BATŲ PRIEŽIŪRA IR PRIEMONĖS

Turbūt visi sutiksime, kad neprižiūrima avalynė greičiau susidėvi, tampa nebeišvaizdi, prastėja avalynės kokybė. Tam, kad išsaugoti jų išvaizdą ir puoselėti batų medžiagas ilgaamžiškesniems tikslams, reikalinga taisyklinga jų priežiūra. Dalinamės patarimais ir priemonėmis, kaip ilgiau išsaugoti batų kokybę!

IMPREGNAVIMAS

Neretai įsigiję batus iškart juos aunamės ir keliaujame į lauką, o atsiradus purvui ir dėmėms puolame batus „valyti“ batų tepalu, ant batų paviršiaus tepti kitas priemones. Toks klaidingas požiūris gali sugadinti batų medžiagą, ypač jei batų tepalas naudojamas ant paviršių, kuriems ši priemonė visai netinka!

Pirmiausia, ką turėtume padaryti, tai pasirūpinti avalynės impregnavimu. Šis žingsnis prailgins batų tarnavimo laiką, apsaugos medžiagas nuo purvo ir drėgmės. Neimpregnavus avalynės gali atsirasti baltų, cheminių, druskos ar purvo dėmių. Impregnuoti galima tik sausus ir švarius batus, todėl pats geriausias metas tą padaryti – tik įsigijus naują avalynę.

Dažniausiai impregnantu purškiama per 20–30 cm nuo batų paviršiaus, palaukiama, kol priemonė įsigers ir procesas pakartojamas dar kelis kartus.

VALYMAS

Kas kart grįžus iš lauko, rekomenduotume batus ar jų padus (ypač jei balti), nuplauti ar išvalyti, esant reikalui – išvalyti abu batus pilnai. Taip išvengsite dėmių įsigėrimo, batų padų spalvos pakitimų. Zomšiniai batai dažniausiai puikiai nusivalo su jiems skirtu šepetėliu, šiaušiant odą. Į pagalbą pasitelkti galite ir visoms avalynės medžiagoms skirtus putų pavidalo gelius ar putas, kurie pašalins ir dėmės, ir susidariusius druskų kontūrus.

Išvalytos šlapios ar drėgnos avalynės negalima dėti ant radiatoriaus, nes ši gali suskilinėti ar sutrūkinėti! Avalynė turėtų išdžiūti kambario temperatūroje!

PRIEŽIŪRA PAGAL MEDŽIAGAS

– Odinių ir zomšinių batų priežiūra:

Natūraliai odai rekomenduojama naudoti avalynės kremus, kurie ne tik suteikia odai blizgesio, ją sudrėkina, bet ir padeda apsisaugoti nuo purvo, įvairių dėmių, dulkių.

Kremą tepkite ant švarių, nuvalytų batų paviršiaus, leiskite jam susigerti ir išdžiūti. Išdžiūvus batų paviršių blizginkite švelnaus audinio ar medžiagos skiautele arba kempinėle.

Zomšos batus taip pat išvalykite ir padenkite juos zomšai skirta bespalve arba batų spalvos atnaujinimo ar impregnavimo priemone. Ant švarių batų paviršiaus tepkite / purškite priemonę, palaukite kol susigers. Jei reikia, avalynę pašiauškite specialiu šepetėliu.

– Tekstilinių batų priežiūra:

Atvirkščiai nei odiniai ar zomšos batai, tekstilinės medžiagos yra itin pralaidesnės vandeniui. Tekstilės medžiagoms rekomenduojame naudoti impregnantą NANO purškiklį, kuris apsaugos medžiagą nuo drėgmės, purvo bei druskų. Norint išvalyti dėmes, naudokite valymui skirtas putas ar šampūną – prieš naudojant šias priemones nuvalykite didesnes dėmes ir storesnius purvo likučius, tuomet medžiagą įtrinkite valymo priemone sukamaisiais judesiais. Leiskite išdžiūti, jei reikia, procesą pakartokite. Atminkite, net jei tai yra kasdienio vaikščiojimo sportbačiai ar laisvalaikio batai, juos impregnuoti būtina!

Patarimų atmintinė:

1. Kad avalynė ilgiau tarnautų, reguliariai ją IMPREGNUOKITE. Atminkite, jog tai vienas svarbesnių žingsnių, norint ilgiau išlaikyti batų išvaizdą ir kokybę!

2. Batų tepalas – pamėgta ir bene visuose namuose randama priemonė blizgesiui, švaros įvaizdžiui ir apsaugai suteikti, tačiau tai tik vienas produktas iš kelių, būtinų avalynės apsaugai.

3. Kiekvieno sezono pabaigoje, nešiojamų batų vidų ir vidpadžius reikėtų gerai išvėdinti ir išdezinfekuoti (jei įmanoma, geriausia vidpadžius pakeisti)! Aromatui pagerinti galite naudoti ir batų dezodorantus.

4. Jei batų dydis tinkamas, tačiau vietomis jaučiamas spaudimas, NENAUDOKITE PLAKTUKO ar nedėkite batų į šaldymo kamerą! Batų suminkštinimui naudojamos specialios priemonės, kurios kokybiškai ir saugiai padės avalynės komfortui padidinti.

5. Nepamirškite, kad avalynė sugeria drėgmę (dienos metu per pėdas žmogus netenka apie 20 ml drėgmės), todėl po avėjimo batus reikėtų bent 24 valandoms palikti kambario temperatūroje (rekomenduojama neavėti tos pačios batų poros kelias dienas iš eilės).

6. Ilgaaulius batus laikykite natūralioje jų padėtyje, saugokite nuo aulų lankstymo.

7. Visos batų priemonės, skirtos jų priežiūrai, naudojamos tik ant sausų batų!

8. Nedžiovinkite batų ant radiatoriaus!

9. Batų priežiūrai venkite naudoti buičiai ir buities valymui skirtų priemonių.

10. Batus valykite kiekvieną dieną!

11. Pasibaigus sezonui batus išvėdinkite, išvalykite, impregnuokite ir sandėliuokite.

Linkime kuo tvaresnės ir kokybiškos avalynės priežiūros!

Egle ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!