LŪPŲ PRIEŽIŪROS RUTINA

Kasdienė mūsų priežiūra apima plaukus, nagus, veido ir kūno odą, tačiau pripažinkite, vieną iš veido dalių – lūpas – tikrai pamirštate! Lygiai taip pat, kaip ir veido odą, lūpas turėtume prižiūrėti atitinkamai. Dalinamės patarimais, kaip išsaugoti putlias, sudrėkintas ir žavias lūpas!

Atvirkščiai nei viso kūno oda, lūpos neturi riebalinių liaukų, kurios atsakingos už odos drėgmės ir minkštumo palaikymą. Dėl šios priežasties lūpas būtina atitinkamai drėkinti! Ar kada pastebėjote, jog esant sausoms lūpoms jas norisi lyžtelti? Ar žinojote, jog tai gali pridaryti ir bėdos? Seilės lūpas dar labiau džiovina ir netgi gali sukelti grybelines infekcijas, uždegimus lūpų kampučiuose.

Lūpas drėkinkite balzamu ar kita lūpų priemonę kelis kartus per dieną, o esant labai sausoms lūpoms, jas reguliariai šveiskite. Lūpų oda taip pat atsinaujina ir ragėja!

KAIP TURĖTŲ ATRODYTI JŪSŲ LŪPŲ PRIEŽIŪROS RUTINA?

PIRMAS ŽINGSNIS: Nuvalykite makiažą ir jo likučius (lūpų dažai, blizgis, pieštukas) nuo lūpų. Jei lūpų dažai yra matiniai ir nusivalo sunkiai, naudokite riebesnio pagrindo valiklį makiažui, pavyzdžiui pienelį ar aliejinę priemonę. Pasistenkite jų netrinti, nes lūpų oda labai delikati!

ANTRAS ŽINGSNIS: Lūpų eksfolijacija – žingsnis, padėsiantis atgaivinti, švelninti, sulyginto lūpų odą. Priklausomai nuo priemonės tipo (pieštukas ar kreminio pavidalo), nedidelį kiekį paskirstykite ant lūpų ir pirštu švelniai masažuokite sukamaisiais judesiais. Jokiais būdais stipriai nespauskite bei netrinkite lūpų, nes jas galite pažeisti! Masažuokite kelias minutes, kol ir viršutinė, ir apatinė lūpos bus nušveistos. Kaip ir veido odą, taip ir lūpų – šveiskite kartą per savaitę.

TREČIAS ŽINGSNIS: Drėkinimas! Po lūpų eksfolijacijos, jos gali jaustis sausos, todėl būtina jas sudrėkinti. Atminkite, tai turi būti drėkinama lūpų priemonė! Rinkitės priemones su aliejais, kad drėkinimo efektas būtų kuo geresnis. Prieš tepant kitą priemonę, leiskite drėkinančiam lūpų kremui susigerti apie 5 minutes.

KETVIRTAS ŽINGSNIS: Lūpų kondicionierius ar kaukė. Lygiai taip pat, kaip ir veido odai, plaukams, lūpoms reikalinga intensyviai maitinanti ir drėkinanti priemonė. Lūpų kaukės ar kondicionieriai dažniausiai būna prisotinti itin gausiai prisotinti maitinamųjų medžiagų, vitaminų, kurių smulki molekulinė masė lengvai įsiskverbia į lūpas ir jas atgaivina, atnaujina. Kaukes ir kondicionierius taip pat naudokite kartą per savaitę, prieš miegą. Jei lūpos itin sausos, jautrios ir pažeistos – galite naudoti ir dažniau.

PENKTAS ŽINGSNIS: Apsauga. SPF tepame kūną, veidą, tačiau lūpas pamirštame, ir neretai nutinka nelaimė, ypač mėgaujantis saulės voniomis – patiriame lūpų nudegimus, stiprų išsausėjimą, patinimą. Priemonę su SPF reiktų tepti visus metus – mitas, jog apsauga nuo žalingų UV spindulių reikalinga tik vasarą. Apsauginė lūpų priemonė turėtų siekti bent 15 apsauginį filtrą.

Dar keli patarimai:

1. Neplėšykite lūpų odos, jei ši sausa. Sukelsite kraujavimą, žaizdas ir dar didesnį išsausinimą. Vietoje to, pasitepkite drėkinamąją priemone, nušveiskite lūpas.

2. Nelyžtelėkite! Seiles dar labiau išsausins lūpas, gali išprovokuoti bakterines infekcijas.

3. Skaitykite naudojamų priemonių ingredientus. Metylparabenai, nafta ir kiti neaiškus chemikalai turėtų būti vengiami!

Linkime minkštų, putlių ir sveikų lūpų! Naudojant mūsų patarimus ne tik atgaivinsite lūpas, bet ir palaikysite jų sveiką būklę.

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!