AHA rūgštys. Kokią naudą jos turi mūsų odai?

Išgirdus, jog rūgštis galime naudoti ant odos, gali kiek išgąsdinti. Bijoti visai nereikėtų, nes tai vienas veiksmingiausių ir efektyviausių ingredientų atliekant grožio procedūras, norint turėti skaisčią ir švarią veido odą! AHA rūgštys turi dar daugiau naudos mūsų odai, tad dalinamės visa reikalinga informacija šiame straipsnyje.

KAS YRA AHA RŪGŠTYS?

Alfa–hidroksi (AHA) rūgštys išgaunamos iš augalinių arba gyvulinės kilmės resursų, naudojamos įvairiose kosmetikos priemonėse, kaip serumai, tonikai, kremai, pilingai ir prausikliai.

Kosmetikoje naudojamų AHA rūgščių rūšys yra šios:

– Citrinos rūgštis iš citrusinių vaisių.

– Glikolio rūgštis iš cukranendrių.

– Hidroksikaprino rūgštis iš bičių pienelio.

– Hidroksikaprilo rūgštis – gyvulinės kilmės.

– Pieno rūgštis iš laktozės arba kitų angliavandenių.

– Obuolių rūgštis iš vaisių.

– Tartaro rūgštis iš vynuogių.

Mokslinių tyrimų, straipsnių ir informacijos apie AHA rūgštis yra įvairių, tačiau labiausiai ištirtos ir savo vietą kosmetikoje parodžiusios yra glikolio bei pieno rūgštys. Sakoma, kad jos sukelia mažiausiai sudirgimų, tinka ko ne visų tipų odai. Pieno rūgštis labiau tinkama jautresnei odai!

FUNKCIJA

Pagrindinė AHA rūgščių funkcija yra švelniai šveisti mūsų odą, kad susidarytų kuo mažiau suragėjusių ląstelių, kurios kemša poras, sukelia bėrimus ir odos vizualų pavargimą, skatina senėjimo procesus, neleisdamos odai pasisavinti visų naudojamų produktų ingredientų ir drėgmės.

Be švelnaus suragėjusių ląstelių šalinimo, AHA rūgštys taip pat:

– Skatina kolageno gamybą ir kraujotaką.

– Lygina odos toną ir šviesina pigmentinės dėmes.

– Gali padėti sumažinti smulkių raukšlelių išvaizdą.

– Padeda kovoti su bėrimais ir akne.

– Skaistina odą.

– Pagerina serumų ir kitų tepamų produktų susigėrimą.

KAIP VEIKIA ODOS ŠVEITIMAS AHA RŪGŠČIŲ PAGALBA?

Kaip minėjome, pagrindinė AHA rūgščių savybė yra odos eksfolijacija arba šveitimas. Tai tarsi AHA rūgščių naudingų savybių pagrindas. Švelniai šveisdamos suragėjusios odos ląsteles, AHA rūgštys suteikia galimybę atsinaujinti sveikoms odos ląstelėms. Senstant mūsų odai, sulėtėja jos ląstelių atsinaujinimo ir gamybos ciklas, todėl odos ląstelės greičiau ragėja, sunkiau atsinaujina. Susikaupus storam sluoksniui tokių ląstelių oda atrodo ir jaučiasi pavargusi, neskaisti, grubi. Suragėjusios ląstelės taip pat prisideda prie senėjimo požymių atsiradimo, aknės ir pigmentinių dėmių.

KAIP AHA PADEDA SKATINTI KOLAGENO GAMYBĄ?

Kolagenas – baltymų turtinga skaidula, padedanti palaikyti odos stangrumą, putlumą ir lygumą. Senstant šios skaidulos lūžta, tam taip pat ypatingai prisideda ir saulės spinduliuotės daroma žala. Rezultatas – subliūškusi, pavargusi oda.

Kolagenas gyvena viduriniame odos sluoksnyje, todėl pašalinus viršutinį odos sluoksnį šveitimo pagalba, AHA rūgštys lengviau įsigeria į sluoksnį, kuriame gaminasi kolagenas, sunaikindamos senas kolageno skaidulas ir padarant vietos naujoms.

PAGALBA ODAI SU AKNE

Turbūt girdėjote tokį ingredientą, kaip benzoilo peroksidas ir kitus, su akne kovojančių, ingredientų pavadinimus. AHA taip pat gali padėti suvaldyti bėrimus, pagerinti odos būklę.

Spuogai atsiranda tuomet, kai užsikemša odos pora kartu su suragėjusiomis odos ląstelėmis, sebumu ir bakterijomis. Naudojant AHA rūgščių turtingas priemones ar procedūras, jos gali padėti atkimšti porą, nušveisti jos užkimštą sluoksnį, o naudojant ir toliau – apsaugoti nuo spuogų atsiradimo, randelių susidarymo, pigmentinių dėmių.

AHA rūgščių turinčias priemones galima naudoti ne tik ant veido odos, bet ir viso kūno! Jei probleminė vieta yra nugara, krūtinė ar rankos, AHA rūgštys lygiai taip pat padės pagerinti jų būklę, eksfolijuoti odą.

AR ĮMANOMAS PAŠALINIS POVEIKIS?

Jei niekada nenaudojote AHA rūgščių ar kitų rūgščių, pirmomis naudojimo savaitėmis galite jausti šiuos laikinus pojūčius:

– deginimą.

– niežėjimą.

– dermatito atsiradimą.

– šašų susidarymą.

Norint sumažinti šiuos nemalonius pojūčius, AHA produktus naudokite kas antrą dieną, o odai pripratus – galima ir kasdien.

Naudojant priemones su rūgštimis, SPF APSAUGA yra PRIVALOMA!

Linkime švytinčios, jaunatviškos ir sveikos odos!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!