10–IMT DIDŽIAUSIŲ GROŽIO MITŲ!

Gyvename laike, kuomet informacijos, patarimų ir naujienų srautas tiesiog niekada nesibaigia. Dauguma sukurtų grožio patarimų ir mitų keliauja metų metus, kol tampa arba neaktualūs, arba – neteisingi. Galbūt vienas ar kitas mitas vis dar gyvas ir jūsų pasąmonėje, tad siūlome skaityti toliau ir sugriauti mitus drauge!

1. SKUTAMI PLAUKELIAI ATAUGA TAMSESNI AR STORESNI

Daugelis mūsų galvojame, kad nuskutus kojų, veido ar rankų plaukelius, jie ataugs tamsesni, ryškesni, storesni. Plaukelių augimas kontroliuojamas plauko svogūnėlio – folikulo, kuris skutimo metu nėra pažeidžiamas. Kadangi skutimo priemonės ašmenys pasiekia ir nuskuta plauką prie pat jo šaknų statmenai, jam augant iš naujo jis atrodo storesnis, šiurkštesnis. Taip nutinka todėl, nes nuskutame plaukelį, kurio galiukas yra plonesnis, o iš naujo auganti dalis – plokštesnė, t.y ta, kurią skutome prie pat šaknų. Štai pavyzdys:

Vieniems plaukeliams panaudotas skustuvas, kitiems – depiliacijos būdas. Skusti plaukeliai atrodo tarsi nukirsti, todėl ir atrodo tamsesni bei storesni.

2. DAŽNAS PLAUKŲ KIRPIMAS PADĖS PLAUKAMS AUGTI GREIČIAU

Kiek kartų girdėjote pasakymą, jog plaukus reikia kirpti dažniau, kad jie greičiau augtų? Visa tiesa slypi tame, jog plaukų galiukų kirpimas eliminuoja išsišakojusius galiukus, nutrupėjusias plaukų dalis, todėl plaukai atrodo sveikesni, nelūžinėja ir neskyla per visą plauko ilgį. Plaukų augimą stimuliuoja tam tikros sudėtinės dalys, tokios kaip skalpo masažas, lengvas šukavimas, augimą skatinančios priemonės ir jose esančios medžiagos, kurios greitina skalpo odos metabolizmą ir gerina kraujotaką.

4. BOTOKSAS IR INJEKCIJOS!

Išgirdusios šį žodį iškart įsivaizduojame milžiniškas lūpas, išpūstus žandukus ar ypatingai patemptą žandikaulio liniją. Dar kitiems atrodo, kad botoksas užpildo raukšleles, putlina odą, todėl atrodysime jaunesni ir gražesni. Iš tiesų, botoksas atpalaiduoja įsitempusius veido odos raumenis, kurie skatina raukšlelių atsiradimą ir tokiu būdu kuriam laikui sudaro lygios, be jokių raukšlelių, odos įvaizdį. Ši medžiaga užblokuoja nervinius veido odos raumenų impulsus, todėl tam tikros veido vietos laikinai tiesiog tampa nejudinamos, sumažėja linkusių į raukšleles vietų judrumas.

Atvirkščiai nei botoksas, hialurono rūgšties injekcijos prideda tam tikroms veido vietoms putlumo, pavyzdžiui lūpoms ar skruostams, todėl šių dviejų dalykų nereikėtų maišyti.

5. UŽTEPKITE DANTŲ PASTOS IR SPUOGELIS IŠNYKS AKIMIRKSNIU!

Deja, bet dantų pasta spuogeliams nepadeda. Tam tikros sudedamosios dalys, kaip mentolis, gali padėti nuraminti uždegiminę vietą, ją kiek padžiovinti, tačiau kiti sudėtyje esantys ingredientai gali ypatingai suerzinti Jūsų odą, ypač jei skundžiatės nuolatiniais spuogeliais ar ypatingu odos jautrumu. Geriau dantų pastą visgi pataupyti gražiai šypsenai!

6. MANO ODA RIEBI, TODĖL MAN JOKIO KREMO TIKRAI NEREIKIA

Dažnai suklystame manydamos, kad turint riebią odą, tepant ją kremu dar labiau suriebaluosime. Nepatikėsite, tačiau riebi oda gali būti dar labiau dehidratuota nei iš pažiūros atrodanti visiškai sausa oda. Nedrėkinant odos, ji gali sukelti maištą ir pradėti dar labiau riebaluotis! Dėl šios priežasties geriausias būdas neutralizuoti sebumo skleidimąsi – naudoti veido odos kremą. Rinkitės lengvos, gelio tekstūros, drėkinančius kremus, kurie ne tik sudrėkins, bet ir atgaivins.

7. MINIMALUS ĮDEGIS PADĖS NENUDEGTI SAULĖJE

Dažnai sakome, kad reikia šiek tiek pasideginti saulėje ar nueiti į soliariumą prieš atostogas ir ilgu pasimėgavimu saulės voniomis tam, kad smarkiai nenudegtume. Tai nėra tiesa! Iš tiesų, jei įvardinsime įdegį kitais žodžiais, tai yra saulės žalos odai atspindys. Kuomet mūsų oda nemažą laiko tarpą išbūna saulės voniose, ji išskleidžia didelį melatonino kiekį, ką mes ir vadiname įdegiu. Jūsų pradinis įdegis, kurį įgaunate soliariume ar prieš atostogas, suteiks kūnui apie 3 SPF filtrą, tuo tarpu įprasti, balti marškinėliai apsaugo iki 7 SPF. Vienintelis būdas mėgautis saulės spinduliais yra SPF 30 ir didesnis naudojimas.

8. ŽILUS PLAUKUS REIKIA PEŠIOTI

Esate girdėję pasakymą, kad radus žilą plauką, jį reikia išpešti ir jis daugiau niekada neataugs? Netiesa. Išpešus žilą plauką, nesusidaro joks naujas folikulas, kuriame susiformuotų kitos spalvos plaukai.

9. GROŽIO PRIEMONĖS IŠ NATŪRALIŲ PRODUKTŲ YRA GERIAUSIOS MANO ODAI

Serumai, kremai, aliejai ir kitos priemonės, kurių sudėtyje yra didelės koncentracijos natūralių aliejų bei ekstraktų gali smarkiai alergizuoti ir pažeisti Jūsų odą. Nepulkite aukštinti visiškai natūralių produktų. Prieš tepant juos ant veido atlikite keletą testų, įsitikinkite, kad šios natūralios ir stiprios priemonės Jums tinkamos.

10. BALTOS DĖMELĖS ANT NAGŲ – KALCIO TRŪKUMAS

Kiek kartų girdėjote, kad jei ant Jūsų nagų pasirodė baltos dėmelės, vadinasi trūksta kalcio, vartokite daugiau pieno produktų. Realybėje, šios dėmelės neturi visiškai nieko bendra su kalcio trūkumu. Šių dėmelių atsiradimą dažniausiai lemia minimalios nagų traumos, per dažnas nagų lakavimas, nagų kramtymas, kiti nagų plokštelės pažeidimai.

Tikimės, jog paneigėme Jus seniai kamavusius mitus!

Su meile,

Jūsų DROGAS