Kaip prižiūrėti makiažo šepetėlius?

Kaip dažnai plaunate ir prižiūrite savo makiažo šepetėlius?

Spėjame, kad daugelis jūsų sutiksite, jog ne taip ir dažnai, tačiau būtent tai gali būti viena pagrindinių priežasčių, kodėl naudojamos makiažo priemonės neatrodo gerai, veide atsiranda bėrimų, makiažo šepetėliai tampa nevaldomi. Taigi, kokios pagrindinės makiažo naudojimo ir valymo taisyklės?.

Pradėkime nuo to, jog taisyklingai nevalomi makiažo šepetėliai ir kempinėlės yra tikri mikrobų ir odos bėrimų sukėlėjų namai. Juos turėtumėte ne tik plauti, tačiau dezinfekuoti su tam skirtomis, odos nedirginančiomis, priemonėmis. Kaip dažnai plauti šepetėlius? Amerikos Dermatologijos Akademija rekomenduoja juos plauti kas dešimt dienų, tačiau tai tikrai galite, ir net reikėtų daryti dažniau. Be abejo, suprantame, kad ne visada pavyksta prisiminti bei skirti tam laiko, tad į pagalbą rekomenduojame pasitelkti dezinfekcines priemones.

Pirmasis žingsnis – išsirinkti tinkamą plovimo priemonę, kuri negadintų sintetinių ir natūralių šepetėlių šerelių. Tam tinka ir vaikiškos prausimosi priemonės ir veido odos valiklis be aštrių, intensyvių valymo ingredientų ir kvapiklių, kaip pavyzdžiui, Johnson’s Baby hipoalerginis šampūnas ar BIODERMA Sebiumveido prausiklis. Šios priemones puikiai rūpinasi mūsų oda ir taip pat puikiai pasirūpins ir šepetėliais.

Didžiulis pagalbininkas šepetėlių valyme – silikoniniai šepetėlių valikliai . Šie valikliai su specialiais guminiais šereliais, kurie įsiskverbs į šepetėlių plaukelius ir dar geriau išvalys susikaupusius makiažo likučius ir nešvarumus iš pačių gilumų. .

Šepetėlių neplaukite nei po labai karštu, nei po šaltu vandeniu. Geriausiai tiks lengvai šiltas vanduo, kuris neišdegins rankų ir nepažeis pačio šepetėlio šerelių. Taip pat jokiu būdu plovimo metu smarkiai netrinkite šepetėlio, kad nesugadintumėte jo formos. Juk šepetėlius ir renkamės būtent dėl tinkamos jų formos. Lengvais sukamaisiais judesiais sukite šepetėlį delne arba ant specialaus silikoninio ploviklio, kol putos bus visiškai švarios. Jei reikia, plovimo procesą pakartokite.

Antrasis žingsnis – džiovinimas. Po plovimo palikite šepetėlius išdžiūti natūraliai. Juos sudėkite tvarkingai ant švaraus rankšluosčio, kad drėgmė ir vanduo, esantys šepetėlių šereliuose, greičiau išgaruotų ir susigertų į rankšluostį.

Kaip minėjome prieš tai, neatrandant laiko šepetėlius išsiplauti plovikliu, kartą galime panaudoti ir specialiai skirtas priemones makiažo priemonių dezinfekcijai. Taip pat nemažai gamintojų siūlo specialius, greito naudojimo valiklius, kuriuos tam kartui užtenka tiesiog užpurkšti ant šepetėlių, nuvalyti nešvarumus į popierinį rankšluostį ar servetėlę, tačiau atminkite, kad jokios purškiamosios pagalbinės priemonės nep akeis kruopštaus ir tikslingo plovimo su vandeniu ir prieš tai minėtomis priemonėmis.

Jeigu pastebėjote, kad makiažas nebesitepa taip, kaip įprastai, ant veido atsirado spuogelių, kemšasi poros, galbūt viso to priežastis – netvarkingi, neprižiūrėti šepetėliai.

Tikimės, kad šie patarimai ir priminimai pagelbės Jūsų makiažo rutinoje!

Jūsų,

DROGAS ekspertė