KOLAGENAS ODAI

Ko gero neįmanoma kalbėti apie anti–senėjimo odos priežiūros priemones ir nepaminėti kolageno. Pastarasis jau nuo senų senovės žinomas dėl daugelio gerųjų savybių mūsų sveikatai, odai, kaulams ir organizmui, o ypatingai dėl gebėjimo pristabdyti senėjimo procesus. Esame apsupti įvairiausių jo rūšių: augalinis kolagenas, jūrinis kolagenas, japoniškas kolagenas, natūralus kolagenas, odos priežiūros produkto pavidalu ar kolageno papildų pavidalu. Jei vis dar trūksta žinių, kas yra kolagenas odai, kokią jo formą pasirinkti, skaitykite toliau!

KAS YRA KOLAGENAS?

Neretai ši, natūraliai mūsų kūne esanti, medžiaga vadinama kūno ramsčiu ar atrama. Kodėl? Nes būtent kolagenas ir yra vienas svarbiausių baltymų (jei ne svarbiausias) mūsų organizmuose. Jis sujungia kiekvieną mūsų kūno dalelę, yra sausgyslių, sąnarių, odos sluoksnių sudedamoji dalis. Kolagenas mūsų odai suteikia struktūrą, stangrumą, palaiko kaulų tvirtumą. Tiesa, jis gaminamas ne tik mūsų kūnuose, bet gali būti ir augalinis ar gyvūninės kilmės. Kalbant apie kolageno produktus, galime rinktis tepamus, odos priežiūros priemonių pavidalo arba geriamus – papildų pavidalo. Kolagenas moterims ir kolagenas vyrams niekuo nesiskiria, tad jį naudoti ar vartoti gali visi! Tiesa, vyrų odos sandara genetiškai stipresnė, tvirtesnė, todėl kolagenas jiems nepakenks, bet ir yra kiek mažiau reikalingas nei moterims.

Galbūt nepatikėsite, bet einant apie 20–uosius metus, mūsų kūnas ir oda pradeda gaminti vis mažiau ir mažiau kolageno atsargų, įskaitant ir tokius trukdančius faktorius, kaip rūkymas, SPF nenaudojimas, perdėtas deginimasis, cukraus perteklius. Visi trys odos sluoksniai – epidermis, derma ir hipoderma – mažėjant kolageno kiekiui, plonėja, praranda savo struktūrą. Pokyčiai įvyksta ne tik odoje: plonėja, slenka plaukai, silpnėja kaulai bei raumenynas.

Keli faktai apie kolageną:

– Tipas: baltymas.

– Pagrindinė odos priežiūroje naudojamų produktų su kolagenu savybė: odos drėkinimas ir minkštinimas.

– Kas turėtų naudoti įvairias jo formas: visi, kas nori pristabdyti senėjimo požymius, turėti stipresnius kaulus ir raumenis.

– Kaip dažnai naudoti: ir tepamos odos priežiūros priemonės, ir kolageno papildų pavidalu, gali būti naudojamas kasdien. Dėl konkretesnių instrukcijų visada perskaitykite gamintojo rekomendacijas ir nurodymus!

– “Draugauja” su: jei Jūsų tikslas naudoti odos priežiūros produktus su kolagenu ir skatinti kolageno sintezę, kartu naudokite ir retinoidus / retinolį arba peptidus. Retinolis puikus ingredientas norint suaktyvinti natūralią kolageno gamybą. Kolagenas su Vitaminu C dera taip pat idealiai, nes Vitaminas C irgi padeda natūraliai gaminti kolageną odoje. Išgauti geriausiems odos drėkinimo ir apsaugos rezultatams kiekvieną dieną šventai naudokite SPF!

– Nenaudoti su: sakoma, kad kolagenas odai kaip tepamoji priemonė yra gan universalus ir nesipeša su kitais produktais.

KOLAGENAS VEIDO ODAI

Tikimės, jog per daug nenuliūdinsime, tačiau tepant tik kolageną kremo ar serumo pavidalu, Jūsų natūralaus kolageno sintezė nepagreitės ir jo daugiau odoje neatsiras. Nepaisant to, kaip jau minėjome aukščiau, šis, vienas populiariausių grožio priemonių ir papildų ingredientų, yra be galo gerai drėkinantis, tad jei naudojate vienokio ar kitokio pavidalo produktą su kolagenu odos drėkinimui, tai tikrai nebus praradimas, ypatingai jei produktas tinka ir patinka Jūsų odai!

Neretai sakoma, jog jei naudosite tepamą priemonę su kolagenu, sumažinsite smulkias raukšleles ir raukšles. Tai nėra visai tiesa, nes tokiu būdu Jūs drėkinsite odą, todėl optiškai raukšlės atrodys mažiau ryškios, nes bus sudrėkintos, oda bus lygesnė, labiau švytės, kolageno drėgmė padės išlaikyti bendrai geresnę odos būklę.

Turbūt kilo klausimas, kodėl tepamas kolagenas nėra toks veiksmingas. Mokslininkų atsakymas, jog kolageno molekulės yra tiesiog per didelės tinkamai įsigerti per išorinį odos sluoksnį epidermį į sluoksnį, kuriame yra visos kolageno sankaupos – dermą.

ŠALUTINIS KOLAGENO POVEIKIS

Svarbu paminėti, jog joks kolageno serumas ar kremas smarkiai atjaunėti nepadės, todėl svarbu turėti racionalius lūkesčius ir senėjimo procesus stabdyti kitais faktoriais: gyvenimo būdu, mityba, išgeriamo vandens kiekiu, aktyvumu. Taigi, kad ir koks švelnus būtų kolagenas, šalutinis poveikis galimas kaip ir su bet kuriuo kitu produktu ar ingredientu ar jo molekule. Jei naudojant tepamus produktus pamatėte bėrimus, raudonį, pajutote deginimą, tikėtina, jog ši priemonė Jums netiko. Tas pats ir su geriamu kolagenu – jei esate alergiškas karvės pienui ir laktozei, turbūt turėtumėte privengti ir kolageno, kuris išgaunamas iš karvės.

KITOS KOLAGENO FORMOS

Kolagenas veidui – puiki priemonė sudrėkinti, atgaivinti ir pamaitinti odą, tačiau ne ką mažiau vertinga šio ingrediento ir produkto forma yra papildai. Tiesą sakant, ekspertų nuomonės nuo klausimu išsiskiria, tačiau manoma, jog geriamoji kolageno forma yra labiau veiksminga nei tepamoji. Ištirta, jog geriamam kolageno papildui patekus į skrandį, jis virškinamas kaip aminorūgštys ir kolageno peptidai. Tokiu būdu mažoji žarna gali lengvai sugerti kolageną ir pernešti į kraujotaką. Hidrolizuotas arba dar kitaip skystas kolagenas gali būti lengvai suvirškinamas ir padalinamas kiekvienai organizmo daliai. Papildai, kitaip nei odos priežiūros priemonės su kolagenu, gali pagerinti plaukų, sąnarių, sausgyslių, širdies būklę. Dėl šių priežasčių, ieškodami kolageno plaukams sustiprinti, paskatinti jų augimą, rinkitės papildus, kurie veiks vidinius organizmo procesus. Jei naudosite šampūną, kondicionierių ar kitas plaukų priemones su kolagenu, tokiu būdu juos tiesiog maitinsite ir drėkinsite iš išorės.

TAIGI, KOKIĄ NAUDĄ GALI TURĖTI KOLAGENAS?

Apibendrinkime pagrindines kolageno funkcijas:

– Priemonės, naudojamos tiesiogiai veidui, kaip kremai, serumai, lakštinė veido kaukė ar veido prausikliai gali padėti sumažinti odos sausumą, pagerinti elastingumą, sumažinti raukšles, randelius, suteikti švytėjimo.

– Kolagenas papildų pavidalu gali pagerinti sąnarių bei sausgyslių stiprumą.

– Geriamas kolagenas gali pagerinti kaulų tankį ir tvirtumą, sumažinti osteoporozės tikimybę,

– Papildų pavidalo kolagenas gali pagerinti raumenų tvirtumą, stangrumą ir stiprumą.

– Geriamas kolagenas gali padėti išvengti širdies problemų, stiprinti arterijas.

– Esant traumai ar po operacijos, geriamas kolagenas gali padėti greičiau atsistatyti.

Primename, jog kolageno kaina taip pat nurodo jo kokybę, todėl prieš įsigydami veido priežiūros priemones, papildus ar priemones kūnui, plaukams, pasidomėkite, kokį kolageną ir jo kiekį produkte siūlo gamintojas.

Švytėkite!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!