Ilgų plaukų priežiūra

Turbūt pripažinsite, jog ilgi ir sveiki plaukai yra tikras turtas, užaugintas su begale kantrybės ir noro. Vien tik užauginti neužtenka – reikia ir puoselėti bei lygiai taip pat su kantrybe prižiūrėti. Tad dalinamės patarimais, kaip rūpintis ilgais plaukais!

TRINKIMAS

Vienas svarbesnių patarimų – nepersistengti su plaukų trinkimu. Jei norite, kad plaukai augtų sveiki, turite atsižvelgti ne tik į plaukus, bet ir į galvos odą. Per dažnas plovimas – tai greitas naudingų medžiagų pašalinimas iš galvos odos ir plauko svogūnėlio bei tikimybė pernelyg išsausinti skalpą. Aliejai, kurie išsiskiria natūraliai, labai naudingi mūsų plaukams ir jų augimui, todėl nepulkite trinkti galvos kiekvieną dieną. Po kiekvieno plovimo būtinai naudokite kondicionierių, kitaip neužversite plauko svogūnėlio, plaukai ims sausėti ir šakotis!

ŠUKAVIMAS

Nors, atrodo, mažas žingsnis, tačiau tinkamai pasirinktos šukos padarys didelę įtaką plaukų būklei. Ilgiems plaukams geriausiai tinka retos šukos arba skirtos specialiai ilgiems plaukams. Šukuoti visada pradėkite nuo plaukų galų, prilaikydamos plaukus maždaug nuo pusės jų ilgio. Kitaip pažeisite, išpešite plaukus, padidinsite tikimybę turėti daugiau išsišakojusių galų.

DRĖKINIMO IR MAITINIMO PROCEDŪROS

Bent porą kartų per savaitę reikėtų pasilepinti tiršta maitinančia kremine kauke ar aliejine kauke, kuri suglotnins jūsų plaukus ir taip apsaugos nuo aplinkos poveikio bei sumažins plaukų lūžinėjimą. Atstatysite negyvais tapusius plaukų galiukus, pagerinsite skalpo odos kraujotaką. Tepkite ne tik plaukus per jų visą ilgį, tačiau ir plaukų šaknis (nebent ant gaminio nurodyta kitaip).

SAUGOKITE, KAI MIEGATE

Jūsų pagalvė yra vienas iš būdų saugoti plaukus – sintetiniai, šiurkštūs pagalvės užvalkalai gali pažeisti plauko struktūra, priversti plaukus elektrintis, paskatinti išsišakojimą. Rinkitės medvilnės ar šilko užvalkalus, o prieš miegą – laisvai suriškite plaukus į kasą, kad jie turėtų kuo mažiau trinties su patalynės ir pagalvių medžiagomis.

KARŠTIS

Niekam ne paslaptis, kad džiovinant karšta srove, dažnai tiesinant ar garbanojant plaukus, pažeisite juos, paskatinsite plaukų sausėjimą, pasunkinsite naudingų medžiagų įsisavinimą. Stenkitės naudoti kuo mažiau karščio, pasinaudokite karštomis priemonėmis tik ypatingomis progomis. Leiskite plaukams išdžiūti natūraliai, kad išgaruotų maždaug 70 % drėgmės ir tik tada džiovinkite vėsia ar vidutinio karštumo srove.

PLAUKŲ GUMYTĖS

Pamirškite senas, atgyvenusias plaukų gumytes, kurios pažeidžia plaukus per rišimo vietą, juos suvelia ir išpeša. Rinkitės šilkines, megztos natūralios medvilnės ar spiralines gumytes. Su tokiomis galite būti tikros, kad plaukai išliks saugūs ir sveiki!

Linkime didžiuotis savo plaukais!

DROGAS