PLAUKŲ PRIEŽIŪRA: NUO A IKI Z

Plaukų priežiūros rutinoje yra žingsnių, kurių žūtbūt negalima praleisti ir pamiršti. Neretai vis tiek praleidžiame gyvybingiems ir sveikiems plaukams privalomus produktus bei procesus, todėl dalinamės plaukų priežiūros rutina nuo A iki Z!

ŠAMPŪNAS

Pats pirmas ir tikrai žinomiausias plaukų priežiūros žingsnis – galvos trinimas šampūnu. Kad plaukus plauti reikia, esame įskiepyti nuo mažų mažiausių dienų, tačiau didėjant produktų įvairovei, keičiantis mūsų poreikiams ne visada lengva pasirinkti tinkamą šampūną. Užtenka įsiminti ir suprasti kelis dalykus: jei plaukai ir skalpas sausas – rinkitės drėkinantį šampūną, jei plaukai dažyti – priemonę, skirtą dažytiems plaukams, jei skalpas itin riebus ir plaukai dažnai riebaluojasi – šampūną, kuris reguliuotų riebalinių liaukų veiklą. Supratus kelis svarbius raktažodžius, šampūną susirasite kur kas lengviau!

Negalime apsieiti nepaminėdami kelių klaidų, kurios itin dažnai daromos trinkant plaukus:

1. Šampūnu trinate plaukus per visą ilgį – ši priemonė skirta galvos odos švarai, tad masažuojant visus plaukus, didėja tikimybė, jog plauką išsausinsite. Plaukams užteks tiek, kiek šampūno nubėgs kartu su vandeniu.

2. Kiekvieno plaukų stilisto ir kirpėjo siaubas matyti plaukus, gausiai trinamus rankšluosčio! Ne kartą esame rašę, jog išsitrinkus plaukus, juos reikėtų švelniai nusausinti mikrofibros arba medvilnės rankšluosčiu, jų netrinant!

Nepastebėjus šių daromų klaidų, tačiau naudojant tikslingas ir geras plaukų priemones, plaukus galite vis tiek smarkiai apgadinti!

KONDICIONIERIUS

Nenaudojate kondicionieriaus? Gadinate savo plaukus! Šampūnas atveria plauko sandarą, todėl būtina naudoti kondicionierių, kad šis glotnintų juos, užvertų plaukų struktūrą. To nepadarius, tiesiog paliekate plauką atvirą, todėl drėgmė ir maitinimas iš plaukų išgaruoja, jie tampa be galo pažeidžiami, ypatingai būnant saulėje! JOKIU BŪDU NEPRALEISKITE KONDICIONIERIAUS!

Tinkamos priemonės tipą taip pat rinkitės kaip šampūną, pagal skalpo ir plaukų poreikius: dažytiems, riebiems, ypatingai sausiems ir pažeistiems plaukams. Naudojant kondicionierių paroje sugaišite vos kelias minutes. Be to, užsitepus šią priemonę, galite gerti kavą, valgyti pusryčius, mėgautis veido kauke, palaistyti gėles ar bet ką, kas padėtų nepamiršti palaikyti šio itin svarbaus produkto!

Dažniausiai daroma klaida: kondicionierius tepamas per visą plaukų ilgį, netgi ant galvos odos. Tokiu būdu plaukai apsunkinami, greičiau susiriebaluos, gali užkimšti galvos odos poras! Kondicionierių tepkite taip, kaip nurodo gamintojas, nes yra ir tokių, kuriuos reikia tepti bene iki šaknų. Dažniausiai rekomenduojama per pusę plauko ilgio.

ALIEJUS ARBA SERUMAS

Aliejai ir serumai skirti suteikti plaukams žvilgesio, intensyviai juos pamaitinti, sudrėkinti, suglotninti vos per kelias sekundes. Užteks monetos dydžio serumo ar aliejaus, kad plaukai atrodytų ypatingai glotnūs, neliktų jokių pašiaušimų. Šią priemonę galima naudoti ir ant drėgnų, ir ant sausų plaukų, tačiau svarbiausia – nepadauginti! Padauginus produkto, gali nutikti ta pati situacija, kaip ir su kondicionieriaus pertekliumi – plaukai įgaus susiriebalavusios šukuosenos įvaizdį, taps tarsi sulipę, apsunks. Didelis aliejų pliusas, kad šie apsaugo ir suteikia papildomos drėgmės, karštai formuojant plaukus, juos džiovinant.

KARTĄ PER SAVAITĘ

Palepinkite plaukus tarsi SPA procedūromis! Kartą per savaitę pamaitinkite juos giliai drėkinančiomis ir maitinančiomis priemonėmis, kaip, pavyzdžiui, plaukų kaukės. Kadangi kiekvieno mūsų poreikiai skirtingi, atsižvelkite į savo plaukų tipą. Sausi ir pažeisti plaukai? Rinkitės giliai drėkinančią ir maitinančią kaukę. Stori, tačiau praradę žvilgesį? Rinkitės žvilgesio suteikiančią ir storus plaukus lepinančią kaukę. Turite garbanėles? DROGAS pasirūpino gausybe priemonių, skirtų tik Jums!

Svarbu paminėti, jog kaukę reiktų naudoti po trinkimo šampūnu, prieš kondicionierių. Kaip minėjome prieš tai, šampūnas atveria plauko struktūrą, todėl kaukės ingredientai itin gerai įsigers, atstatys juos, intensyviai sudrėkins. Jokiu būdu kaukės negalima naudoti kaip kondicionieriaus!

AMPULĖS

Ypatingai intensyviai priežiūrai nuo plaukų slinkimo ar pažeistų plaukų atstatymui, po šampūno ir kondicionieriaus, ant drėgnų plaukų ir skalpo, galite naudoti specialias ampules. Galėtume jas pavadinti itin koncentruota, įvairių ekstraktų gausia, plaukų priežiūros priemone. Smagu, kad dažniausiai ampules galima tepti ir ant skalpo odos, jos nepalieka riebumo efekto. Priklausomai nuo gamintojo rekomendacijų, ampulės naudojamos arba kasdien, arba 1–3 kartus per savaitę.

PATARIMAI

1. Nepadauginkite naudojamų priemonių, ypač kondicionieriaus ar serumo. Auksinė taisyklė, jog mažiau yra daugiau. Padauginę maitinamųjų priemonių, sukursite riebaluotų plaukų įvaizdį.

2. NETRINKITE PLAUKŲ RANKŠLUOSČIU! Kiekvieno plaukų stilisto ar kirpėjo siaubas yra būtent agresyvus drėgnų plaukų trynimas mums įprastu rankšluosčiu. Plaukus po plovimo visada nusausinkite mikrofibros ar medvilnės rankšluosčiu.

3. Turite garbanėles? Plaukus trinkite kuo rečiau, kadangi dažniausiai garbanoti plaukai linkę į sausumą, o gausus, dažnas plovimas juos dar labiau išsausins.

4. Plaukus šukuokite pradedant nuo jų galų, kylant į viršų! Šukuojant plaukus nuo viršaus, didėja tikimybė juos pažeisti ir išpešti.

5. Mitas, jog plaukai auga greičiau, juos kerpant kas mėnesį. Plaukus reikėtų būtinai pakirpti, bet tikrai nebūtinai kas mėnesį. Plaukų galiukų būklė priklauso nuo jų priežiūros, Jūsų mitybos ir vitaminų bei mineralų suvartojimo, todėl vienų plaukų galiukai gali nušiurti po mėnesio, kitų – po pusės metų.

6. Šilkinis pagalvės užvalkalas ir plaukų gumelė – geriausios plaukų draugės. Pasidovanokite vieną juos sau!

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!