose. Daugelis prieš bėrimus ir senėjimą veikiančių komponentų veikia pašalindami negyvąsias odos ląsteles (pavyzdžiui, rūgštys), tačiau retinolio veikimas kiek kitoks.

Retinolis veikia patekdamas į gilesnį odos sluoksnį po epidermio – dermą. Šiame sluoksnyje retinolis neutralizuoja laisvuosius radikalus, taip paspartindamas elastino ir kolageno gamybą. Toks veikimo principas suteikia odai putlumo efektą, kuris vizualiai sumažina smulkias raukšleles, padidėjusias ir išsiplėtusias poras. Veikdamas gilesniame odos sluoksnyje, retinolis tuo pačiu lengvai eksfolijuoja odą, tačiau ne taip stipriai, kaip kosmetikoje naudojamos rūgštys.

Šis, magišku vadinamas, ingredientas, gali padėti ir su spuogeliais bei akne, bėrimais, randeliais, likusiais po spuogelių. Taip pat retinolis teigiamai veikia poras – neleidžia joms kimštis, gamindamas kamedolitines medžiagas, kurios užkerta kelią kamedonų – užsikimšusių porų – formavimuisi.

RETINOLIS IR ODOS DRĖGMĖ

Įrodyta, jog retinolis gali padėti kontroliuoti odos drėgmės balansą. Pats principas gan paprastas – suragėjusios odos ląstelės trukdo drėgmės pasisavinimui ir pačios tarsi sugeria drėgmę. Retinolis, švelniai eksfolijuodamas odą, padeda pašalinti šias negyvas ląsteles, kurios ir skatina drėgmės praradimą iš odos.

RETINOLIS PADEDA:

– Sumažinti smulkias raukšleles ir net jų išvengti!

– Skaistinti odą ją eksfolijuodamas.

– Subalansuoti riebalinių liaukų veiklą ir porų dydį.

– Sumažinti pigmentines dėmes, fotosenėjimo dėmes, hiperpigmentaciją.

AR GALI BŪTI PAŠALINIS POVEIKIS?

Naudojant neteisingai, derinant su netinkamais produktais ar nenaudojant kartu tam tikrų produktų, retinolis gali turėti pašalinį poveikį.

Jei niekada nenaudojote retinolio ir nuspręsite pradėti, pasikonsultuokite su savo kosmetologu. Pradėjus naudoti per didelę koncentraciją ar per dažnai, retinolis gali sukelti odos lupimąsi, sausumą, raudonį ar net bėrimus. Retinolis – ingredientas, kurį oda turi pripratinti!

Dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo mažesnės koncentracijos, kartą per savaitę, mėnesio laikotarpį. Nepastebint šalutinio poveikio, dažnį galima didinti ir naudoti kas antrą dieną, kol oda visiškai pripras. Produktus su retinoliu geriausia naudoti vakare, leisti susigerti ir odą padengti kremu, kadangi kremas padės odai mažiau susierzinti, apsaugos ją. Naudojant retinolį būtina apsauga nuo saulės! Retinolis gali jautrinti odą, todėl neapsaugant jos nuo UV spindulių, galimas padidėjęs jautrumas, raudonis, pigmentinės dėmės, odos pažeidimai.

Retinolis išties odos priežiūros karalius, galintis smarkiai pakeisti odos būklę į gerąją pusę. Būtina atsiminti, kad kiekvieno oda yra skirtinga ir nereiktų vadovautis draugių/-ų rekomendacijomis. Geriausiai Jūsų odą pažįstate Jūs ir Jūsų kosmetologė, todėl nepraleiskite progos būtinai pasikonsultuoti su specialistu prieš pradedant naudoti rūgštis, retinolį ir kitus galingus ingredientus!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!