KAIP TEISINGAI DŽIOVINTI PLAUKUS?

Džiovinti plaukus džiovintuvu ir teisingai juos džiovinti yra tikrai ne tas pats! Nustebsite sužinojusios, kodėl kartais išdžiovinti plaukai tikrai neatrodo taip gerai, kaip atrodo po vizito pas stilistą salone. Skaitykite patarimus toliau!

KAIP TEISINGAI DŽIOVINTI PLAUKUS?

PLAUKŲ DŽIOVINTUVAS

Pradėkime nuo priemonės, kuria džioviname plaukus, ypač jei tai daroma dažnai! Geresnės kokybės plaukų džiovintuvai turi įvairesnių funkcijų tokių, kaip šilto ar vėsaus oro pūtimas, įvairesnis galios pasirinkimas, karščio reguliavimas ar visai kita parinktis – džiovintuvas su jonizatoriumi. Jonizatorius plaukams padės ne tik išdžiūti, bet ir prisisotinti drėgmės, tapti švelnesniais, natūraliai blizgėti bei pagelbės sutaupyti laiko juos džiovinant. Juk kuo mažiau laiko džiovinate – tuo mažiau kenkiate savo plaukams.

PLAUKŲ DŽIOVINTUVAS

RANKŠLUOSTIS

Dar viena, labai dažnai pasitaikanti, klaida – per ilgas šlapių plaukų laikymas rankšluostyje. Išėjusios iš dušo įvyniojame drėgnus plaukus į rankšluostį ir jame juos tiesiog pamirštame pusvalandžiui ar net ilgiau. Tokiu būdu plaukai trinasi į rankšluostį, tampa šiurkštesni, plaukas greičiau lūžta ir bendrai susilpnėja. Geriausia plaukus įvynioti į mikro–pluošto rankšluostį ar nenaudojamus, švarius, medvilninius marškinėlius ir juos palikti tik apie 10 minučių. Tuomet reikėtų plaukus išvynioti ir leisti džiūti natūraliai iki maždaug 70-80 procentų. Džiovintuvu džiovinti tik po to!

Plaukai labiausiai pažeidžiami, kai jie šlapi ar labai drėgni, todėl leiskite jiems pirmiausiai išdžiūti natūraliai.

RANKŠLUOSTIS

PLAUKUS DŽIOVINATE NETEISINGA TVARKA

Ar juos pradedate džiovinti nuo galinės plaukų dalies? Tuomet skaitykite toliau. Kuomet plaukus pradedate džiovinti nuo galinės dalies, Jūsų priekinė plaukų dalis džiūsta pati, ir, ko gero, nelabai tvarkingai. Dėl to, smulkūs plaukeliai (ang. baby hair) arba Jūsų kirpčiukai ar iškarpytos sruogelės stovės netinkamai, juos suvaldyti bus labai sunku. Verčiau pradėkite džiovinimo procesą nuo priekinės plaukų dalies ir sėkmingai pereikite prie galinės, kur plaukus suvaldyti ir suformuoti prireiks mažiau laiko bei kruopštumo.

PLAUKUS DŽIOVINATE NETEISINGA TVARKA

APSAUGA NUO KARŠČIO

Nesvarbu, ar tiesinate, garbanojate, ar džiovinate plaukus – būtinai naudokite apsaugą nuo karščio! Tai yra vienas svarbesnių žingsnių plaukų formavimo rutinoje, kurios tiesiog negalite praleisti, jei norite kuo mažiau pakenkti savo plaukams. Šias priemones naudokite per visą plaukų ilgį, jokiu būdu ne ant visiškai šlapių plaukų (priemonė tiesiog neįsigers, išgaruos su drėgme), o svarbiausia – nepamirškite visų plaukų. Dažnai tiesiog papurškiame viršutinį jų sluoksnį, tačiau pamirštame likusius plaukus, ypač galinę plaukų dalį. Toks nekruopštus priemonės naudojimas Jūsų plaukams neturės jokios naudos!

Beje, šį patarimą prisiminkite naudodamos bet kokią plaukams skirtą priemonę.

ANTGALIS KONCENTRATORIUS!

Taip, mes kalbame apie plaukų džiovintuvo antgalį, kurį daugelis pamiršta arba nenaudoja galvodami, jog jis neturi jokios naudos. Būtent šis oro pūtimą koncentruojantis antgalis yra privalomas, nes reguliuoja orą taip, kad šis neišpūstų plaukų, jų nepašiauštų, plaukai džiūtų teisinga kryptimi. Šis antgalis taip pat sudaro atstumą tarp džiovintuvo karščiausios srovės pradžios ir Jūsų plaukų, todėl karštis bus ne toks stiprus, plaukai labiau žvilgės. Jokiu būdu nepamirškite šios dalies!

ANTGALIS KONCENTRATORIUS!

PURUMAS

Vienas iš tikslų, kodėl džioviname plaukus džiovintuvu – purumas. Natūraliai džiūstant plaukams purumo ir kiekio jiems dažniausiai nepridėsime (nebent Jūsų plaukai natūraliai purūs), todėl į pagalbą pasitelkiame džiovintuvą. Šiame žingsnyje daroma klaida ta, kad plaukus džioviname neteisinga kryptimi, dažniausiai į viršų, nepasitelkiame ir šepečio pagalbos, pamirštame pačias šaknis. Norint puresnės šukuosenos, plaukus džiovinkite žemyn užversta galva, oro srovę nukreipę taip pat į apačią (jokiu būdu ne aukštyn). Jei reikalingas itin ryškus efektas, pasitelkite karščiui atsparų ir džiovinimui skirtą šepetį, kurių būna įvairių formų – pasirinkite sau patogiausią. Atskirkite plaukus sruogomis ir džiovinkite po vieną prie pat šaknų, pasitelkdami šepetį. Dar stipresniam efektui, kol sruoga šilta, užtvirtinkite ją plaukų suktuku. Palaukite, kol atvės, atlaisvinkite plaukus.

PURUMAS

SAUSI PLAUKAI

Kiek mažesnė, tačiau vis tiek pastebima klaida, kad neretai džioviname plaukus, kurie ir taip sausi. Suprantama, jog norime, kad plaukai būtų kuo švelnesni ir glotnesni, tačiau didelis karščio kiekis sausam plaukui labai pakenks – išdžiovins, plaukai pradės lūžinėti ir pūstis. Vietoje perdėto džiovinimo, plaukus patepkite serumu ar specialiu plaukų aliejumi, pomada.

SAUSI PLAUKAI

VALYMAS

Dažniausiai užmirštamas dalykas – plaukų džiovintuvo valymas! Ko gero, pastebėsite, jog džiovintuvo filtras laikui bėgant tampa užsiteršęs, jame įsivelia įvairių nešvarumų, filtras atrodo tarsi užsikimšęs. Dėl šios priežasties blogėja plaukų džiovintuvo funkcijos – silpnėja pučiamo oro srovė, pats prietaisas gali netgi perdegti! Internete galima rasti daugybę patarimų, kaip išvalyti savo plaukų džiovintuvą, tikrai verta paieškoti ir pasirūpinti savo džiovintuvo švara.

Tik nepamirškite, kad valant džiovintuvą, jis privalo būti išjungtas iš elektros lizdo!

Tikimės, jog pasipildėte savo plaukų priežiūros bagažą naujais patarimais!

Glotnių ir purių plaukų Jums linki DROGAS!