JUODASIS PENKTADIENIS

 

 

 

JUODASIS PENKTADIENIS – kas, kaip ir iš kur?

 

Black Friday (vert. Juodasis penktadienis), tai labai didelis išpardavimas, kuris vyksta paskutinį lapkričio penktadienį. Ši diena labai laukiama, nes leidžia sutaupyti ir brangų daiktą įsigyti už labai gerą kainą. Nuolaidos būna taikomos įvairiems daiktams, drabužiams, avalynei, kosmetikai, buitinei technikai ir t.t. Neretai net galime išgirsti frazę: „Gal palauksiu Juodojo penktadienio“. Tik reikėtų atkreipti dėmesį, jog taip manančių nemažai, todėl prekių kiekis sparčiai mažėja.

 

Kada atsirado šis masinis išpardavimas?

 

Juodasis penktadienis pradėtas organizuoti JAV dar XIX amžiuje. Tai buvo puiki proga pradėti Kalėdinių dovanų paieškas, o vėliau žmonės pradėjo pirkti ir ne tik dovanas, bet ir kitus brangiau kainuojančius daiktus. Taip pat nuolat reikalingą buitinę chemiją, kosmetiką, higienos prekes ir t.t. Taip sakant „užsiperkame“ ilgam už gerą kainą. Itin svarbu tai, jog Padėkos dieną vykdavęs paradas primindavo žmonėms (tiksliau tai darydavo Kalėdų Senelis), jog netrukus prasidės didžiulis išpardavimas.

 

Didžiulės eilės

 

Šiandien įvairiose pasaulio valstybėse švenčiamas Juodasis penktadienis gali būti pastebėtas iš to, kiek žmonių ateina į parduotuves – nereikia net kalendoriaus. Neretai visi pirkėjai tiesiog netelpa arba nespėja gauti savo norimos prekės, todėl laukia parduotuvės atidarymo prie lauko durų nuo vakaro. Tai ypač pastebima elektronika, buitine technika ir kitais brangesniais dalykais prekiaujančiose parduotuvėse. Žmonės laukia, nes supranta, jog verta – juk brangų daiktą gali įsigyti itin gera kaina.

Natūraliai iškyla klausimas, ar žmonėms nereikia į darbus, jeigu gali sau leisti visą naktį ar pusdienį stovėti eilėje? Kartais žmonės susiplanuoja išeiginę vien šiam tikslui. Tiesa, kai kuriose šalyse tai yra tapusi oficiali nedarbo diena. Ko tik nepadarysi dėl nuolaidos. Nors rūpi nuolaida, bet toks naktinis laukimas prie durų arba palapinėje kai kuriems tapo savotiška tradicija ir nuotykiu, kuris kartojamas kiekvienais metais. Dažnai žmonės pasiima šilto gėrimo, užkandžių, gerą knygą – ir laikas neprailgs, ir skrandis neliūdės.

 

Kodėl juodasis?

 

Šis pavadinimas gimė labai natūraliai ir tikrai ne dėl to, jog nuolaidos labai (juodai) didelės. Iš pradžių toks pavadinimas kilo maždaug 1950 metais ir taip šią dieną pavadino darbdaviai. Jie pastebėjo, jog tą dieną darbuotojai linkę sirgti, neateiti į darbą dėl įvairių asmeninių arba nepaaiškinamų priežasčių, o kiti net turėjo pravaikštas. Jau tada taip vykdavo būtent dėl didelių nuolaidų, kuriomis darbuotojai norėdavo pasinaudoti ir apsipirkti pigiai. Nors taip šią dieną juokais vadindavo darbdaviai, vėliau tam pritarė ir JAV policininkai. Jiems tokiomis dienomis darbo krūvis būdavo daug didesnis: kamščiai, auto įvykiai, konfliktai ir net muštynės prekybos centruose ir kiti įvykiai. Taip ir tapo tas penktadienis juodu ir liko toks iki šiol, tik šiandien ši diena asocijuojasi su geromis kainomis, puikia galimybe įsigyti prekių žymiai pigiau. Nors kartais tenka ilgai pastovėti eilėse ar akylai stebėti pasiūlymus internete, šią dieną galima praleisti linksmai ir apsipirkti drauge su artimaisiais, kolegomis ar bičiuliais.

 

Kur ieškoti nuolaidų?

 

Lietuvoje per Black Friday dieną nuolaidų ieškoti nereikia – internete jų labai gausu. Dažnai žmonės gauna naujienlaiškius apie artėjantį masinį išpardavimą, geriausius išankstinius pasiūlymus, todėl šiandien vis daugiau žmonių renkasi internetines parduotuves. Lietuvoje vis daugiau parduotuvių, verslų įsitraukia į šios šventės gretas. Tad verta pasitaupyti ir kiek palaukti, o tuomet įsigyti taip geidžiamų prekių su kosmiškai didele nuolaida.

 

Juodasis penktadienis Drogas parduotuvėse ir e-parduotuvėje

 

Visose Drogas parduotuvėse ir el. parduotuvėje juodasis penktadienis jau tapo tradicija, kuri tęsiasi kelerius metus. Tą dieną išvysite geriausius pasiūlymus, kuriais galėsite pasinaudoti. Čia bus didžiulis išpardavimas, kuriuo metu galėsite įsigyti dekoratyvinės kosmetikos, kvepalų, higienos reikmenų, dovanų moterims, vyrams ir vaikams. Galbūt, pasirūpinsite namų apyvokos ar buitinių prekių atsargomis? Nepamirškite palepinti savęs – įsigykite seniai svajotus kvepalus ar prabangią dovaną už gerą kainą. Artėjant Juodajam penktadieniui patariama pagalvoti, ką norite įsigyti, kokių brangesnių prekių Jums reikėtų ir po truputį ieškoti jų internete. Tokiu būdu puikiai pasiruošite dideliam išpardavimui ir įsigysite tai, ko tikrai norėjote.

Linkime smagaus, prasmingo ir derlingojo Black Friday – nes tai juodai juodas išpardavimas!

 

 

0 Products found
Rūšiuoti pagal: