10 FAKTŲ APIE LAKŠTINES VEIDO KAUKES

Nepažįstu nei vienos moters ir net vyro, kurie nemėgtų veido odai atgaivinti skirtų kaukių! Nuostabus ir greitas efektas, ypač patogu kelias lakštines kaukes turėti keliaujant, o ją užsidėjus pasijuntame tarsi esančios SPA. Pasidalinsime faktais apie šiuos, mūsų gyvenimą ir odą gelbstinčius, odos priežiūros produktus!

1. LAKŠTINĖS VEIDO KAUKĖS BUVO IŠRASTOS JAPONIJOS GEIŠŲ

Legenda sako, kad šios senovės japonų menininkės ir linksmintojos, performansų atlikėjos, buvo pirmosios moterys, kurios naudojo lakštines veido kaukes. Prieš šimtus metų Geišos surinkdavo šilko likučių atraižas, likusias nuo Kimono apsiaustų gamybos. Šias atraižas jos mirkydavo įvairių gėlių vandenyje, tuomet išmirkytą šilką dėdavo ant veido odos. Šis procesas buvo ypatinga jų odos priežiūros rutinos dalis. Manoma, kad būtent tada prasidėjo lakštinių veido kaukių era!

2. LAKŠTINĖS VEIDO KAUKĖS – KORĖJIEČIŲ GROŽIO RUTINOS DALIS

Nors šio produkto pradmenys atsirado Japonijoje, naujausiais laikais lakštinės kaukės tapo kone populiariausias korėjietiškos kosmetikos produktas! Jei atidžiau žvilgtelėtumėte į veido kaukių gamintojus, pamatytumėte, jog didžioji jų dalis yra būtent Korėjos prekiniai ženklai.

3. VEIDO ODOS PRAUSIMAS – PIRMAS ŽINGSNIS NORINT IŠGAUTI GERIAUSIĄ LAKŠTINĖS VEIDO ODOS KAUKĖS EFEKTĄ

Prieš naudojant veido kaukę, odos prausimas yra būtinybė. Prausimo metu pašaliname prakaitą ir nešvarumus, t.y sluoksnį, kuris nereikalingų medžiagų, kurios trukdytų įsigerti veido kaukės aktyviesiems ingredientams. Naudojant giliau valančius prausiklius, veido oda tampa tarsi kempinė, kuri dar geriau sugeria veido kaukėje esantį serumą. Niekada nenaudokite veido kaukės, jei neturite galimybių kruopščiai pašalinti veido nešvarumų!

4. TONIKAS PRIEŠ VEIDO KAUKĘ?

Įsivaizduokite, jog tonikas yra kaip permatoma nagų lako bazė, paruošianti nagą prieš lakavimą. Būtent tonikas subalansuoja veido odos pH ir padeda tarsi atverti poras. Toniko pagalba veido odos pH tampa neutralus, taip oda paruošiama sekančiam žingsniui – maitinančiai, drėkinančiai ir kupinai naudingų ingredientų veido kaukei.

5. SKYSTIS, KURIAME IŠMIRKYTA VEIDO KAUKĖ, YRA SERUMAS

Galbūt teko susimąstyti, kas visgi yra tas skystis, kuris patenka ant mūsų veido, kuomet aplikuojame lakštinę veido kaukę. Būtent šis skystis arba visiems gerai žinomas terminas – serumas – padeda atgaivinti, regeneruoti ir prisotinti veido odą naudingomis medžiagomis. Ištraukus veido kaukę ir uždėjus ją ant veido, nepamirškite pakelyje esančių serumo likučių užtepti ant uždėtos veido kaukės.

6. VEIDO KAUKĖS NEVALO IR NEŠVEIČIA VEIDO ODOS

Nors šis mažas veido odos priežiūros stebuklas gali daug, tikrai negali visko! Nesitikėkite, jog lakštinė kaukė išvalys ar nušveis veido odą. Veidą prauskite ryte ir vakare kasdien, o šveitimą atlikite kartą ar kelis per savaitę, naudojant švelnų, enziminį veido odos šveitiklį. Tikimės, jog per daug nenuliūdinsime, tačiau veido odos kaukės taip pat nesumažins ir raukšlelių. Na, bent jau panaudojus tik kelis kartus. Šis produktas gali padėti pagerinti bendrą veido odos būklę, tačiau norint sumažinti smulkias raukšleles, reiktų rinktis kasdienės odos priežiūros produktus, kurie būtų prisotinti kolagenu, hialurono rūgštimi.

7. IŠ KO PADARYTI KAUKIŲ LAKŠTAI?

Veido kaukių lakštai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų. Pavyzdžiui:

– Nesujungtų skaidulėlių (eng. non-woven) medžiaga – nebrangi, tačiau nepasižymi ypatingai geru serumo sugėrimu.

– Medvilnės medžiagos – nebrangu, taipogi nepasižymi geru serumo sugėrimu ir susigėrimu į veido odą.

– Hidrogelio medžiagos – brangesnės, puikiai sugeria serumą, gelio tipo konsistencija, dažniausiai dvi atskiros dalys – kaktai / nosiai ir smakrui. Puikai prisitaiko prie veido formų.

– Bio–celiuliozės – brangi medžiaga, visiškai natūrali, puikiai prisitaiko prie veido formų, puikai sugeria serumą.

8. VEIDO ODOS KAUKĖS NETURI DŽIŪTI ANT JŪSŲ VEIDO!

Turbūt galvojate, jog kuo daugiau laikysite kaukę, tuo geresnis bus rezultatas. Deja, tai netiesa. Visada nuimkite kaukę, kol ši dar drėgna ir laikykitės gamintojo instrukcijų. Jeigu leisite kaukei išdžiūti, kartu su jos džiūvimu, pašalinsite ir veido odos drėgmę! Kaukės lakštas pradės sugerti tai, ką sugėrė Jūsų oda. Juk nenorite išmesti pinigų ir laiko į balą!

9. VEIDO NUPLAUTI NEREIKIA!

Esame girdėję nuomonių, jog po odos kaukės, veidą būtina nuprausti. Tai dar viena netiesa! Jei iškart nuplausite veidą, kartu su pašalinsite ir naudingąjį serumą. Maitinančias ir drėkinančias veido odos kaukes naudokite prieš einant miegoti, kad pernakt pilnai susigertų jos aktyviosios medžiagos. Jei jaučiate serumo perteklių, jį lengvai įtapšnokite pirštais į veido odą ir kaklą, netgi décolleté sritį.

10. BŪTINAS VEIDO KREMAS?

Po veido kaukės SPA, veido odą patepkite kremu. Kremas padės serumui nenugaruoti ir tarsi užsirakinti Jūsų odoje. Jei naudojate paakių kremą, drąsiai patepkite ir paakius.

Tikimės, jog šie faktai Jums padės tikslingiau ir naudingiau naudotis veido kaukėmis!

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!