PRIŽIŪRIME PAAKIŲ ODĄ!

Kasdien rūpinamės savo veido, kūno oda, dantimis, plaukais, mityba, tačiau visai pamirštame paakius! Tai viena pirmųjų vietų mūsų veiduose, pradedanti rodyti senėjimo požymius, todėl numoti ranka ir ignoruoti paakių odos nereikėtų.

PRIŽIŪRIME PAAKIŲ ODĄ!

KODĖL PAAKIŲ ODA SENĖJA GREIČIAUSIAI?

Vietos apie akis turi plonesnę odą nei kitos kūno ir veido dalys. Mūsų akys kasdien dirba – skaito, stebi kompiuterio ekraną, taip pat rodo įvairiausias emocijas, duoda atsaką saulės spinduliams ir šviesai susimerkdamos ir suraukdamos odą. Keletą faktorių turi ir genetika.

PIRMASIS ŽINGSNIS

Kadangi paakių oda natūraliai sausesnė nei veido – joje yra mažiau riebalinių liaukų (tą galite pastebėti tiesiog dienos bėgyje, paakių oda beveik nesiriebaluoja, nebent užsiimame sportu ar labai aktyvia veikla), jai reikia žymiai daugiau drėgmės. Atstatyti paakių drėgmės balansą padės tinkamos drėkinamosios ir maitinamosios priemonės, tinkamas organizmo skysčių palaikymas – gerkite pakankamai, tačiau ne per daug vandens! Ko gero, pastebėjote, kad per didelis kiekis skysčių beveik visąlaik nusėda paakiuose.

Paakių kremą rinkitės pagal savo paakių odos tipą – neutraliai arba jautresnei odai, brandesnei odai bei probleminiams poreikiams tokiems, kaip pabrinkimas, tamsėjimas, smulkios raukšlelės. Tam pravartu žinoti bent kelis ingredientus, kuriuos žinodami tikrai išsirinksite tinkamiausią paakių kremą.

Tinkami ingredientai norint sumažinti smulkias raukšleles ir padidinti kolageno gamybą odoje apie akis:

1. Retinolis.

2. Vitaminas A.

3. Peptidai.

4. Hialurono rūgštis.

Ingredientai norint sumažinti patamsėjusią paakių odą:

1. Arbutinas.

2. Hidrokinonas.

3. Vitaminas C.

4. Soja.

5. Niacinas arba kitaip vitaminas B3.

6. Azelainė rūgštis.

Nuo paakių paburkimo:

1. Kofeinas.

2. Žalioji arbata.

3. Gluosnio arba karklo žolelės.

ELKITĖS ŠVELNIAI

Mūsų paakių oda be galo jautri ir plona, lengvai pažeidžiama, todėl jokiu būdu valant makiažą ar tepant juos kremu, odos nereikėtų tampyti, stipriai spausti pirštais ar kitaip šiurkščiai ją liesti.

Pašalinant akių makiažą ir jo likučius, suvilgykite vatos padelį valikliu ir švelniai prispauskite vatos padelį prie akių. Šiek tiek kantrybės ir akių bei apie akis esantis makiažas tiesiog lengvų lengviausiai nusivalys! Prispaustą vatos padelį lengvai braukite į šoną, jei reikia – pakartokite kelis kartus.

Tepant paakių kremą, šiek tiek jo paimkite mažyliu arba bevardžiu pirštu, švelniai padalinkite kremą nuo pirštų apie paakius ir akių odą, taip pat nepamirškite akių vokų! Lengvais judesiais įtapšnokite kremą į odą, kol jis visiškai susigers.

MASAŽAS

Ar kada girdėjote ką nors sakant, jog labai reiktų paakių masažo? Aš irgi ne! Išties, labai dažnai prisimename nugaros, kaklo ar viso kūno masažus, bet visai pamirštame paakius. Paakių masažas pagerins odos apie akis kraujo cirkuliaciją, sumažins patinimą, o reguliarus masažas – net ir tamsesnę paakių pigmentaciją.

Visai nebūtina keliauti pas veido masažo specialistą, įsigykite kvarco masažuoklį, kurio pagalba paakių masažui galėsite džiaugtis ir ryte, ir vakare. Šį masažuoklį pabandykite palaikyti šaldytuve – ryte skirkite kelias minutes vėsiam paakių masažui. Pamatysite, kad be šio žingsnio nė iš vietos!

PRIŽIŪRIME PAAKIŲ ODĄ!

APSAUGA NUO SAULĖS

Mėgaujantis saulės voniomis ar ilgą laiką esant saulės kaitroje, apsaugoti nuo saulės spindulių reikėtų, be abejo, visą kūną, o ypatingai – plonesnes ir jautresnes vietas, kaip, pavyzdžiui, odą apie akis, įskaitant ir paakius. Saulės kaitra smarkiai džiovina paakių odą, ją jautrina ir netgi gali sukelti odos pigmentacijos sutrikimus!

Į pagalbą nuo UVA, UVB saulės spindulių, pasitelkite ir akinius! Tinkami akiniai ne tik apsaugos odą apie akis, bet ir pačias akis. Išsirinkite kokybiškus ir stilingus, kurie tarnaus Jums ilgus metus, mėgaujantis šiltais orais ar, pavyzdžiui, vairuojant.

PRIŽIŪRIME PAAKIŲ ODĄ!

Tikimės, jog priminėme Jums, kokią svarbą turi taisyklinga ir kruopšti akių odos priežiūra.

Gražaus ir saulėto rudens linki

DROGAS ekspertė Eglė!

PRIŽIŪRIME PAAKIŲ ODĄ!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!