ODOS PRIEŽIŪRA PO SAULĖS VONIŲ

Atėjus ypatingai dideliam karščiui ir kaitrai, be abejones daugiau laiko praleidžiame prie ežerų, jūros, mėgaudamiesi saulės voniomis. Sūrus jūros ar baseino vanduo, saulės spinduliai gali pridaryti ir žalos, todėl dalinamės patarimais, kaip nuraminti, sudrėkinti ir palepinti odą po karštų vasaros dienų!

1. Drėkinimas, drėkinimas ir dar kartą drėkinimas! Kad oda greičiau atgautų drėgmės balansą, gytų ir nebūtų taip smarkiai paveikta saulės žalos, įmasažuokite ją drėkinančiu kremu. Kremas neišgydys nudegimų, tačiau padės jai greičiau atsigauti. Pabandykite kremą su alijošiaus ekstraktu, kuris natūraliai turi odą raminančių savybių. Priemonės su provitaminu B5 taip pat gali padėti sumažinti odos uždegimą, paskatinti jos regeneraciją. Kremu odą tepkite dažnai, kad ši jaustųsi nuolat sudrėkinta.

2. Vėsus dušas arba vonia gali būti tikras malonumas nudegus saulėje! Vanduo neturėtų būti ledinis, tačiau turėtų būti gan vėsus, kad uždegimo procesų kamuojama oda nurimtų ir atvėstų. Po tokio dušo kūno nešluostykite rankšluosčiu – lengvai nusausinkite vandenį, palikdami dalį drėgmės ant odos, tuomet iškart tepkite drėkinantį kremą.

3. Gerkite pakankamai vandens! Nudegimas saulėje gali priversti skysčius iškeliauti per mūsų odą, nes kūnas iš skysčių atsargų drėkina nudegusį odos paviršių. Kad vandens ir drėgmės užtektų ir kūnui, ir odai, gerkite tinkamą kiekį vandens.

4. Odos šerpetojimas ir lupimasis. Neretai po gausesnio nudegimo saulėje, oda ima luptis, sausėti, gali susidaryti pūslelės. Jokiais būdais odos nelupinėkite ar nesprogdinkite pūslelių! Tokiu būdu kūnas pats tarsi bando atsluoksniuoti padarytą žalą, todėl jam trukdyti nereikėtų. Kantrybė ir kremas turėtų būti Jūsų geriausi draugai! Jei pūslelės ar nudegimai itin dideli, palengvinti situaciją gali specialūs pleistrai. Sumažins pagundą plėšyti ar lupinėti odą, paskatins uždegiminių procesų ramybę ir gijimą. Jei pūslelės ar žaizdelės suplyš – nuplaukite vandeniu ir dušo geliu ar muilu, dezinfekuokite, uždenkite bintu ar pleistru.

5. Drabužiai. Po saulės vonių, drėkinamojo kremo, dėvėkite lengvus, saulės spinduliams nepralaidžius drabužius. Taip oda geriau ir greičiau sugis, galės lengvai kvėpuoti, aptempti drabužiai nesitrins ir nejautrins odos dar labiau.

Jei žinote, jog daug laiko praleisite būdami saulės kaitroje, tinkamai pasiruoškite. Įdegis – gražu, tačiau nudegusi, pigmentinių dėmelių nusėta oda – nelabai. Būtinai pasitepkite ir ištepkite artimuosius apsauga nuo saulės. Apie ją daugiau skaitykite mūsų praeitame straipsnyje! Jei naudojote apsaugą, tačiau vis tiek smarkiai nudegėte, vadinasi, priemonės tepėte per mažai arba jos filtras Jums per žemas ir pakankamai neapsaugojo odos. Saugokite akis ir veidą dėvėdami akinius, kurie blokuotų 99 % ir daugiau saulės spindulių, skrybelaites ar kepures su snapeliu.

KO TIKRAI NEREIKĖTŲ DARYTI?

Maisto produktai ant odos, kaip kefyras ar grietinė, tikrai nepadeda! Daugelis kosmetologų ir dermatologų sako, kad tai ko ne blogiausias dalykas, kurį galite dėti ant nudegusios ir sudirgusios odos! Pirmiausia odą atvėsinkite, o tada drėkinkite, tačiau pieno ar kiti maisto produktai gali pridaryti dar daugiau žalos!

Linkime saikingo, ramaus ir gražaus vasaros laiko! Saugokite savo odą, nes netinkamai aprūpinta oda ir saulės daroma žala jai gali sukelti ilgalaikes ir tik tam tikrų prietaisų panaikinamas pasekmes.

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!