GARBANOTŲ PLAUKŲ PRIEŽIŪRA

Dažniausiai būna taip, jog garbanotų plaukų savininkės nori tiesių plaukų, o tiesių plaukų savininkės – garbanotų. Išmokus tinkamai prižiūrėti garbanotus plaukus, nustosite svajoti apie tiesius plaukus ir džiaugsitės savaisiais! Taigi, dalinamės patarimais, kaip puoselėti garbanėles.

TEISINGAS PLOVIMAS

Garbanoti plaukai iš prigimties labiau linkę į sausumą, greitesnį drėgmės pasisavinimą ir išleidimą iš plauko. Dėl šios priežasties labai svarbu plaukus trinkti ne per dažnai, kadangi būtent plaukų plovimo procesas atveria pačio plauko struktūrą, garbanėlės labiau sausėja. Jokiu būdu nerekomenduojame garbanų trinkti kiekvieną dieną, tai daryti reikėtų maždaug kas 3 dienas, atsižvelgiant į jūsų plaukų poreikius. Trinkdami plaukus stenkitės koncentruotis tik ties skalpu, kad pašalintumėte riebalų perteklių ir įvairius nešvarumus, tačiau venkite intensyvaus šampūno masažavimo per visą plaukų ilgį.

DŽIOVINIMAS NATŪRALIAI

Ištrinkus plaukus, geriausias ne tik garbanių, bet ir tiesių plaukų savininkių draugas – mikropluošto rankšluostis. Vienas neteisingiausių džiovinimo būdų – plaukus įnirtingai trinti tiesiog rankšluosčiu. Paprastųjų, namie turimų rankšluosčių paviršius labai šiurkštus, tad taip tiesiog pašiaušiate plauką, suardysite jo struktūrą.

Plaukų džiovinimui natūraliai tinka ir medvilniniai marškinėliai, kuriais tiesiog švelniais spaudžiamaisiais judesiais rankomis nuspausite drėgmę.

Jei plaukus džiovinsite džiovintuvu, įsigykite jonizuojantį, kuris atvirkščiai nei kiti džiovintuvai, padės išvengti plaukų sausėjimo.

FORMAVIMAS

Ne visoms tinka natūraliai išdžiūvusių plaukų forma, todėl ją pakoreguoti galima su plaukų džiovintuvu ir difuzerio antgaliu. Ištrinkus plaukus, juos švelniai padžiovinus medvilniniais marškinėliais arba mikro pluošto rankšluosčiu, užverskite galvą ir difuzoriumi juos džiovinkite. Patarimas: pasistenkite atlikti kuo mažiau judesių, švelniai pereikite nuo vienos plaukų vietos iki kitos. Pernelyg judinant džiovintuvą plaukus sušiaušite ir suvelsite.

ALIEJAI IR NENUPLAUNAMI KONDICIONIERIAI

Įvairių aliejų ir nenuplaunamų kremų tepimas ant plaukų garbanėms turėtų patapti kiekvieno plovimo rutina. Šios priemonės ne tik prisotins jūsų garbanėles naudingomis medžiagomis, drėgme ir padarys juos švelnius, bet ir ilgainiui apsaugos juos nuo sausėjimo, garbanėlės taps lanksčios ir purios. Tik atminkite – aliejų tepame ant plaukų galų, jokiu būdu ne prie galvos odos! Nenuplaunamus kremus galima tepti ir šiek tiek aukščiau, tačiau taip pat laikomės atokiau nuo galvos odos.

PLAUKŲ PRIEŽIŪROS PRIEMONĖSE ESANTIS ALKOHOLIS

Skaitykite etiketes, kokias priemones naudojate. Būtent grožio produktuose esantis alkoholis labai džiovina plaukus, juos šiaušia, šalina drėgmę. Garbanotų plaukų savininkės tokių priemonių turėtų vengti. Plaukų lakas ir putos, ko gero, randami pas kiekvieną merginą, tačiau būtent šie produktai ir turi daugiausiai alkoholio! Tiesa, tobulėjant grožio industrijai dabar rasite ir plaukų lakus visai be alkoholio.

ŠUKAVIMAS

Į patarimų garbanotiems plaukams sąrašą įeina ir toks – išmeskite šepetį. Šukavimas šepečiu jūsų plaukus padarys tarsi pasišiaušusį debesį ir sutrukdys natūraliai gražiai susiformuoti garbanoms. Naudokite specialias detangler šukas arba šukas su ypač retais dantukais bei savo rankų pirštus.

Gražių ir purių garbanų linki DROGAS!