KODĖL AKTYVUS GYVENIMO BŪDAS TOKS SVARBUS MŪSŲ GEROVEI IR SVEIKATAI?

Dažnai girdime, skaitome ir matome, kokia yra kasdienio, net ir lengviausio, judėjimo galia. Kai kuriems sunku įsivaizduoti savo dieną be mankštos ar rytinio pasivaikščiojimo, o kai kuriems vis dar be galo sunku prisiversti išsijudinti. Dalinamės patarimais apie judėjimo ir aktyvaus gyvenimo būdo naudą. Tikimės, jog pavyks Jus motyvuoti siekti geresnės savijautos, galbūt netgi svajonių!

Ne naujiena, jog judėjimas stiprina mūsų sveikatą, didina ištvermę, subalansuoja energijos lygį, padeda gamintis endorfinams, kurie geba susidoroti su skausmu bei stresu. Judėjimas taip pat sumažina riziką atsirasti kai kurioms ligoms, pavyzdžiui 2 lygio diabetui, vėžiui ir širdies ligoms! Be jokios abejonės – judėjimas mus apdovanoja ilgalaike nauda ir kūnui, ir sielai. Nepatikėsite, ką gali kasdien atliekamas 30 minučių trukmės judesys, šokiai, mankšta.

Yra posakis – geriau mažiau negu nieko, todėl jei iš vis nesimankštinate ar mažai judate, savo dieną pradėkite nuo minimalios mankštos, tempimo pratimų ir po truputį didinkite ištvermę bei judėjimo laiką. Stenkitės išlikti aktyvūs kiekvieną dieną, tačiau tai nereiškia, jog kiekvieną dieną turite sportuoti – aktyvi veikla yra ir namų valymas, vaikščiojimas, stovimas darbas. Per savaitę rekomenduojama 2,5–5 val. vidutinio aktyvumo arba 1–2,5 val. intensyvios fizinės veiklos. Reikėtų nepamiršti ir raumenų stiprinimo treniruočių. Raumenų stiprinimui amžiaus ribų nėra todėl, ir jaunesnis, ir senesnis turėtų rūpintis ir gerinti raumenų tonusą!

Daugybė atliktų tyrimų parodė, kad fizinė veikla gerina mūsų psichologinį gerbūvį, padeda išvengti depresijos ir ją sumažinti! Taip pat:

Mankšta ir sportas tarsi užblokuoja negatyvias mintis ir atneša puikių, džiugių, naujų idėjų ir pozityvių minčių.

 

Judėjimas su kitais žmonėmis atveria socialines platybes, naujas pažintis – kiti žmonės gali padėti save labiau motyvuoti ir džiaugtis gyvenimu, įsikvėpti nuostabių idėjų;

Padidėjęs aktyvumas gerina miegą! Kokybiškai išnaudoję energiją, miegosime kokybiškiau ir giliau.

Aktyvi veikla be jokios abejonės gerina nuotaiką, didina džiaugsmo hormono serotonino lygį, imuninėje sistemoje mažina chemikalų kiekį, kurie turi įtakos depresijos atsiradimui!

Stiprina kaulus, sąnarius, raumenis, mažina osteoporozės riziką!

Aktyvus gyvenimo būdas padeda greičiau atsigauti ligos metu.

Judėjimas gerina kraujotaką, mažina aukštą kraujo spaudimą.

Norite padidinti aktyvumą, bet nežinote nuo ko pradėti? Štai dar keli patarimai:

Kasdien važiuojate liftu? Lipkite laiptais.

Net menkiausiam atstumui iki parduotuvės naudojatės mašina? Keliaukite pėsčiomis, jei turite dviratį ir oro sąlygos jam palankios – važiuokite dviračiu!

Vos atsikėlus gerą pusvalandį praleidžiate skaitydami naujienas, naršydami socialiniuose tinkluose? Stenkitės kaip įmanoma labiau sumažinti šį įprotį ir “žinių” laiką sau pasidovanoti tik atlikus kažką naudingo savo kūnui, atlikus tam tikrą darbą. Geriau pramerkę akis, atlikite mankštą lovoje, puikių tokių pratimų pavyzdžių rasite šiame Youtube filmuke – https://www.youtube.com/watch?v=7o4waoBbIZA. Išgerkite rytinio vandens skrandžio sienelėms ir žarnynui praskalauti ir jeigu galite, tęskite raumenų mankštą išlipę iš lovos.

Nors telefono naudojimas ir pasinėrimas į naujienas ryte nėra pats geriausias variantas, jis gali būti naudingas, jei nežinote, kaip pradėti sportuoti! Google Play programėlėje arba Apple App Store, priklausomai nuo to, kokį telefoną turite, rasite įvairių programėlių su baziniais sporto pratimais, kuriuos lengvai atliksite namuose. Vieną iš programėlių dabar pati naudoju išmokti špagato atlikimo techniką!

Jei turite šunį, kuriam reikalingas buvimas lauke, vedžiokite jį ilgiau. Suteiksite didesnio džiaugsmo gyvūnėliui, o ir patys gausite naudos.

Rekomenduoju tarp darbų nuolat pratempti raumenis, ypač jei daug sėdite – aš stengiuos atsistoti kas pusvalandį, pratempti kojas, nugarą bei rankas.

Mūsų kūnas gali būti pats sau vaistas, jei tik mokėsime jo galiomis ir stiprybėmis naudotis. Neapleiskime savo vienintelės tvirtovės, kuri gali mums padėti gyventi kokybiškiau, iš naujo atrasti meilę sau, naudingiau išnaudoti savo dienos laiką.

Likite sveiki!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!