Kaip prižiūrėti šviesintus plaukus?

Pats plaukų šviesinimo procesas reikalauja daug dėmesio, priežiūros, kruopštumo bei tikslingo tinkamų priemonių parinkimo kokybiškam rezultatui išgauti. Ne ką mažesnio kruopštumo ir dėmesio reikalauja ir pati priežiūra jau po plaukų šviesinimo.

Tad dalinamės patarimais, kaip išlaikyti šviesintų plaukų gyvybingumą ir žvilgesį!

Šviesinti plaukai

Nebešviesinkite plaukų galiukų

Vienas pirmųjų patarimų būtų nustoti šviesinti plaukų galiukus, jei jūsų plaukai jau šviesinti per visą ilgį. Ataugus šaknims, plaukų stilistas ir koloristas turėtų dažyti tik šaknis, ir kuo mažiau liesti visą plaukų ilgį, o ypatingai galiukus. Apibendrinant, plaukus šviesinantys dažai patenka į plauko kamieną, sureaguoja su plauko pigmentu taip, kad šį panaikintų. Kad natūralus plauko pigmentas iššviesėtų, plaukus šviesinantys dažai turi suskaidyti plaukuose esančias riebalų rūgštis, atsakingas už plauko lankstumą ir maitinimą.

Kas nutinka nuolat šviesinant tą pačią plaukų dalį? Plaukai išsausėja, praranda didelį kiekį drėgmės, pradeda pūstis bei šiauštis, plaukų galiukai pradeda trupėti, ko pasekoje, pats plaukas tiesiog nustoja augti.

Formavimo priemonės

Kadangi šviesinamas plaukas tampa sausesnis, linkęs lūžinėti, reiktų vengti plaukus formuojančių karštųjų priemonių tokių kaip žnyplės, garbanojimui skirti prietaisai bei plaukų džiovintuvai. Plaukų džiūvimui pagreitinti galite įsigyti specialų mikro–pluošto audinio rankšluostį, kuris sugers didžiąją dalį vandens tiesiog apgaubdamas jūsų plaukus. Išbandykite įvairias, karščio nereikalaujančias šukuosenas: Youtube platformoje galima rasti video pamokėlių, kaip suformuoti plaukus be jokio karščio ir papildomo plaukų sausinimo. Tiesa, formuojant plaukus net ir tokiu būdu, reikėtų naudoti serumus, aliejus bei drėkinamąsias priemones kuo didesniam gyvybingumui palaikyti.

Galvos trinkimas

Ne naujiena, kad dažnas galvos trinkimas gali ne tik palaikyti plaukų švarą, bet ir pernelyg juos išsausinti, pašalinti reikalingas, natūraliai susidariusias drėkinamąsias medžiagas, privesti net prie skalpo sebumo pertekliaus. Jei savuosius plaukus plaunate dažnai, leiskite jiems šiek tiek pailsėti – darykite tai kas antrą dieną, o tomis dienomis, kuomet leidžiate plaukams ir skalpui pailsėti nuo šampūno, suriškite juos į žavingą kaselę ar dar nebandytą, karščio nereikalaujančią šukuoseną. Greitų ir paprastų šukuosenų idėjų galite pasisemti čia.

Drėkinimas ir maitinimas

Ko gero svarbiausias ir labiausiai gelbstintis patarimas norint išlaikyti sveiką šviesintų plaukų išvaizdą – intensyvus drėkinimas. Rūpestingai ir vieną ar du kartus per savaitę naudokite šviesintiems plaukams skirtą plaukų kaukę ypatingai giliam plauko drėkinimui ir maitinimui. Plaukų galiukus nuolat tepkite augaliniais aliejais, pvz. sviestmedžio, argano, kokosų ar avokadų. Kaukes, aliejus galite palikti ir per naktį, kad plaukas pasisavintų kuo didesnį kiekį naudingų, produkte esančių, medžiagų. Reikalingų priemonių teiraukitės savo plaukų stilisto, kuris puikiai žinodamas jūsų plauko struktūrą ir kokias priemones naudojo šviesinimui, patars geriausiai.

Šviesinti plaukai

Šviesių plaukų šampūnai

Dar vienas itin svarbus patarimas – naudoti šampūną šviesintiems plaukams, kuris neutralizuoja geltoną šviesių plaukų atspalvį, į plaukus įvesdamas šaltesnio tono. Tokį šampūną dažniausiai rekomenduojama naudoti kartą ar du per savaitę. Patikėkite, rezultatas bus puikus – plaukai atrodys žvilgantys, tarsi ką tik iš salono. Šių šampūnų pasirinkimas DROGE tikrai didelis – nuo JOHN FRIEDA, ICE CREAM, ALAMA, SCHWARZKOPF iki LEE STAFFORD prekės ženklų. Skiriasi ir tokių priemonių intensyvumas bei sudedamosios dalys – JOHN FRIEDA SHEER BLONDE šampūnas praturtintas smulkintais perlais, LEE STAFFORD BLEACH BLONDES – su moringos sėklų ekstraktu, kuris giliai valo, apsaugo nuo UV spindulių. Šampūną rinkitės atsižvelgdami į plaukų būklę.

Šviesių plaukų šampūnai

Linkime švytinčių, lengvų bei sveikų plaukų!

Jūsų,
DROGAS ekspertė