BŪDAI, PADEDANTYS JAUSTIS ENERGINGAI, SVEIKAI IR POZITYVIAI!

Pripažinkime, jog ne visąlaik jaučiamės pozityvūs, puikiai išsimiegoję, kupini idėjų ir motyvacijos tobulėti kasdieniuose ir asmeniniuose darbuose. Kartais prireikia tiesiog mažų dalykų ir šiek tiek dienos laiko, kad pasijustume geriau, džiaugsmingiau ir praskaidrintume savo bei kitų dieną. Taigi, kokių būdų galime imtis, norint pagerinti savijautą ir jaustis energingesni?

RYTO MANKŠTA

Neretai ryte jaučiamės tarsi užsimiegoję, kūnas atrodo sustingęs, norisi išsitempti ir išsirąžyti. Kartais atrodo, kad ši rytinė būsena persekioja mus visą dieną! Geriausias būdas to išvengti ir įsikvėpti energijos bei geros nuotaikos ryte – mankšta. Tai gali būti gaivus pasivaikščiojimas lauke arba 10–15 min trukmės tempimo pratimai, netgi šokiai pagal Jūsų mėgstamą muziką! Ypatingai šviesiuoju metu laiku, kuomet rytas mus pasitinka ne tamsa, o šviesa ar po truputį kylanti saulė, svarbu atitraukti užuolaidas, įsileisti šviesos, kadangi būtent šviesa yra pagrindinis mūsų cirkadinio ritmo reguliatorius.

DIENOS PLANAVIMAS

Suprantame, kad beveik neįmanoma suplanuoti savo dienos idealiai, tačiau vienas dalykas, kurį dažnai pamirštame planuodami savo dienos svarbiausius darbus – suplanuoti laiką sau. Tai gali būti pusvalandis ar valanda, ar tiek laiko, kiek Jums tik prireiks tam, kad galėtumėte pradžiuginti save savo mėgstama veikla. Sportas, mezgimas, pasivaikščiojimas, pasivažinėjimas dviračiu, knygos skaitymas – tai gali būti bet kas, ką Jūs mėgstate. Būtent dėl laiko sau suplanavimo dienoje Jūs būsite nusiteikę pozityviai, su nekantrumu lauksite kiekvienos dienos, nes žinosite, jog kasdien joje Jūsų lauks tai, kas Jums padeda tobulėti, nusiraminti, patobulinti asmeninius įgūdžius.

DĖKINGUMAS

Dabartiniu laikotarpiu, kuomet esame apsupti skaitmeninio pasaulio ir įvairių programėlių, pamirštame padėkoti sau ir kitiems už tai, ką turime. Vis dažniau lyginame save su kitais, kitų žmonių pasiekimus lyginame su savaisiais, materialių daiktų svarba norom nenorom taip atsiranda kaip vienas iš prioritetų. O kiek kartų padėkojate už tai, ką turite? Dėkingumas ir dėkingumo praktika gali būti žingsnis link pozityvesnio, kupino šypsenos gyvenimo! Dėkoti galite už tai, jog turite sveiką, Jus mylinčią šeimą, už skanius pusryčius, kuriuos kasdien Jums pagamina Jūsų mylimas žmogus, už tai, jog turite šiltus bei jaukius namus, už savo sveikatą!

TAIP, VANDUO!

Visi žinome, kokią svarbą turi vanduo, tačiau norime dar kartą priminti, jog norint palaikyti energijos lygį ir stabilią būseną, reikia gerti ne tik kavą, bet ir vandenį! Netgi minimali dehidratacija gali sukelti mieguistumą, sumažinti motyvacijos kiekį, atimti iš Jūsų energiją. Vanduo palaiko raumenų energiją, padeda būti budresniam kasdienybėje, ypač (!) ištvermės treniruotėse, padeda susikoncentruoti atliekant protinį darbą. Keliaukite įsipilti vandens!

MAISTAS

Labai paprastas ir visiems žinomas elementas, be kurio neištvertume nei dienos – maistas. Pagalvokite, kaip jaučiatės alkani? Ko gero suirzę, praradę energiją, nenorintys daryti nieko kito išskyrus valgymo. Reguliarus ir saikingas valgymas padės ne tik turėti energijos, bet ir sėkmingai atlikti visus darbus ir pomėgius negalvojant apie maistą. Jei žinote, kad negalėsite pavalgyti arba iki pietų pertraukos dar liko daug laiko, turėkite su savimi gardžių ir energijos suteikiančių užkandžių.

Maistas, turintis geležies, folio rūgšties ir tiamino turi stiprų sąlytį su mūsų nuotaika. Geležis padeda palaikyti tolygią nuotaiką ir energijos lygį. Brokoliai, kiaušiniai, jūros gėrybės ar grūdai skatina optimistiškumą ir gerina nuotaiką! Valgykite be jokių trikdžių, susikoncentruokite į maisto skonį, ingredientų spalvas, gamybos būdą.

JUOKITĖS!

Juokas padeda sumažinti stresą ir netgi padeda jaustis energingiau! Po geros juoko sesijos su draugais ar komedijos, kūnas atsipalaiduoja ir toks išlieka net iki 45 minučių. NO YOGA NEEDED! Nuoširdus juokas gerina imuninę sistemą – padidina antikūnų, kurie kovoja su infekcijomis, kiekį. Juokas padeda išskleisti endorfinus, kurie yra natūralūs geros savijautos hormonai! Juokas taip pat gerina kraujotaką ir širdies veiklą, ir netgi sakoma, kad padeda gyventi ilgiau!

Paskaitę šią pastraipą iškart keliaukite pajuokauti!

PASIKALBĖKITE, SUSITIKITE SU ARTIMAISIAIS IR MYLIMAIS!

Dalintis meile su kitais ir būt mylimam yra nuostabus jausmas! Buvimas kartu su tais, kurie Jus supranta, palaiko, įkvepia suteikia pozityvumo, 100 % pagerina nuotaiką ir išvaiko bet kokias liūdnas mintis, suteikia jėgų stengtis. Nepamirškite tų, kurie Jus myli!

“JEI…, TAI…”

Pabandykite panaudoti du skiemenis – jei ir tai – įsivaizduoti tam tikroms situacijoms. Šis būdas padės kiek žvilgtelti į priekį ir nusiraminti, įsikvėpti, atsikratyti baimės ar tingulio, liūdesio ir nerimo. Tai gali būti bet kokia situacija, kuri Jūsų laukia. Pavyzdžiui: “Jei šiandien pasikalbėsiu su bosu, tai nuo širdies nukris didžiausias pastarųjų savaičių nerimas”, “Jei rytoj ryte anksti pasportuosiu, tai visa dieną jausiuosi energingai ir pajudėsiu link pasitikėjimo savimi”, “Jei nustosiu vengti apsilankymo pas gydytoją, tai greičiau pasijusiu ramesnė ir gyvensiu be nerimo”, ir taip toliau. Patikėkite, tai padeda!

LAIKAS PRIEŠ MIEGĄ – GERESNEI SAVIJAUTAI

Miegas yra šventas reikalas ir jokie Instagram stories neturėtų jo sudrumsti. Telefonas prieš miegą ne tik sudrumsčia smegenų veiklą, bet ir skatina jas veikti dar labiau. Visą dieną praleidę prie elektroninių prietaisų, laiką prieš miegą leidžiame taip pat su vienu iš jų. Laikas prieš miegą turėtų būti atpalaiduojantis, ramus ir džiaugsmingas, o telefonas tik dar labiau mus įtempia, neretai nuliūdina! Pabandykite išsitraukti Jums įdomią knygą ir skaityti ją vietoje telefono ekrano prieš Jūsų miegą.

Dažniausiai reikia tiek nedaug, jog pasijaustume geriau, labiau savimi pasitikėtume ir turėtume daugiau energijos. Pabandykite pasitelkti šiuos būdus sveikesnei ir gyvybingesnei dienos rutinai!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!