KODĖL BŪTINA NAUDOTI SPF APSAUGĄ?

Per pastaruosius kelis metus, prasidėjus šiltajam sezonui, apie apsaugą nuo saulės girdime ir matome tikrai nemažai, tačiau iki šiol didelė žmonių dalis šios priemonės tiesiog nenaudoja. Norime papasakoti plačiau, kas tai ir kodėl taip reikalinga mūsų odai?

KAS YRA SPF?

Tai yra angliško termino sun protection filter trumpinys. Lietuviškai skambėtų taip – filtras nuo saulės spindulių žalos. Skaičiukas esantis prie trumpinio SPF reiškia to filtro stiprumą – kuo didesnis skaičius, tuo geresnė apsauga nuo UVB spindulių, kurie sukelia staigius nudegimus, raudonį, alergijas, skatina odos vėžio ląstelių gaminimąsi. Dar vieni spinduliai, gebantys pažeisti gilesnius odos sluoksnius yra UVA, tačiau ne visos priemonės nuo saulės spindulių žalos apsaugo ir nuo UVA. Dėl šios priežasties geriausia rinktis SPF, kuris būtų plataus spektro, kitaip sakant, apsaugotų ir nuo UVB, ir nuo UVA spindulių.

Jei Jūsų oda skaudžiai nudega per 10 minučių, sakoma, jog pasitepus su SPF15, Jūsų buvimo laikas saulėje nenudegus, prailgėtų 150 minučių. Tai yra grubūs skaičiavimai, nes įdegis, raudonis ir saulės žala priklauso ir nuo to, koks Jūsų odos tipas, saulės intensyvumas, naudotas SPF kiekis.

Norint bent minimaliai apsaugoti odą, reikėtų naudoti mažiausiai 15 stiprumo priemonę ir, žinoma, tepti atitinkamą kiekį. Svarbu gausiai padengti visą kūną! To nepadarius, SPF30 apsauga gali saugoti tik kaip SPF5.5!

SPF SKALĖ

– SPF 15 užblokuoja 93% UVB spindulių

– SPF 30 užblokuoja 97% UVB spindulių

– SPF 50 užblokuoja 98% UVB spindulių

Kaip matote, SPF15 į odą praleidžia 7 iš 100 fotonų, SPF30 4 fotonais mažiau, 3 iš 100. SPF50 praleidžia vos vienu fotonu mažiau nei SPF30. Dar kart primename, jog norint intensyvesnės apsaugos, reikėtų rinktis ne kuo didesnio skaičiaus SPF, o platesnio spektro apsaugą, kuri gebėtų mūsų odą saugoti ir nuo UVA spindulių.

KAIP GALIU EFEKTYVIAU NAUDOTI APSAUGA NUO SAULĖS?

Norint tinkamai apsaugoti savo odą, reikėtų ne tik pasitepti SPF, bet ir atsižvelgti į šiuos patarimus:

1. Apsauga pasitepkite bent 20–30 minučių prieš išeinant į lauką.

2. SPF būtina pakartotinai tepti kas 2 valandas!

3. Nepamirškite padengti ausų, akių vokų ir paakių, pėdų, lūpų, užpakalinės rankų ir kojų dalies. Lūpoms galite įsigyti specialius lūpų balzamus!

4. Makiažo priemonės su SPF apsauga nėra pilna apsauga veido odai, todėl prieš atliekant makiažą, būtinai pasitepkite SPF kremu. Specialistai teigia, jog makiažo pagrindai ir bazės, kurie turi SPF apsaugą, dažniausiai suteiks tik pusę nurodytos apsaugos. Geriausia, jei tepsite ir SPF kremą, ir makiažo pagrindą su SPF apsauga.

5. IŠSITEPKITE TOLYGIAI! SPF nepaliesti ploteliai – saulės paliesti ploteliai, todėl netyčiomis galite nudegti vieną ar kitą kūno plotą, kuris nebuvo pateptas apsauga.

KOKIEMS ŽMONĖMS REIKIA NAUDOTI APSAUGĄ NUO SAULĖS?

Trumpai tariant ¬ – visiems. Nesvarbu, kokio odos atspalvio esate, kiek Jums metų, esate vyras, moteris ar paauglys, įdegate rusvu atspalviu ar raudonu. Jei turite vaikų, nepamirškite apsaugoti ir jų!

Neretai galima išgirsti tamsesnio odos atspalvio žmones sakant, kad jie įdega “gražiai”, “nenusvyla”, “neraudonuoja”, tačiau tai nieko nereiškia! Tokio tipo oda vis tiek žalojama aplinkos ir saulės spindulių lygiai taip pat, kaip ir bet kuri kita. Greitas, skaudus, nudegimas yra staigi reakcija į saulės spindulius, tačiau saulės daroma žala mūsų odai yra besitęsianti ir galinti pasirodyti tik po tam tikro laiko.

SPF IR JAUTRI ODA

Kai kurie SPF produktai pagaminti su ingredientais, kurie gali erzinti odą (ypatingai intensyvūs pridėtiniai kvapikliai). Jei Jūsų oda jautri, greitai suirzta ir raudonuoja, būtinai pasikonsultuokite su savo dermatologu prieš investuojant į apsaugą nuo saulės. Prieš naudojant priemonę, dermatologai taip pat rekomenduoja mažą odos plotelį patepti SPF apsauga ir stebėti, kaip oda reaguoja.

Jei odą kamuoja raudonis ar rožinė, SPF privalo būti Jūsų draugas! Rožinė yra odos uždegiminis procesas, kurį saulės daroma žala dar labiau paskatina užsižiebti. Nenaudojant SPF, kaip rezultatą galiausiai turėsime dar labiau uždegimo paveiktą odą ir susproginėjusius kapiliarus. Cinko oksidas ir titano oksidas yra SPF ingredientai, duodantys žalią signalą saugiam naudojimui ant rožinės paveiktos odos

Tikimės, jog prasklaidėme debesis ir suteikėme aiškumo, kas gi yra tas SPF ir kada jį būtina naudoti (mes sakome ¬– visada!). Saugios ir saulėtos vasaros! Eglė ir DROGAS

Tikimės, jog prasklaidėme debesis ir suteikėme aiškumo, kas gi yra tas SPF ir kada jį būtina naudoti (mes sakome ¬– visada!).

Saugios ir saulėtos vasaros!

Eglė ir DROGAS

p>DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!