Kaip išsirinkti sau tobulą aromatą?

Neretai nutinka taip, kad išsirinkus ir įsigijus kvepalus po kelių dienų jie tiesiog gniaužte gniaužia nosį ir sukelia nemalonius pojūčius arba būna per lengvi, o gal per sunkūs. Dalinamės patarimais, kurie padės atrasti savąjį kvapą.

Mylimi aromatai

Pirmiausia, pagalvokite, kokie kasdieniai kvapai jus įkvepia, gerai nuteikia, sukelia nuostabius prisiminimus ir sukuria gerą nuotaiką. Gal pavasarį pražydę jazminai, o gal šviežių kepinių kvapas, glostantis nosį praeinant pro kepyklėlę? Rytinis kavos puodelis arba net dūmų kvapas? Pagalvokite ir apie tai, kokias priemones naudojate ant kūno, plaukų, pagal kokius aromatus jas išsirenkate. Tikėtina, kad jei išsirenkate būtent šiuos produktus su tam tikrais, mėgstamais aromatais, pastarieji turėtų būti ir jūsų būsimų kvepalų natose.

Natų atradimas

Dabar, kai jau išsiaiškinote, kokie kvapai bei aromatai jums patinka, į pagalbą galite pasitelkti tokius internetinius puslapius, kaip fragrantica.com arba basenotes.com. Natų paieškoje anglų kalba suveskite, pvz. jasmine (jazminas) arba coffee (kava), arba bet kurį savo mėgstamą aromatą ir nardykite kvepalų galybėje būtent su savo mylimomis natomis. Tiesa, aklai nepasitikėkite ir nepulkite kvepalų pirkti iškart internetu (nors kartais gauti siurprizą visai smagi patirtis). Patariame neprisirišti tik prie vienos natos, kaip kad pavyzdžiui prieš tai minėtas jazminas. Paieškokite panašių gėlių ar augalų, kurie žydi tuo pačiu metu ar priklauso tai pačiai kategorijai (pvz. bet kurios kitos baltos gėlės). Tokiu būdu atrasite dar visai nejustus kvapus, kurie, tikėtina, sužavės dar labiau nei įprastieji.

Natų atradimas

Be abejo, nei viena moteris ar mergina neturi tik vienų kvepalų – juos renkamės dienai, vakarui, vakarėliui, aktyviam poilsiui. Tad jeigu mėgstate citrusus ar lengvus medienos kvapus, tokius kvepalus tikriausiai naudosite dienai. Jei kartu mėgstate agarmedį ar smilkalus, be abejonės, tokie kvepalai labiau tiks vakarui. Atsižvelkite ir į tai, kokioje aplinkoje dažniausiai būnate – juk sunkiais, sodriais kvapais jokiu būdu nenorite užgožti kolegų bei savo nosių.

Ištestuokite

Atradę tai, kas jums patinka, kvepalus ištestuokite ir purškite ne tik ant bloterio, bet ir ant plaštakos, kur randasi pulsas. Pulsuojanti vieta atskleis geriausius atrasto kvapo sluoksnius bei leis suprasti, kaip kvapas iš tikrųjų skleisis ant jūsų kūno. Būtinai luktelkite bent 15 min ir leiskite kvepalams atskleisti jų geriausias savybes. Odai ir kvepalams sureaguoti neužtenka minutės ar kelių, tad nepirkite impulsyviai ir būkite kantrios!

Kvepalai

Kitas patarimas – jokiu būdu nepirkite kvepalų, kurie labai gardžiai kvepia, pavyzdžiui, ant jūsų draugės. Tas pats kvapas gali turėti labai daug pusių – viskas priklauso ir nuo žmogaus amžiaus, ir nuo jo kūno temperatūros, odos pH, netgi dietos!

EDP ar EDT?

EDP (prancūz. eau de parfum) turi didesnį kvepalų koncentracijos kiekį nei EDT (prancūz. eau de toilette). EDP išlieka apie 10 valandų ant odos ir dar ilgiau ant drabužių, o EDT išlieka apie 3–4 valandas. Taip pat išliekamumo ilgumui reikšmės turi ir pačios kvepalų natos – citrusai, gėlės linkę išgaruoti greičiau, na, o tokios natos, kaip vanilė, smilkalai ar tabakas turi ilgesnį išliekamumą. Dažniausiai skiriasi ir jų kaina, tad spręsti ar lengvesnio, ar sunkesnio kvapo varianto labiau norisi, paliekame jums.

Atrasti mylimą, savąjį kvapą gali būti tikrai sudėtinga, ypač kai aromatų pasaulis toks platus ir nuolat kintantis.

Sėkmės atradimuose!

Jūsų,
DROGAS ekspertė.