ODOS PRIEŽIŪRA ŽIEMĄ – KAS KEIČIASI NUO ŠILTOJO SEZONO?

Priemonės, kurias naudojame odos priežiūrą vasarą, ne visada tinkamos naudoti šaltuoju sezono metu. Tiesą sakant, odos priežiūrą pakeisti netgi būtina, jei visus metus norite turėti sudrėkintą, gaivią ir apsaugotą odą.

KODĖL MŪSŲ ODA PASIKEIČIA ŠALTUOJU METŲ LAIKU?

Žiemos periodu mūsų oda patiria daug pokyčių – iš šalto, vėjuoto oro į šiltas, sausas patalpas, namus ar ofisus, kurie neretai šildomi įvairiomis, orą sausinančiomis sistemomis. Mūsų oda kaip įmanydama bando išsaugoti joje esančią drėgmę, tačiau išėjus į lauką ar sausas patalpas, šis oras tarsi ištraukia drėgmę iš mūsų odos. Dėl šios priežasties pastaroji ir tampa sausa, paraudusi, jautri, šerpetojanti. Žiemą natūraliai norisi skirti daugiau drėgmės ir maitinimo mūsų odai.

KAIP ŽINOTI, KADA PEREITI Į NAUJĄJĄ ODOS PRIEŽIŪROS RUTINĄ?

Žinoma, kad ne iškart prasidėjus gruodžiui. Kiekvienas mūsų jaučiame savo odą, matome, kuomet ji tampa jautresnė ir sausesnė. Galbūt atsikėlus ryte jaučiate odos tempimą ir matote šerpetojimą? Nuprausus veidą, odą labai tempia? Būtent šie pojūčiai nurodo, kad jau metas pakeisti odos rutiną. Joje turėtų atsirasti drėkinantis kremas ar aliejus, kurie nebūtų vandens pagrindu! Reikėtų ieškoti kremo, kuris būtų praturtintas keramidais ir riebiosiomis rūgštimis – jie padeda atkurti odos paviršiaus barjerą, užtveria kelią tolimesniam drėgmės iš odos praradimui ir sausumui. Nepamirškite, kad oda tai nėra tik Jūsų veidas – drėkinkite visą kūną.

SKIRTUMAI TARP DRĖKINIMĄ SUTEIKIANČIŲ (HYDRATION) IR DRĖGMĘ PALAIKANČIŲ (MOISTURISE) PRIEMONIŲ

Labai paprasta – drėkinimą suteikiančios priemonės dažniausiai yra vandens pagrindu, o drėgmę palaikančios sukuria barjerą, kuris apsaugo odą nuo sausumo ir užrakina drėgmę. Dehidratuotai odai trūksta vandens, dažniausiai dėl mitybos ar aplinkos veiksnių. Jums reikėtų drėkinti odą su priemonėmis, kurios yra vandens pagrindu. Sausai odai trūksta riebiųjų rūgščių, nes ji išskiria mažiau riebalų. Tai reiškia, kad jai trūksta lipidų išlaikyti savo apsauginį barjerą. Turint sausą odą, ją reikėtų atkurti su produktais, praturtintais aliejais ir keramidais.

Sausa oda yra odos tipas, dehidratuota oda – laikina būsena, kurią patiria net ir tie, kurių oda yra be galo riebi.

Drėkinimas:

– Vandens pagrindu sukurti produktai.

– Hialurono rūgšties serumai ir glicerinas.

Drėgmę palaikantys ingredientai:

– Aliejai arba lipidais praturtinti produktai, kurie padeda sulaikyti drėgmę odoje.

– Losjonai, kremai, veido aliejai, turtingi keramidais ir riebiosiomis rūgštimis.

Visiems odos tipams reikia ir drėkinimo, ir drėgmę sulaikančio produkto, ypatingai žiemą bei naktį.

AR REIKIA PRIEMONIŲ SU SPF IR ŽIEMĄ?

Be jokios abejonės! Net jei saulės ir nematote, pro debesis prasiskverbia UV spinduliuotė. Produktus su SPF reiktų naudoti kiekvieną dieną, net jei ir neinate į lauką ir dirbate prie kompiuterio. Kompiuteris ir telefonas taip pat išskleidžia laisvuosius radikalus dėl UV spindulių ir mėlynos šviesos. 80 % odos senėjimo susiję su UV spinduliuote, todėl būtinai naudokite priemonę su SPF visus metus!

Išanalizuokite, ko trūksta Jūsų odai, pereikite savo kosmetikos krepšelio turinį – galbūt prie veido odos priežiūros rutinos reikia tiesiog pridėti drėgmę sulaikantį kremą? Ir, be abejo, nepamirškite SPF!

Sudrėkintos, minkštos ir sveikos odos linki Eglė ir DROGAS!

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!