UNIKALI TU! KODĖL VERTA BŪTI TIKRŲ TIKRIAUSIA SAVO VERSIJA?

Mums dažnai sakoma, kad galime tapti kuo tik norime – menininkais, šokėjais, nuosavo verslo įkūrėjais, sportininkais ar bet kuo, ką sugalvosite, tačiau negalime būti BET KAS. Išties, šiame pasaulyje neturime jokio kito pasirinkimo, tik būti SAVIMI. Mes iš prigimties negalime būti tuo, kuo nesame, o jei visgi pavyksta – dažniausiai tampame nelaimingi.

KODĖL TAIP SUNKU BŪTI TIKRĄJA SAVO VERSIJA?

Ko gero, nuo pat jaunų dienų esame nejučia mokomi, kad nesame pakankamai talentingi, pakankamai „kertantys“ mokslus, pakankamai geri kurioje nors srityje ar tiesiog kaip asmenybės. Nuo pat vaikystės mus taip pat priima ne visi kiemo draugai, klasiokai ar kursiokai. Kodėl? Todėl, nes nesielgiame, neatrodome, nekalbame taip, kaip jie norėtų ar jiems patiktų, nes esame ne tokie kaip jie. Daugelis mūsų pasirenkame pasielgti, pradėti elgtis taip, kaip aplinkiniai žmonės, nes bijome tapti vieni ar atstumti.

Žmogui, kaip asmenybei, yra tarsi natūralu norėti ir gebėti atrasti naujus ryšius, susipažinti su naujais žmonėmis, surasti tikrus mus suprantančius draugus. Atrandame būdus, kaip įtikti kitiems, kitaip tariant „apsimesti“ tuo, kuo nesame, ypač vyresniame amžiuje, kuomet atsiranda daugiau atsakomybių.

Suaugę turime tarsi milijoną kaukių, kurias keičiame priklausomai nuo situacijos ar žmonių, su kuriais bendraujame. Bet... Už kiekvienos šios kaukės slypi baimė būti savimi, atskleisti savo gebėjimus ir mintis, kūrybiškumą. Kai stengiamės susitapatinti su mus supančiais žmonėmis, tapti tuo, kuo kiti tikisi mus matysiant, pradedame pastebėti, jog mūsų gyvenimo kokybė tampa ne tokia patenkinama, daugelis mūsų troškimų nuskęsta giliai minčių glūdumose, gyvename tiesiog ne savo gyvenimą.

Kai esame tikrai laimingi, kažkas mūsų viduje tą tiesiog žino! Kai jaučiamės tarsi ne savimi, deja, tą jaučiame lygiai taip pat. Būti tikrąja savo versija, išsakyti savo tikrąsias mintis, atskleisti savo kūrybiškumą ir idėjas, žengti į priekį, reikalauja be galo daug drąsos.

Daugelis mūsų per ilgą laiką esame taip įpratę patenkinti kitų lūkesčius, jog net pamiršome, kokie esame iš tikrųjų ir kas nuoširdžiai mums rūpi. Pamiršome, kaip būti spontaniškais, atsipalaidavusiais, kaip daryti tai, kuo iš tikrųjų mėgaujamės!

TIKRUMO SVARBA

Įsivaizduokite, jei visą energiją, kurią skiriate apsimesti kažkuo kitu, skirtumėte savęs lavinimui, savo asmenybės išraiškai. Kaip šį momentą įsivaizduojate, kokius jausmus tikrumas Jums suteikia? Manau, kad nuostabius!

Taigi, kaip po truputį iš naujo atrasti savo autentiškumą ir nustoti būti kažkuo kitu?

– Sakykite tai, ką išties galvojate. Būkite nuoširdūs su savimi ir su tais, kuriais bendraujate, kuriate glaudų ryšį. Kai meluojame, apsimetame tuo, kuo nesame, gyvename tarsi nuolatiniame nerime, nes kiekvienas mūsų lūpomis pasakytas melas tampa kitu melu ir dar kitu melu. Buvimas nuoširdžiu yra geriausias būdas pamilti save ir kitiems pamilti Jus!

– Iš visos širdies stenkitės daryti tai, kas Jums patinka ir kelia malonumą. Nustokite gerintis kitiems, nuolat ieškoti kompromiso stengiantis įtikti kitiems.

– Išmokite būti su savimi. Sumažinę žmonių, prie kurių esate ne savimi, ratą, atsikratysite noro prie jų pritapti, iš naujo po truputį atrasite save.

– Nustokite imituoti situacijas, kitų žmonių elgesį. Supraskime, jog kiekvienas iš mūsų yra skirtingas, todėl atraskime savo kelią ir drąsiai juo ženkime!

Būdami savimi išmoksite daugiau – žinodami, ko iš tikrųjų nemokate ar nežinote, nebijosite nuoširdžiai užduoti klausimus ir mokytis, o kitų akimis taipogi tapsite nuoširdžiu, mokytis norinčiu, žmogumi. Gyvenant savo autentišką ir vienintelį tokį gyvenimą, lengviau išsigryninsite tikslus, vertybes, visus dalykus, kurie Jums nuoširdžiai rūpi. Tapsite netgi užsispyrę dėl savo ambicijų ir tikrų savo svajonių, nes nebijosite apie jas kalbėti nuoširdžiai, neeikvosite savo energijos nereikalingiems dalykams.

„Be yourself. Everyone else is already taken.“ Oscar Wilde

Eglė ir DROGAS

DROGAS ekspertė Eglė!

Eglė Gilytė Instagram: @eglegil

Aš – Eglė, o mano didžiausia aistra – grožio produktais nukrautų lentynų skenavimas! Nuo pat vaikystės iš rankų nepaleidžiu teptukų – pirmieji buvo dailės mokykloje, o antrieji – mano kosmetinėje! Nemažai laiko praleidžiu domėdamasi naujausiomis pasaulio grožio ir stiliaus tendencijomis, o tada jomis dalinuosi DROGAS socialinių tinklų paskyrose straipsnių bei video filmukų formatu.
Taigi, kviečiu ir skaityti, ir žiūrėti!