KUO SKIRIASI MICELINIS VANDUO IR TONIKAS?

Bene labiausiai naudojami du produktai mūsų kosmetikos lentynėlėje - micelinis vanduo arba tonikas. Neretai šių produktų funkcijos painiojamos, tad kuo gi jos skiriasi? Skaitom!

MICELINIS VANDUO

Paprastai tariant, micelinis vanduo yra produktas, abiejų - aliejaus ir vandens - pagrindu. Ši priemonė padeda nuvalyti visus nešvarumus, kaip prakaitas, odos priežiūros priemonių likučiai ir, žinoma, svarbiausią - makiažą. Micelinio vandens formulėje rasime smulkias aliejaus pagrindo daleles, vadinamas micelėmis. Šios tarsi uždarytos uždarytos minkšto vandens šyde, ypatingai gerai nuvalo viską, kas mūsų odos paviršiuje. Purvas, prakaitas, SPF, makiažas miceliniui vandeniui vieni juokai!

Micelinio vandens sudėtyje dažniausiai nerasime alkoholio, todėl šis tinka ir jautriai, ir plonai odai. Priklausomai nuo ingredientų, gali būti ir drėkinantis bei raminantis odą.

Dažnai girdime, jog šią priemonę reikia nuplauti, tačiau tai nėra tiesa. Micelinio vandens sudėtyje yra ir pačio vandens, kuris puikiai atlieka savo darbą.

TONIKAS

Ši priemonė turėtų būti antras žingsnis po odos nuprausimo prausikliu. Toniko sudėtis sudaryta iš be galo mūsų odai naudingų ingredientų - drėkinamųjų medžiagų, kaip glicerinas, rūgščių ir antioksidantų.

Pagrindinė toniko funkcija - sureguliuoti odos pH po jos nuprausimo prausikliu! Prausiklis išbalansuoja odos pH, kurį, norint, kad oda funkcionuotų sveikai, reikia atstatyti. Būtent tai padaryti galite toniko pagalba.

Pridėsime, jog tonikas padės surinkti nešvarumus bei bakterijas, likusius po odos prausimo. Naudingomis medžiagomis prisotins odą, ją sudrėkins suteiks gyvumo ir švytėjimo. Panaudojus toniką, kitos naudojamos priemonės, kaip serumai ir kremai, žymiai geriau įsigers į veido odą.

KURIS GERIAU?

Turbūt jau supratote, kad tokio klausimo atsakyti nepavyks. Abu produktai yra visiškai skirtingi ir atlieka skirtingas funkcijas, todėl yra nepalyginami.

Micelinis vanduo skirtas švelniai nuvalyti makiažą ir per dieną sukauptus nešvarumus, o tonikas - subalansuoti odos pH po jos nuprausimo prausikliu. Jei naudosite toniką kaip makiažo valiklį, makiažo nuvalyti tikrai nepavyks, todėl naudokite produktus pagal paskirtį geriausiai savo odos būklei!

MICELINIS VANDUO IR RIEBI ODA

Nors micelinis vanduo yra puiki priemonė makiažui ir nešvarumams valyti, turint riebią ar į aknę linkusią odą šį produktą reikėtų rinktis atidžiau.

Micelinio vandens sudėtyje yra aliejų, kurie gali kimšti poras. Turint problematišką odą, būtinai naudokite ir prausiklį, kuris giliai išvalys poras ir micelinio vandens sudėtyje esantį aliejų.

Tikimės, jog padėjome atsakyti į svarbiausius klausimus! Turite daugiau klausimų? Rašykite mums!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!