Greita mankšta darbe ar namuose

Šiuolaikinis darbas, stresas ir įvairovės kupinas gyvenimo būdas vis dažniau ir dažniau leidžia pamiršti apie taip reikalingas mankštas ir tempimo pratimus. O dažniausiai jiems net nereikia sporto salės ar specialios įrangos. Taigi, kokius pratimus galime atlikti tiesiog darbe?

Krūtinės ląstai ir pečiams

Neretai sėdime sukrypę, užgulę ant stalo, kas gali privesti prie stuburo pažeidimų ir įsitempusių pečių raumenų. Šios problemoms išvengti kelis kartus per dieną atsistokite nuo kedės, už nugaros sukabinkite ir tempkite rankas, tuo pačiu atlošdami pečius. Atpalaiduosite pečių raumenis, pratempsite krūtinės ląstą.

Krūtinės ląstai ir pečiams

Kraujotakai pagerinti

Sėdint sulėtėja kraujotaka, kitaip sakant, kraujas tarsi subėga į kojas, jos pradeda tirpti ar šalti. Šio nemalonaus pojūčio galime išvengti ištiesus, kilstelėjus kojas, o kojų pirštus siekiant rankomis. Pratempsite kojų, nugaros bei sėdmenų raumenis, išjudinsite kraujo apytaką.

Kraujotakai pagerinti

Viršutinė nugaros dalis

Dažnas iš mūsų sėdime nuleidę pečius, sulenkę kaklą, ko pasekoje, viršutinė kūno dalis susikūprina, sustandėja, pradeda skaudėti kaklą. Kiek norite kartų per dieną atlikite šį panašų į rąžymąsi pratimą: ištieskite kaklą, sėdėdami iškelkite rankas į viršų, sukabinkite jas pirštais ir bandykite siekti lubas. Pratempsite bene visą viršutinę kūno dalį – rankas, pečius, mentis bei kaklą.

Viršutinė nugaros dalis

Tempimas riešams

Šis pratimas tiems, kurie visą dieną naudojasi kompiuterio klaviatūra. Atsistokite ir ant stalo delnus padėkite taip, kad riešai būtų pastatyti į priešingą pusę nuo jūsų. Spauskite delnus prie stalo, kol pajusite tempimą riešuose.

Tempimas riešams

Balansui gerinti

Sėdint visą dieną prarandame lankstumą ir balansą. Abiems gerinti kartas nuo karto atsistokite, viena ranka pasiremkite į stalą ar sieną, pakelkite vieną koją ir laisva ranka paimkite už čiurnos. Pakeltą koją ranka vis kilstelkite į viršų, kol pajusite tempą dubens ir šlaunies srityje. Taip prajudinsite užmigusius šlaunų raumenis ir pagerinsite kūno balansavimą.

Balansui gerinti

Tempimas sėdmenims ir klubams

Sėdmenų raumenys vieni didžiausių ir svarbiausių raumenų grupių mūsų raumenyne, nes palaiko tvirtą stuburą ir laikyseną. Netempiant, netreniruojant ir nemankštinant šios raumenų grupės jie tiesiog užmiega, tampa silpni, netvirti. Sėdėdami ant kėdės sulenkite vieną koją ir ją sulenktą uždėkite ant kitos. Lenkitės į priekį, kol pajusite tempimą klubų, sėdmenų, šlaunies srityje. Pakartokite pratimą abejoms kojoms.

Tempimas sėdmenims ir klubams

Kaklas

Bene didžiausi skausmai atsiranda, kuomet sėdime ar dirbame sulenkę kaklą ir nuleidę galva. Kaklo raumenys sustandėja, įsitempia, o stuburo slanksteliai kaklo dalyje iškrypsta. Kaklo tempimą atlikite taip – dešinės rankos delną per galvos viršų uždėkite ant kairės galvos pusės ir lengvai, delno pagalba, lenkite galvą į dešinę pusę.

Kaklas

Šie tempimo pratimai greiti, nereikalauja daug laiko, o atlikti juos net ir sėdint gali kiekvienas. Išbandykite!

Jūsų,
DROGAS ekspertė