NIACINAMIDAS KOSMETIKOJE. AR VEIKSMINGA?

Ko gero, labiausiai ryškūs ir giriami ingredientai šiuo metu yra vitaminas C, retinolis ir, žinoma, niacinamidasS. Internete gausu prieš ir po nuotraukų, kaip šis ingredientas pagerina odos būklę, ji tampa švytinti ir skaisti. Norime Jus supažindinti su vitaminu B3 (niacinamidu) šiek tiek iš arčiau!

KAS YRA NIACINAMIDAS?

Dar kitaip žinomas kaip vitaminas B3 arba nikotinamidas, šis ingredientas yra vandenyje tirpus, sąveikaujantis su natūraliais elementais mūsų odoje. Niacinamidas padeda mažinti išsiplėtusias veido poras, mažinti pigmentines dėmeles, sumažinti smulkias raukšleles, sustiprinti veido odos barjerą, apsaugant ją nuo žalingų aplinkos veiksnių! Šis magiškas ingredientas taip pat mažina odos raudonį!

Niacinamidas – be galo draugiškas ingredientas, kurį naudojant net ir su vitamino C, AHA ar BHA rūgščių, hialurono, peptidų, retinolio, antioksidantų turinčiomis priemonėmis! Savo rutinoje galite naudoti kelis produktus su šiuo B vitaminu, kadangi jis puikiai toleruojamas net ir jautriausios odos. Tinka turinčioms ir rožinę! Prausiklis, tonikas, serumas ar kremas – rinkitės vieną ar kelis produktus su B3 savo rutinoje.

Dar vienas šio vitamino pliusas, kad jis padeda atnaujinti ir atkurti odos paviršių, neleidžia išgaruoti drėgmei, skatina natūralių, odą stiprinančių, keramidų gamybą. Kai odoje esantys keramidai nestiprinami, oda tampa pažeidžiama įvairioms problemoms, kaip atsirandantys sausi ploteliai, lupimasis arba ypatingai didelis odos jautrumas.

Jeigu Jus kamuoja itin sausa oda, niacinamidas gali padėti sustiprinti drėkinamojo kremo poveikį, tarsi užrakindamas drėgmę odos paviršiuje. Niacinamidas puikiai veikia su tokiais drėkinamaisiais ingredientais, kaip glicerinas, augaliniai aliejai be kvapiklių, cholesteroliu, natrio hialuronatu (hialurono rūgšties druska, kuri yra tirpi vandenyje).

KAIP NIACINAMIDAS PADEDA SUMAŽINTI PORAS?

Konkretaus ir aiškaus atsakymo nėra, nes kol kas net ir mokslas iki galo neišsiaiškino, kokią magiją poroms panaudoja vitaminas B3. Panašu, kad niacinamidas daro teigiamą įtaką porų sienelėms, jas normalizuoja bei tvirtina, neleidžia poroms užsikimšti. Kuomet porose kaupiasi nešvarumai, jų silpnos sienelės plečiasi, didėja. Niacinamidas tarsi padeda joms sugrįžti į vėžes, į jų normalų dydį. Atminkite, kad mišrios ir riebios odos tipus turinys žmonės porų niekaip nepanaikins, o ir tikslo tam nėra – poros taip pat atlieka odos funkcijas. Sausiaodėms poros matomos mažiau, kadangi jų oda labai plona.

KAIP NAUDOTI NIACINAMIDĄ?

Iš tiesų, šį ingredientą labai lengva naudoti! Kaip minėjome, jis nesipyksta su kitomis priemonėmis ir tinka tiems, kas turi jautrią ir net labai jautrią odą. Nors yra daugiafunkcinis ir atlieką keletą misijų ant mūsų odos, reikėtų nepamiršti, jog tai neturi būti vienintelė Jūsų odos priežiūros rutinoje naudojama priemonė. Pagalvokite, jeigu visą dieną valgytumėte tik salotas, Jūsų organizmui pritrūktų daugelio kitų mikroelementų, todėl odai taip pat reikia daugiau nei vieno naudingo ingrediento.

Geriausiam rezultatui paliekamąsias priemones su niacinamidu (serumai, kremai), tepkite du kartus per dieną, ryte ir vakare. Priklausomai nuo niacinamido procento naudojamoje priemonėje, galite naudoti arba tik jį, arba įlašinti į, pavyzdžiui, kremą (jei niacinamido yra 10 %). Tiems, kurių oda smarkiai kamuojama pažeidimų, kaip saulės žala, išsiplėtusios poros, didelis sebumo išsiskyrimas, gali reikėti ir 20 % koncentracijos niacinamido kartą per dieną. Jeigu nežinote, kokias priemones išsirinkti ir kaip jas naudoti, būtinai pasikonsultuokite su dermatologu ar kosmetologu!

Produktai su niacinamidu kai kuriems padeda pagerinti ir paakių odos būklę – sumažinti gilias raukšleles, padėti sudrėkinti jautrią ir ploną paakių odą. Nepamirškite – kiekvieną dieną naudokite kuo didesnę SPF apsaugą! Būtent apsauga nuo saulės ir aplinkos žalos padės niacinamidui veikti geriau ir giliau. SPF būtina naudoti visam veidui. Idealu kas porą valandų pakartoti apsaugos aplikaciją!

Linkime švytinčios, švarios ir sudrėkintos odos!

DROGAS ir Eglė

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!