PEPTIDAI ODAI

Galėtume teigti, jog peptidai, ko gero, vienas populiariausių kosmetikos ingredientų odos priežiūros priemones senėjimui stabdyti. Ypatingai pastaraisiais metais peptidų populiarumas taip šoktelėjo, jog turbūt nerasime nei vieno odos priežiūros ir grožio prekės ženklo, kuris neturėtų bent vienos priemonės su peptidais. Taigi, kokia peptidų nauda odai, kaip jie veikia ir kokia kosmetika su peptidais turėtų atsirasti Jūsų odos priežiūros krepšelyje?

PEPTIDAI – KAS TAI?

Peptidai odai yra tarsi trumpos, natūraliai susijungiančios, aminorūgščių gyslelės, veikiančios kaip statybinė, mūsų odai skirtų proteinų, medžiaga. Šie proteinai, kaip kolagenas, elastinas ir keratinas (būtent juos ir stato bei išlaiko tvirtais peptidai), yra kaip visa ko pagrindas mūsų odoje ir atsako už jos tvirtumą, tekstūrą, gyvybingumą, net atsparumą įvairiems aplinkos veiksniams, gyvenimo būdui. Trūkstant peptidų, odos sluoksniai tampa tarsi “nesukabinti“, atsiskyrę ir taip paveikia jos tekstūrą, tvirtumą, padaugėja raukšlelių, sumažėja gyvybingumas, putlumas. Peptidai natūraliai randami mūsų odoje, tačiau su amžiumi, kaip ir kolageno, peptidų kiekis ženkliai mažėja!

KAIP PEPTIDAI VEIKIA MŪSŲ ODĄ?

Sužinojome, kas yra peptidai, tačiau vienas svarbiausių klausimų, į kurį, turbūt, laukiate atsakymo – tai kaip gi veikia peptidai užtepus juos ant odos?

Paprastai tariant, šis ypatingas ir su odos senėjimu kovojantis ingredientas, sudarytas iš labai smulkių, nano lygmeniu sukurtų dalelių, kurios geba giliai ir tolygiai įsigerti į išorinį odos sluoksnį. Pavyzdžiui peptidų serumas puikiai įsigers į odą, taip ją veikdamas gilesniuose sluoksniuose. Atvirkštinė priemonė tokiam serumui būtų, pavyzdžiui, kremas, kurį dažniausiai naudojame jau po serumo, jam tarsi “užrakinti“, kad naudingieji ir drėkinantys serumo komponentai neišgaruotų. Kremai apsaugo odą iš išorės, o serumai ja rūpinasi iš gilesnių sluoksnių.

Įsiminkite: peptidai veidui yra tarsi žinučių nešėjai ląstelėms, nes patekę ant odos ir į ją, siunčia signalus gaminti statomąsias odos medžiagas – kolageną, keratiną ir elastiną.

PRODUKTŲ SU PEPTIDAIS PASIRINKIMAS

Kaip jau supratote, peptidai odai yra viena geresnių dovanų, kuria galite aprūpinti savo odą, norint sumažinti daugelį su senėjimų susijusių odos problemų. Kaip jau minėjome, parduotuvių lentynose galite rasti be galo daug įvairių pavidalų priemonių su peptidais – nuo serumų iki lakštinių kaukių ar net ampulių. Suprantame, jog norint pradėti naudoti peptidus, pradžioje gali būti kiek sudėtinga surasti tinkamą produktą. Keli patarimai:

– Išsirinkite mylimesnę, tinkamesnę naudojimui produkto formą.

Rinkitės arba serumą, arba kremą, o geriausia – abu. Serumas veiks odą iš giliau, o kremas apsaugos serumo veikimą, tarsi šydu uždengs viršutinį odos sluoksnį. Paakių kremas su peptidais – dar vienas tobulas sprendimas. Paakių oda delikati, plonytė ir yra viena pirmųjų veido vietų, kurioje pasimato pirmieji senėjimo požymiai! Grožio produktų lentynose galite rasti net ir prausiklių su peptidais, tačiau šie bus tikrai žymiai mažiau veiksmingi, kadangi prausiklis yra nuplaunama, trumpai veikianti priemonė. Peptidų veiksmingumas priklauso ir nuo to, kokį laiko tarpą jie gali veikti mūsų odą.

– Atidžiai peržvelkite, kokiais ingredientais praturtintas priemones naudojate.

Peptidai odai – gan lengvai suderinamas veiklusis ingredientas. Sutaria ir su niacinamidu (nenaudokite niacinamido su Vitamino C turinčiais produktais!), ir su Vitaminu C, antioksidantais, hialurono rūgštimi, tačiau yra keletas ingredientų, su kuriais peptidų naudoti nereiktų, pavyzdžiui, AHA ar BHA rūgštys. Šios aktyviai veikiančios rūgštys trikdys peptidų aktyvumą. Jei ir naudojate jas, geriausia, kad tai būtų tik prausiklio formoje.

– Išnagrinėkite etiketes.

Kad produktas būtų patikimas ir turėtų didžiausią peptidų koncentraciją produkto formulėje, geriausia, jog būtent peptidai būtų išvardinti vieni pirmųjų produkto ingredientų sąraše. Peptidai dar kitaip gali būti pavadinti “palmitoyl“.

BIOMIMETINIAI PEPTIDAI

Galbūt teko girdėti tokį peptidų pavadinimą? Šiek tiek papasakosime, kas gi yra biomimetiniai peptidai. Iššifravus anglišką terminą “biomimetic“, rastume du atskirus žodžius “bio“, reiškiantį gyvenimą ir “mimetic“, reiškiantį atkartojimą. Šie peptidai yra sukurti laboratorijoje taip, jog atkartotų ir būtų kuo labiau panašūs į peptidus, natūraliai esančius mūsų odoje. Jie sudaryti iš mažų ir judrių molekulių, palaikančių odos tvirtumą ir elastingumą. Unikali biomimetinių peptidų savybė – absoliutus identiškumas natūraliai susidarantiems ir mūsų odoje esantiems baltyminiams junginiams. Manoma, jog jie taip pat nesukelia jokių alerginių reakcijų!

Biomimetinai peptidai be jokių injekcinių procedūrų (kaip, pavyzdžiui, peptidų injekcijos) gali suteikti odai botokso efektą – natūraliai užpildyti raukšles, stangrinti odą, atkurti jos tekstūrą. Kadangi baltymai yra svarbiausia odos statybinė medžiaga, šie naujos kartos peptidai palaiko savaiminį odos atsinaujinimą, stabdo senėjimo procesus ir padeda išsaugoti odos jaunystę.

Peptidai yra esminis odos ingredientas ir sudaromoji medžiaga, kovojanti ir stabdanti senėjimo procesus. Svarbiausia, žinoma, atrasti ir išsirinkti tinkamas tekstūras ir produktus, kurie kasdienę odos priežiūros rutiną paverstu tikru malonumu odai, o rezultatai kalbėtų patys už save.

Norime priminti, jog lygiai taip pat, kaip ir odos priežiūra, svarbu ir tinkama mityba, vanduo, gyvenimo būdas. Joks kremas ar serumas su peptidais nepadės, jei organizmas bus išbalansuotas, nesuteikiami reikalingi antioksidantai ir vitaminai, kūnas dehidratavęs.

Linkime ir gražios odos, ir ramybės bei balanso kūne bei mintyse!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!