PASIRUOŠKIME VIDEO SKAMBUČIAMS!

Pastarieji keli mėnesiai visiškai pakeitė mūsų kasdienybę – vietoje fizinių parduotuvių daugiausiai renkamės elektronines, kasdienis, sunkus makiažas patapo retenybė, o darbo susitikimai ir realūs pokalbiai pavirto skaitmeniniais. Nors gyvenimas po truputėlį grįžta į įprastines vėžias, panašu, kad daugeliui mūsų video skambučiai taps neatskiriama mūsų darbotvarkės dalimi. Taigi, kaip greit, paprastai ir reprezentatyviai pasiruošti video skambučiams?

PASIRUOŠKIME VIDEO SKAMBUČIAMS!

MAKIAŽAS IR PLAUKAI

Pirmas dalykas (ir ko gero paskutinis), kurį pamato jūsų pašnekovas video skambučio metu – jūsų veidas ir viršutinė kūno dalis. Video susitikimų metu norime atrodyti žvaliai, energingai ir gaiviai nesugaištant daug laiko makiažui, o tokį efektą išgauti padės keli patarimai:

- Jeigu ruošiatės video skambučiui ryte, patariame skirti laiko miegui ir pailsėti;

- Jei visgi pailsėti neišėjo, paruoškime ir atgaivinkime odą su šiek tiek makiažo. Nuplaukite veidą vėsiu vandeniu ir prausikliu, po to kruopščiai sudrėkinkite savo odą. Paakius lengvai pamaskuokite, aukščiausius veido taškus iškelkite su švytėjimo suteikiančia priemone, o blakstienas lengvai brūkštelkite tušu. Norime atrodyti gaiviai, tačiau nenorime persistengti, todėl antakius užteks tik šiek tiek paryškinti ir prašukuoti. Gyvumui suteikti skruostus paryškinkite skaistalais, o lūpas patepkite vazelinu ar blizgesiu. Tokiam makiažui neprireiks nei 5 minučių!

- Jokiu būdu nenorime darytis sudėtingų ir daug laiko užimančių šukuosenų, tad jei nespėjote išsitrinkti galvos, suriškite plaukus į tvarkingą kuoduką. Atminkite, kad susirišus plaukus į kasą, jūsų veidas per kamerą gali atrodyti optiškai putlesnis, didesnių formų. Rinkitės tokias šukuosenas, kurios labiausiai tinka jūsų veido formai.

DRABUŽIAI

Dar vienas dalykas, kurį pirmiausiai pamatys jūsų pašnekovai – viršutinė drabužių dalis. Smagiausia dalis ta, kad ramiai galite dėvėti pižamines kelnes ar treningus – niekas to nepamatys. Pasirinkite neutralių spalvų, minimaliu raštu puoštus drabužius ir, svarbiausia, tokius, kad jaustumėtės patogiai ir pasitikintis savimi.

Patarimas: nesirinkite margų raštų ar blizgių audinių drabužių, kurie gali pernelyg raibuliuoti kameroje ar joje atsispindėti.

PASIRUOŠKIME VIDEO SKAMBUČIAMS!

FONAS

Visai nenorime atkreipti dėmesio į už nugaros džiūstančius drabužius, nepaklotą ir drabužiais apkrautą lovą, verdančius puodus ar namus tvarkančią antrąją pusę. Prieš pokalbį susiraskite neutraliausią namų vietą – sieną, minimalias interjero detales ir spalvas turinčius kampelius. Tokiu būdu neteks patirti neapgalvotos gėdos prieš kolegas, o pašnekovų dėmesys išliks neblaškomas.

TINKAMAS KAMPAS

Vienas esminių dalykų fotografuojantis, filmuojantis ar kalbant video skambučių metu – tinkamas kameros kampas. Patys žinome, kaip atrodome, kai fotoaparatas mus fiksuoja iš apačios ir ypatingai pabrėžia apatinę veido dalį, pvz. pagurklį. Pasidėkite kamerą ar kompiuterio kamerą taip, kad ši žiūrėtų tiesiai į jus arba net šiek tiek iš aukščiau. Tam puikiai tiks kelios knygos ar žurnalai. Tokiu būdu jūsų veidas neatrodys iškraipytas, jo formos bus atvaizduotos realiau.

APŠVIETIMAS

Pasirinkite tinkamą apšvietimą ir nesėdėkite tamsoje arba pernelyg apšviestoje vietoje. Geriausias apšvietimas – neutralus, dienos, priešais langą, na o jei tenka kalbėtis vėlai vakare – šiek tiek į jus pakreipta stalinė lempa atstos jaukų namų apšvietimą. Pasistenkite jokiu būdu nesėdėti po kabančia lempa, kuomet apšviestas jūsų viršugalvis, o veidas – giliame šešėlyje.

PASIRUOŠIMAS IR PASITIKĖJIMAS

Kad ir koks svarbus būtų išorinis pasiruošimas – makiažas, plaukai ar apranga, ne ką mažiau reprezentatyvumo bei pasitikėjimo suteikia žinojimas, apie ką kalbėsite. Bent trumpai pasiruoškite temą ar kelias, kurios gali būti aktualios video skambučio metu, trumpai atsakykite sau į galimai būsimus užduotus klausimus, kelis kartus juos pasikartokite mintyse. Kad nebūtų nejaukios tylos pokalbio metu, sugalvokite kelis klausimus pakalbinti ir kolegas!

Štai tokie keli mūsų patarimai, kurie tikrai pagerins jūsų video skambučių kokybę ir suteiks jums pasitikėjimo!

Jūsų,

DROGAS