PURŠKIAMI IR NUPLAUNAMI KONDICIONIERIAI: KOKIE JŲ SKIRTUMAI?

Plaukų priežiūros priemonių pasirinkimas šiais laikais be galo didelis: nuo plaukų serumų iki šampūnų su hialurono rūgštimi ar biotinu. Na, rinktis tikrai yra iš ko. Ne ką mažiau skirtingi ir plaukams skirti kondicionieriai. Apžvelgsime pagrindines jų rūšis: purškiamus ir nuplaunamus!

Turėtumėte žinoti, jog abi priemonės gali suteikti visiškai skirtingą išvaizdą ir pojūtį Jūsų plaukams. Jei Jūsų plaukai ypatingai sausi ar pažeisti, tinkamas kondicionieriaus pasirinkimas gali nulemti ir pakeisti jų būklę kardinaliai! Būtent šis žingsnis plaukų trinkimo rutinoje ir nulemia, kaip plaukai atrodys išdžiūvę.

KAS YRA PLAUKŲ KONDICIONIERIUS?

Tai yra drėkinamoji ir maitinamoji priemonė, dažniausiai pagaminta su silikonais, aliejais, emolientais, katijoniniais surfektantais (mokslinis terminas apibūdinti muilą ar putojančią priemonę, kuri padeda pašalinti riebalus). Kombinuojant šiuos ingredientus, gauname drėkinamąją priemonę, kuri atgaivina, pamaitina ir minkština plaukus po šampūno.

NUPLAUNAMAS KONDICIONIERIUS

Klasikinis, mums visiems puikiai žinomas kondicionieriaus tipas yra nuplaunamas. Tokį kondicionierių naudojame po galvos trinkimo šampūnu. Šampūnas atveria plauko struktūrą, todėl po jo būtina naudoti kondicionierių, kuris užveria plauko žvynelius po plovimo. Šiek tiek nusausintus plaukus iki pusės jų ilgo tepame priemone ir laikome tiek, kiek nurodo gamintojas. Tokiu būdu užveriame plauko struktūrą, sulipiname plaukų galiukus, sustipriname plaukus, užrakiname šampūno paliktą švarą, plaukas tampa sudrėkintas ir švelnus.

Nuplaunami kondicionieriai tinka kone visų plaukų tipams, ypatingai tinka storiems ir sunkiai suvaldomiems, nes suteikia drėkinimo ir rūpesčio giliajam plauko sluoksniui. Reikėtų atminti, kad plonų plaukų savininkėms tokį kondicionierių reikėtų rinktis lengvesnį, be didelio kiekio aliejų ar emolientų, kad jų neapsunkintų.

PURŠKIAMAS KONDICIONIERIUS

Toks kondicionierius yra tiesiog užpurškiamas ant plaukų ir paliekamas iki sekančio plovimo. Purškiamąjį kondicionierių galima naudoti ir ant sausų plaukų, tada, kai norisi šiek tiek padrėkinti ir pamaitinti plaukus ar jų galiukus (bet pirmiausiai būtina purkšti ant drėgnų). Purškiamųjų kondicionierių formulė dažnai būna lengvesnė, skystesnė, neapsunkina plauko, puikiai tinka garbanėms, dažytų ar pažeistų plaukų savininkėms, nes nenusveria ir neapsunkina plaukų. Jei Jūsų plaukai stori, bet nėra labai reiklūs, taip pat galite naudoti paliekamą plaukų priemonę. Purškiamas kondicionierius, be abejo, yra ir greitesnė priemonė pasirūpinti savo plaukais, nes, atvirkščiai nei nuplaunamo kondicionieriaus, jo nereikia laikyti tam tikrą laiką. Užpurškiate ir lekiate!

Vienas svarbesnių žingsnių naudojant šią priemonę – ją tolygiai paskirstyti. Patarimas: suskirstykite drėgnus plaukus į kelias sekcijas tam, kad kiekviena dalis plaukų būtų padengta tolygiai, didesnį kiekį produkto purškite ant plaukų galiukų.

AR KONDICIONIERIUS GALI TURĖTI NEIGIAMĄ EFEKTĄ?

Tai nutinka labai retai ir tik tada, kai žmogus yra alergiškas tam tikram kondicionieriuje esančiam ingredientui. Alergiją gali sukelti kontaktinio dermatito reakciją, tačiau tai gali nutikti su bene bet kokiais produktais ir net drabužiais! Plaukų priežiūros ekspertai sako, kad tokių reakcijų į kondicionierius ir kitas priemones pasitaiko labai retai.

Jei Jūsų oda linkusi į aknę, ypatingai gerai išplaukite nuplaunamą kondicionierių, įsitikinkite, kad jo nepalikote nei ant kaklo, nei apie plaukų liniją ar ant kaktos. Paliktas kondicionierius gali kimšti poras, sukelti bėrimus ar spuogelius.

Jei kondicionieriuje yra aliejų, daug drėkinamųjų ir maitinamųjų medžiagų, jis gali apsunkinti ir suplokštinti plaukus, todėl nenaudokite itin didelio kiekio, nuplaunamos priemonės ant plaukų nelaikykite per ilgai!

Atminkite, jei norite turėti gražius ir blizgančius plaukus, kondicionierius yra tiesiog būtinas. Nuplaunamas ar ne, rinktis Jums! Kas gali nutikti, jei to nedarysime? Plaukai taps sausi, pažeidžiami, šiaušis ir praras žvilgesį. Plaukų galiukai taps dar labiau pažeidžiami, skilinės, todėl plaukai gali pradėti trupėti. Šampūno ir aliejuko plaukams neužtenka!

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!