Kaip nusidažyti plaukus namuose?

Viena iš grožio procedūrų, kurią esame pratę atlikti salone – plaukų dažymas. Nepaneigsite, kad mokėti tvarkingai ir lengvai nusidažyti plaukuos namuose tikras privalumas, todėl dalinamės patarimais, kaip geriausia susitvarkyti su šia užduotimi.

Kaip nusidažyti plaukus namuose?

DAŽŲ PASIRINKIMAS

Pirmiausia ir, be abejo, svarbiausia, pasirinkti tinkamą dažų atspalvį norimai spalvai išgauti. Jeigu perkate plaukų dažus savo nuožiūra, atkreipkite dėmesį, kad spalva, nurodyta ant dėžutės, nebūtinai bus ta, kurią išgausite nudažiusios savo plaukus. Pasikonsultuokite su savo plaukų stilistu, kokius dažus geriausia pasirinkti arba ieškokite informacijos plaukų dažų prekės ženklų puslapyje ar internete. Jeigu esate ilgaplaukė, pirkite dvi dėžutes pasirinktų plaukų dažų.

Galima teigti, jog pasirinkus tinkamą atspalvį pusė darbo jau bus nudirbta!

Dažų pasirinkimas

TESTAVIMAS

Jeigu pasirinktais plaukų dažais dažote pirmą kartą, atlikite rekomenduojamą testą. Pasirinkite mažiausiai matomą plaukų sruogelę, ištepkite ją visą plaukų dažais, iki pat šaknų, luktelkite rekomenduojamą laiką, nuplaukite. Tokiu būdu pamatysite, ar ši spalva tikrai duos tokį rezultatą, kurio tikitės ir ar nesate alergiška priemonės komponentams.

APRANGA IR APLINKA

Prieš pradedant dažyti plaukus pasiruoškite aprangą – senas megztinis, marškinėliai, džemperis ar chalatas. Juk nenorite sugadinti gero, nešiojamo drabužio! Atsargumo dėlei visus vonios ar patalpos, kurioje dažysite plaukus, paviršius padenkite laikraščiu, maišeliais ar kita nereikalinga medžiaga. Šviesios kriauklės ar interjero sugadinti juk taip pat nenorime!

PARUOŠKITE SAVO ODĄ

Nėra nieko blogiau, nei dažymo procese į veido, kaktos, ausų ir kaklo odą įsigėrę nenuvalomi dažai. Tas vietas, kurios išsitepa dažniausiai ir labiausiai – plaukų sritis prie kaktos, ausys, kaklas, patepkite storu sluoksniu lūpų balzamo ar riebaus kremo. Kremo arba vazelino sluoksnis sustabdys dažų skverbimąsi į odą. Baigus dažyti balzamo ir dažų sluoksnį nuvalykite drėgna servetėle makiažui valyti arba miceliniu vandeniu.

ĮRANKIAI

Visus dažymui reikalingus įrankius išsidėliokite priešais save – pirštinės, teptukas, servetėlės ir vatos padeliai su miceliniu vandeniu, šukos. Esant reikalui būsite pasiruošusios visus reikiamus įrankius turėti po ranka ir išvengsite priemonių ieškojimo išdažytomis pirštinėmis.

DAŽYMAS

Plaukus pradėkite dažyti nuo šaknų, kadangi būtent šaknims reikia daugiausiai laiko dažams pasisavinti. Taip yra todėl, nes plaukai arčiausiai šaknų būna sveikesni, prikaupę daugiau drėgmės. Likę plaukai būna sausesni, labiau paveikti įvairių aplinkos veiksnių, todėl iškart dažant plaukus per visą ilgį yra tikimybė, kad plaukai nusidažys netolygiai, plaukų šaknys bus šviesesnės už likusius plaukus.

Dažymas

Nudažę šaknis, likusius plaukus nutepkite per visą ilgį, iššukuokite stambiomis šukomis, kad dažai tolygiai pasiskirstytų.

Dažant plaukus suskirstykite juos į nemažiau nei keturias lygias dalis, kad nepasimestumėte procese ir nepamirštumėte kažkurios plaukų dalies.

Dažymas

NAUDOKITE DU VEIDRODŽIUS

Dažant plaukus galinėje galvos srityje, naudokite antrąjį veidrodį. Į didįjį veidrodį atsisukite nugara, kad mažuoju veidrodžiu galėtumėte pamatyti, kas vyksta gale. Tokiu būdų pasitikrinsite, ar visi plaukai padengti, nepalikote tuščių plotelių.

KEPURĖLĖ

Baigus dažyti plaukus, juos suriškite ar susekite ir užsidėkite dušo ar kitą kepurėlę. Jei tokios neturite, tam puikiai tiks ir paprastas parduotuvės maišelis. Taip apsaugosite savo namų aplinką bei dažus nuo varvėjimo. Plaukus su dažais laikykite tiek, kiek nurodo gamintojas.

Kepurėlė

ŠAMPŪNAS IR KONDICIONIERIUS

Norint ilgiau išlaikyti spalvą, būtinai rinkitės šampūną bei kondicionierių, skirtus dažytiems plaukams. Tokios priemonės ir drėkins plaukus, suteiks jiems žvilgesio, ir padės plaukų dažams išlikti ryškesniems ilgesnį laiką.

Linkime sėkmingų spalvų bei profesionalių potyrių namuose!

Jūsų,
DROGAS ekspertė