MITAI APIE PLAUKŲ SLINKIMĄ

Mitai, mitai, mitai... Neretai patikime mitais, kuriuos mums pasako draugai, giminės ar įvairūs žurnalai. Jei mitas neturi racionalaus paaiškinimo, ko gero, kad tai nėra tiesa. Nemažai tokių sukaupta ir apie plaukų slinkimą, todėl pabandysime kartu išsiaiškinti, kokie mitai yra netiesa!

MITAS NR. 1 – TRINKIMAS SKATINA PLAUKŲ SLINKIMĄ

Kai plauname plaukus, matome, kad keletas jų, ypatingai jei mūsų plaukai ilgi, iškrenta. Dar daugiau plaukų juos trinkant gali iškristi, jei juos dieną ar net kelias buvome surišę į pynę ar kasą. Normalus plaukų kritimo per dieną kiekis yra 100–150 plaukų, todėl jei plaukai buvo surišti ir nešukuoti kelias dienas prieš juos plaunant, kriauklėje galite pamatyti iki 200–300 plaukų! Nurimkite, kaltas ne plaukų šampūnas ar galvos trinkimas, nes tai – natūralus plauko augimo ir kritimo procesas!

MITAS NR. 2 – MAMOS GENETIKA

Turbūt esate girdėję ar net patys sakę, jog plaukų kritimas yra paveldimas iš mamos ar mamos giminės pusės. Deja, tokį genetikos posūkį galite paveldėti iš abiejų tėvų, ne tik mamos. Ir taip – plaukų slinkimo geną galima paveldėti!

MITAS NR. 3 – SAULĖS SPINDULIAI SKATINA PLAUKŲ SLINKIMĄ

Kartais ilgiau pabuvus saulėje be skrybėlės ar kepuraitės atrodo, jog plaukai užsiplieskė ugnimi. Kartais net neįmanoma paliesti savo galvos! Nepulkite manyti, kad iškris visi plaukai. Greičiau jie tiesiog išsausės ir praras gyvybingumą, šviesiaplaukėms, ko gero, atsiras dar šviesesnių sruogelių. Dabar, kai žinote, jog plaukai nuo saulės spindulių tikrai neslenka, nepamirškite apsaugoti jų nuo saulės vonių sukeliamo sausėjimo – naudokite plaukams skirtas apsaugas su UV filtrais, drėkinkite specialiomis priemonėmis, palepinkite giliai maitinančiomis ir drėkinančiomis kaukėmis.

MITAS NR. 4 – KEPURAIČIŲ NEŠIOJIMAS SUKELIA PLAUKŲ SLINKIMĄ

Ką gi, ne visai taip. Nešiojamos kepuraitės ar skrybėlės nesukelia plaukų slinkimo, tačiau jį gali sukelti pernelyg užspausti, nuolatos nešiojami galvos apdangalai. Dar kitaip šis reiškinys angliškai vadinamas traction alopecia (lietuviškai tai skambėtų kaip priverstinio spaudimo sukeltas plaukų slinkimas). Jei nešiojate nepatogius, spaudžiančius ar skausmą sukeliančius galvos aksesuarus, tuojau pat nustokite tai daryti!

MITAS NR. 5 – NAUDOJAMOS PLAUKŲ FORMAVIMO PRIEMONĖS SUKELIA PLAUKŲ SLINKIMĄ

Plaukų formavimo priemonės nesukelia plaukų slinkimo! Tačiau perteklinis tokių priemonių naudojimas ir plaukų, skalpo neplovimas gali sukelti skalpo porų užsikimšimą, niežulį, plaukams pradės stigti deguonies ir maistingųjų medžiagų, tad jie gali pradėti slinkti. Bet tikimės, jog taip niekam nenutiks!

MITAS NR. 6 – STRESAS SKATINA PLAUKŲ SLINKIMĄ

Ko gero, esate girdėję, jog streso būsena sukelia plaukų slinkimą. Na, tai ne visai tiesa. Stresą sukėlę įvykiai tikrai gali prisidėti prie plaukų slinkimo. Didelis stresas užrakina daugelį kūno funkcijų, tarp jų ir plaukų regeneraciją. Plaukai tarsi pasiunčiami į ilsėjimosi būseną, kurios metu plaukų svogūnėlis kurį laiką nebeatsinaujina.

Nepasisekęs projektas darbe ar neklausantys vaikai retai sukelia plaukų slinkimą, tačiau jei dėl šių priežasčių keli plaukai išslenka, tai dažniausiai būna laikina. Priežastys, kurios sukelia stresą – negalavimai, vitaminų trūkumas, traumos – gali sukelti ir plaukų slinkimą.

MITAS NR. 7 – VITAMINAI

Kokių tik vitaminų nebūna – vieni skelbia, kad plaukai pradės augti žaibo greičiu, o kiti sako, jog vitaminai visiškai sustabdys plaukų slinkimą. Deja, vitaminai padės tik tada, jei iš tikrųjų organizmui trūksta vieno ar kito vitamino, reikalingo plaukams bei nagams puoselėti. Jeigu vitaminų kompleksą naudojate šiaip sau, tai gali Jums netgi pakenkti! Plaukams skirtuose vitaminuose dažniausiai rasime vitamino A ir E, kurių perteklinis vartojimas gali sukelti plaukų slinkimą! Tad jei vitaminus ir papildus naudosite saikingai, problemų dėl to neturėtų kilti.

Taigi, atminkite, jog kasdienis plaukų iškritimas yra normalu – plaukų svogūnėlis ir skalpas atsinaujina, vyksta regeneraciniai procesai. Jei Jus kamuoja išties didelis plaukų slinkimas, visų pirma kreipkitės į specialistus, kurie padės išsiaiškinti plaukų slinkimo priežastis. Nerekomenduojame apie plaukų (ar odos, bet kurio kito organo) būklę spręsti patiems.

Sveikų ir tvirtų plaukų!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!