IDEALI BURNOS HIGIENOS PRIEŽIŪROS RUTINA

Burnos higiena turėtų būti numeris vienas mūsų grožio ir sveikatingumo rutinoje. Juk sveiki dantys tolygūs puikiai savijautai, pasitikėjimui savimi įvairiose gyvenimo situacijose ir ilgaamžiškumui. Dalinamės teisingos burnos priežiūros patarimais su Jumis!

IDEALI BURNOS HIGIENOS PRIEŽIŪROS RUTINA

IŠSIAIŠKINKITE SAVO POREIKIUS

Pirmiausia, su savo odontologu reikėtų išsiaiškinti, kokia yra Jūsų dantų būklė. Galbūt vartojate tam tikrus vaistus, kurie gali pakenkti dantims, galbūt nešiojate dantų kabes ar esate nėščia, o gal turite skrandžio negalavimų? Visus šiuos dalykus reiktų išsigryninti su burnos higienos specialistu tam, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausias priemones ir priežiūros būdus sau.

DANTŲ ŠEPETĖLIS

Daugiausia odontologų sutiks, kad geriausia naudoti dantų šepetėlį minkštais šereliais. Toks šepetėlis nuvalys apnašas nepažeisdamas dantenų ir pačio danties. Valomasis šepetėlio galas turėtų būti ne per didelis, kad pasiektų visus burnos kampelius. Rankenėlė turėtų būti pakankamai ilga, kad būtų patogu ją laikyti ir manevruoti valantis dantis.

Rinktis galite arba įprastą, arba elektrinį šepetėlį. „Drogas“ rekomenduoja PROKUDENT elektrinius šepetėlius vaikams ir suaugusiems. Vaikams skirti PRODUKENT “KIDS 3+” bei PROKUDENT šepetėliai yra aukštos kokybės, itin patogūs mažiesiems ir suaugusiems –suapvalinti šereliai idealiai atitinka dantų formą, NiMh baterija taupi ir išlaiko tolygų šepetėlio energijos kiekį iki pat išsikrovimo, abu turi dviejų žingsnių sistemą. Kaip ir įprastiniu šepetėliu, taip ir elektriniu geriausiam rezultatui pasiekti dantis valytis reikėtų ryte ir vakare. Šių prietaisų galvutes reikėtų keisti reguliariai, kas 2 mėnesius.

 

Kaip teisingai naudoti elektrinį šepetėlį?

1. Lėtai valykite kramtomąjį paviršių. Kiekvienam dančiui skirkite šiek tiek laiko. Šerelių nespauskite, užveskite lengvai, kad šepetėlis atliktų savo darbą.

2. Išoriniam paviršiui šepetėlį laikykite horizontaliai ir lėtai judinkite išilgai dantenų linijos. Kiekvienam dančiui skirkite keletą sekundžių.

3. Vidiniam paviršiui lėtai judindami dantų šepetėlį eikite nuo vieno danties prie kito išilgai vidinio paviršiaus. Ant apatinių kandžių dažniausiai susidaro dantų akmenys, todėl juos valykite ilgiau.

FLUORIDAS

Vaikai ir suaugę žmonės turėtų naudoti dantų pastą ir burnos skalavimo skystį su fluoridu. Fluoridas yra mineralas, randamas kaulų bei dantų sandaroje. Jis sustiprina dantų emalį augant ir apsaugo dantis nuo karieso – vienos pagrindinių dantų gedimo priežasčių. Fluoridas natūraliai randamas akmenyse, augaluose, dirvožemyje ir netgi ore. Fluoridas – sudedamoji burnos higienos priemonių dalis, kuri gali atstatyti Jūsų dantų būklę.

DANTŲ VALYMAS

Dantis valykite du kartus per dieną – ryte ir vakare. Dantis valykite kelias minutes, maždaug po minutę kiekvienam ketvirtadaliui burnos. Apeikite visus dantų paviršius bei šonus sukamaisiais judesiais ir nepamirškite būtinai nušveisti liežuvio paviršiaus – tai burnos dalis, kurią užmirštame dažniausiai ir kurioje kaupiausi daugiausiai bakterijų!

Dažna burnos priežiūros klaida ta, kad burnos priežiūrą pradedame ir užbaigiame dantų valymu su dantų pasta. Po valymo reikėtų nepamiršti sekančių burnos priežiūros žingsnių – dantų siūlo, bei burnos skalavimo skysčio. Burnos skalavimo skystis išplaus nešvarumus, kurių nepasiekė dantų šepetėlis bei sunaikins burnos ertmėje užsilikusias bakterijas.

DANTŲ SIŪLO / ŠEPETĖLIO SVARBA

Dantų siūlas itin kruopščiai pašalina maisto likučius iš tarpdančių – vietų, kurios sunkiai pasiekiamos dantų šepetėliu. Jei jų kruopščiai neišvalysime, ilgainiui šios vietos taps tarpdančių gedimų pradžia. Ims kauptis bakterijos, ardančios dantis ir dantenas, kils uždegimai.

Tarpdančius valykite kartą per dieną, nebent dienos eigoje valgomas maistas sukelia nemalonius pojūčius. Jokiais būdais nepamirškite išvalyti ir galinių dantų viršutinėje bei apatinėje eilėje. Tarpdančių valymo priemonę rinkitės pagal savo tarpdančių dydį – pas vienus tarpdančiai būna platesni, pas kitus priešingai, labai siauri.

Jei pasirinkote dantų siūlą, naudokite maždaug 45 centimetrų ilgio siūlo juostą, jos galus apvykite aplink rodomuosius pirštus ir kiekvieną tarpdantį valykite švelniai, judindami siūlą aukštyn ir žemyn, pagal danties formą.

Jei naudojate tarpdančių šepetėlį, tiesiog įveskite jį į tarpdantį ir ištraukite – viskas. Brūžinti, sukioti ar kilnoti aukštyn žemyn tikrai nerekomenduojame, nes galite pažeisti dantis ar dantenas. Pakanka vieno vienintelio judesio, kad jūsų tarpdančiai būtų švarūs ir nepažeisti. Pasistenkite neliesti dantenų, nes jas lengvai galite pažeisti!

GREITA PAGALBA GAIVUMUI IR BAKTERIJŲ ŠALINIMUI

Suprantama, jog ne visuomet pavyksta dantis kruopščiai išsivalyti siūlu ar dantų šepetėliu kelis kartus per dieną. O kartais tiesiog norisi šviežumo pojūčio. Rekomenduojame su savimi turėti antibakterinius, kelioninio dydžio burnos purškiklius su mėtomis arba šalavijais, bisabolio ir veikliųjų ramunėlių medžiagomis, kurie ne tik atgaivins, bet ir apsaugos dantis nuo bakterijų.

PAPILDOMI PATARIMAI:

1. Subalansuokite savo mitybą, privenkite saldumynų bei krakmolingų produktų. Būtent šie produktai labiausiai įtakoja rūgšties padidėjimą Jūsų burnoje, to pasekoje, išsivysto kariesas. Jei visgi negalite atsisakyti tokio maisto, po valgio išsivalykite dantis su fluoridu praturtinta pasta.

2. Odontologas Jūsų sveikatos priežiūros rutinoje turėtų būti toks pat svarbus, kaip ir bet kuri kita Jums miela procedūra – kirpimas, makiažas, antakių dažymas. Niekas nenurungs prižiūrėtos ir spindinčios šypsenos!

3. Jei nesigauna mesti žalingus įpročius, bent jau sumažinkite jų dažnumą.

Plačios ir sveikos šypsenos linki

DROGAS!