MIKROPLUOŠTO ŠLUOSTĖS. KUR SLYPI JŲ MAGIJA?

Ko gero kiekvieno mūsų namuose rasime bent vieną mikropluošto gaminį: pirštinę, grindų šluostę, makiažo valymo servetėlę, gaminį dulkėms valyti ir paviršiams blizginti. Ne veltui, nes šis paprastas medžiagos gaminys gali pagelbėti įvairiuose namų ruošos procesuose ir ne tik. Pasidalinsime, kaip veikia mikropluoštas!

KAS YRA MIKROPLUOŠTAS?

Tai sintetinis pluoštas, kurio pagrindas yra poliamidas ir poliesteris. Tai nėra šilkas ar satinas (daugeliui gali taip atrodyti dėl itin švelnaus mikropluošto pojūčio rankose). Sintetinė medžiaga poliesteris, galėtume teigti, yra plastikas, o poliamidas dar kitaip vadinamas nailonu. Mikropluoštas yra ypatingai plonas, jo skersmuo yra 0,06 mikrono ir yra dešimtis kartų plonesnis už žmogaus plauką! Naudojant ypatingą technologiją, labai kokybiškas mikropluoštas įaudžiamas į audinį. Jis gali sugerti 7 kartus didesnį kiekį drėgmės negu sveria pats. Šios medžiagos pluoštas (eng. fiber) yra porėtas, labai lengvas ir lengvai džiūstantis. Poliesteris šiai medžiagai suteikia tarsi rankšluosčio struktūros, o poliamidas prideda tvirtumo ir sugeria drėgmę.

KAS GERIAU VALYMUI – MIKROPLUOŠTAS AR MEDVILNĖ?

Nutikus bėdai ar kažkam išsiliejus, norint nublizginti kokį nors paviršių, geriausia, žinoma, rinktis mikropluošto audinį. Medvilninės šluostės skaidulos yra apvalios, valant kokį nors paviršių, skystis, kurį valome, dažniausiai tiesiog plūduriuoja ir nesusigeria į medvilnę. Kiek kitaip su mikropluoštu – jis iškart sugeria nešvarumus ir skystį.

MIKROFIBRA:

– Nepalieka šluostės žymių.

– Sugeria daugiau skysčio.

– Tvirtesnis ir standesnis pluoštas.

– Ilgas naudojimo laikas!

– Reikalauja specialaus skalbimo ir valymo.

MEDVILNĖ:

– Valant palieka žymes.

– Skystis ir purvas tarsi stumdomas ant paviršių.

– Mažiau standi ir tvirta medžiaga.

– Reikalauja ilgesnio naudojimo, kad pradėtų geriau ir efektyviau valyti.

– Reikalauja mažiau priežiūros.

Mikrofibra gali sugerti 7 kartus daugiau skysčio nei sveria pats gaminys!

AR MIKROPLUOŠTAS BRAIŽO PAVIRŠIUS?

Rūpinantis namų ar daiktų gerove, labai svarbu naudoti saugias, švelnias medžiagas be chemikalų. Tam tikros mikropluošto šluostės gali nuvalyti net ir kalkes be jokios kalkių valymo chemijos! Mikrofibros skaidulos yra neįtikėtinai plonytės, plonesnės net už šilko siūlelį ar žmogaus plauką. Prieš valant paviršius, stiklą ar prietaisų ekranus su mikropluošto šluoste svarbu įsitikinti, kad ši yra švari, be jokių purvo likučių (jie gali pakenkti paviršiui, ne pati medžiaga).

VEIKIMAS

Mikropluoštas sugeba paliesti tarpelius, kampelius ir mikro skylutes, kurių įprastos medžiagos niekaip nepasiekia! Mikrofibros medžiaga tarsi užsikabina už įvairių purvo žymių ir nešvarumų, juos atkeldama nuo paviršių. Pluoštas tarsi pritraukia viską prie savęs. Šis fenomenas dar kitaip vadinamas Van der Valso jėgomis, kuomet tam tikru atstumu tarp atomų atsiranda traukos jėgos.

Mikropluošto medžiagos naudojamos ne tik namų ruošoje, tačiau ir atletų aprangos bei avalynės gamyboje. Golfo žaidėjai mikropluošto šluostėmis valo žaidimui skirtą įrangą, mašinų plovyklos ir valyklos – mašinų stiklus, paviršius, sėdynes, kosmetikos gamintojai gamina šluosteles makiažui valyti.

Turbūt supratote, jog būtent ši medžiaga be galo universali, tačiau itin galinga. Jei dar neišbandėte nei vieno mikropluošto produkto, užsukite į DROGO parduotuvę išsirinkti tinkamiausią savo poreikiams!

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!